اخبار سیاسی

شرکت برق حرارتی :بیش از 20 هزار مگاوات به ظرفیت شبکه سراسری افزوده شد

تهران (پانا) - شرکت مادر تخصصی فراوری نیروی برق حرارتی ایران اعلام نمود که طی دولت یازدهم و دوازدهم بیش از 20 هزار مگاوات، به ظرفیت فراوری شبکه سراسری برق کشور اضافه شده است.

8 مرداد 1400

استفاده از ماسک در انگلیس اختیاری می گردد

دولت انگلیس تصمیم دارد تا به رغم شیوع افسارگسیخته ویروس کرونا در این کشور و درحالی که آمار مبتلایان به بالای 20 هزار نفر در روز رسیده، بسیاری از محدودیت های کرونایی را از 19 جولای (28 تیر) برطرف کند.

5 مرداد 1400

کره شمالی: حتی به تماس با آمریکا هم فکر نمی کنیم

ایسنا نوشت:وزیر خارجه کره شمالی بار رد امیدهای مسؤولان آمریکایی برای ازسرگیری سریع مذاکرات گفت، کشورش حتی در فکر ازسرگیری مذاکرات هسته ای با واشنگتن نیست

4 مرداد 1400

پاکستان اتهام حمله به پایگاه هوایی هند را تکذیب کرد

خبرگزاری خبرنگاران- پاکستان ادعای هند مبنی بر نقش اسلام آباد در حمله پهپادی علیه پایگاه هوایی هند در منطقه جامو و کشمیر را رد کرد.

2 مرداد 1400

ظریف با ربانی ملاقات کرد

وزیر امور خارجه کشورمان در ملاقات با صلاح الدین ربانی، وزیر خارجه اسبق افغانستان و از رهبران جمعیت اسلامی این کشور، ضرورت همکاری های تمامی جریانهای افغانستان در مقابله با شرایط نامساعد امنیتی این کشور را یادآوری کرد.

29 تیر 1400

تعهد اتحادیه اروپا به حل مسئله حقوق بشر در بحرین

اتحادیه اروپا متعهد شد که از تمام ابزارهای ممکن برای بهبود شرایط حقوق بشر در بحرین استفاده کند.

28 تیر 1400

وزیر آموزش و پرورش: حضوری کردن آموزش ضرورت دارد

وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز تمام مجامعی که به تعطیلی بخش های آموزشی در اوج دوران کرونا تاکید داشتند، بازگشایی نظام تعلیم و تربیت را ضرورت می دانند.

25 تیر 1400

قول قاضی زاده هاشمی برای حل مشکل کرونا تا 22 بهمن

خبرنگاران : قاضی زاده هاشمی گفت: در مورد فضای مجازی ما داریم دچار انحراف در بحث می شویم. فضای مجازی مسئله حکمرانی است. اگر دولت الکترونیک و اقتصاد دیجیتال و شفافیت را می خواهیم به فضای مجازی احتیاج داریم.

21 تیر 1400

برگزاری رزمایش هوایی آمریکا با یونان در بحبوحه نشست آنکارا با آتن

همزمان با برگزاری نشست بین سران یونان و ترکیه، رسانه های یونانی از انجام رزمایش هوایی نیروی هوایی آمریکا با یونان با هدف تقویت توان نظامی خبر دادند.

16 تیر 1400

ریشه بحران های ایران کجاست؟

چالش های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی گذشته که در طول سال های گذشته به شکل بحران نمود عینی پیدا کرده اند، قرار است با تغییر قدرت در قوه مجریه پیش روی رئیس جمهور و کابینه بعد قرار بگیرد. در حال حاضر بحران زیست محیطی، بحران اقتصادی، بحران سیاست خارجی...

13 تیر 1400

آمریکا در سیاست های پدافند موشکی خود تجدید نظر می نماید

یک مقام وزارت دفاع آمریکا با اشاره به پیشرفت های موشکی چین، روسیه، ایران و کره شمالی خواهان تجدیدنظر پنتاگون در سیاست های پدافند موشکی شده است.

8 تیر 1400

ظریف در مصاحبه با بورل: تداوم تحریم های آمریکا قابل قبول نیست

در تماس تلفنی شب گذشته جوزف بورل با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران، آخرین شرایط گفتگوها در وین و پیشرفت های قابل توجه صورت گرفته و همچنین موضوعات باقی مانده مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

7 تیر 1400

سلطانی فر: یقین دارم که در هر 4 مسابقه پیروز می شویم، 20 میلیارد برای احداث کمپ اختصاص می دهیم

وزیر ورزش در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال گفت: وزارت ورزش در مرحله اول حداقل 20 میلیارد تومان برای احداث کمپ در سال 1400 اختصاص خواهد داد که به امید خدا بلافاصله عملیات اجرای کمپ شروع گردد.

6 تیر 1400

کمیسیون اصل 90 خواهان ارائه لایحه برای رمز ارزها شد

تهران (پانا)- سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از تکلیف این کمیسیون به وزارت نیرو برای استخراج رمز ارزها اطلاع داد.

1 تیر 1400

دولت چین 3 فرزندی را مجاز کرد

لغو سیاست تک فرزندی و جایگزینی سیاست 2 فرزندی که از 5 سال پیش در چین به مورد اجرا گذاشته شده تاثیر چندانی در افزایش علاقه خانوارهای شهری چینی به فرزندآوری نداشته است.

27 خرداد 1400

زیر خیابان های تهران تبدیل به پارکینگ خواهد شد

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: استفاده از فضای زیر خیابان ها را برای تأمین زمین در درستور کار قرار دادیم و تقریبا مجوزات قانونی برای این کار اخذ شده که از زیرخیابان بتوانیم برای فضای پارک خودرو استفاده کنیم.

26 خرداد 1400

راهپیمایی اعتراض آمیز کوبایی ها علیه تحریم های آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری پرنسا لاتینا، مردم کوبا در استان شرقی لاس توناس (Las Tunas) و مرکزی ویلا کلارا (Villa Clara) امروز یکشنبه قرار است در اعتراض به مواضع آمریکا در ادامه محاصره اقتصادی، بازرگانی و اقتصادی کشورشان به راهپیمایی بپردازند.

20 خرداد 1400

قدرت نمایی نظامی روسیه در پی بالا دریافت تنش با غرب

ایرنا نوشت:به گزارش خبرگزاری رویترز، رژه سالگرد پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان نازی در حالی قرار است در روسیه برگزار گردد که کرملین درگیر تنش فزاینده با غرب و کاهش روابط دیپلماتیک با اروپا و آمریکا است.

18 خرداد 1400

بایدن برای حمایت از اکتشاف در ماه بودجه ناسا را افزایش می دهد

بیش از دو ماه پس از انتخاب به عنوان ریاست جمهوری آمریکا، جو بایدن کلیات پیشنهادی خود درباره بودجه سال 2022 را ارائه داده است که در آن نشانه های امیدوارکننده ای برای ناسا دیده می گردد.

11 خرداد 1400

همزمان با مذاکرات وین درحال رایزنی فنی با ایران هستیم

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با بیان اینکه نتیجه مذاکرات سیاسی نیازمند صبر است، گفت: به موازات مذاکرات برجام در پایتخت اتریش سرگرم رایزنی های فنی با ایران هستیم.

9 خرداد 1400
تعداد: (372)