اخبار سیاسی

چرا تهران هیات سیاسی طالبان را به حضور پذیرفت؟

چرا تهران هیات سیاسی طالبان را به حضور پذیرفت؟ ایران در مقام مصاحبه با طرفین مذاکرات صلح در افغانستان در کوشش است با برقراری مصاحبه های صلح میان تمامی طوائف و اقوام افغانستانی و استقرار آتش بس پایدار برای ایجاد فضای تفاهم، زمینه مراجعه به صندوق رآی...

12 اسفند 1399

بی همه چیز واقعیت را تصویر می نماید یا تحریف؟ ، حسین لامعی و امیررضا مافی از تاریک و روشن بی همه چیز می گویند

فیلم جدید محسن قرایی در اولین روز جشنواره سی و نهم روی پرده رفت و توانست در ذهن و قلم منتقدان و رسانه ها جا باز کند. تکیه پرانی های سیاسی و کاراکتر های تماما خاکستری فیلم، بدون شخصیتی روشن باعث شده تا نظرات متفاوتی درباره بی همه چیز وجود داشته باشد. در...

12 اسفند 1399

تراکنش های بانکی فاقد کد شهاب از 5 بهمن ماه، در ساتنا برگشت می خورند

تمام تراکنش های بانکی فاقد کد شهاب از 5 بهمن ماه در ساتنا برگشت می خورند، لذا افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خود را به بانک اظهار نکرده باشند نمی توانند از این خدمت بهره مند شوند.

4 اسفند 1399

خبرنگاران نوبخت: اعتبارات درمانی کشور در لایحه بودجه 2 برابر شد

مشهد- خبرنگاران- رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با توجه به شرایطی که کشور به واسطه شیوع ویروس همه گیر کرونا درگیر آن شده، اعتبارات وزارت بهداشت و درمان در لایحه بودجه سال 1400، از 2 برابر هم بیشتر شده است.

1 اسفند 1399

آمریکا حالا تمثیلی از مرگ دموکراسی است

شبکه خبری سی ان ان گزارش داد، در کشورهایی که از نظر تاریخی خودشان را بابت حفظ یا بازیابی آزادی هایشان مرهون آمریکا می دانند، رهبرانشان به واشنگتن به چشم چراغ راهنما نگاه می کردند. اکنون اما ایالات متحده یک مطالعه موردی در مورد چگونگی مرگ دموکراسی است.

30 بهمن 1399

سونامی کم تحرکی و خطرات آن، ریل گذاری امیدبخش در ورزش همگانی

رضا شجیع استاد دانشگاه و نایب رئیس فدراسیون ورزش های همگانی در یادداشتی برای گروه ورزشی خبرنگاران به تحلیل نگاه جدید به ورزش و نیازهای آن برای توسعه و پیشرفت بیشتر پرداخته است.

29 بهمن 1399

دولت افغانستان: کاهش نظامیان آمریکایی تاثیری بر شرایط جنگ ندارد

شورای امنیت ملی افغانستان در واکنش به کاهش سطح نظامیان آمریکایی گفت که کاهش و یا افزایش این نیروها تاثیری در شرایط جنگ نخواهد داشت.

27 بهمن 1399

خبرنگاران آیا ترامپ با متمم 25 قانون اساسی برکنار می گردد؟

نیویورک- خبرنگاران- حادثه شورش هواداران ترامپ و یورش آنها به کنگره آمریکا، دموکرات های خشمگین از ترامپ را بر آن داشت تا راهی برای برکناری او بیابند که یکی از آنها متمم 25 قانون اساسی ایالات متحده است.

26 بهمن 1399

خبرنگاران وزیران خارجه آلمان و سوئد به اردن می فرایند

تهران- خبرنگاران- هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان و آن لینده همتای سوئدی وی راهی امان پایتخت اردن می شوند.

24 بهمن 1399

خبرنگاران اینترنت ثابت 756 روستای آذربایجان غربی ارتقا می یابد

ارومیه- خبرنگاران- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی گفت: وزارت ارتباطات، توسعه اینترنت روستایی را در 2 حوزه اینترنت ثابت و سیار پیگیری می نماید که در بخش اینترنت ثابت ارتقای 756 روستا به اپراتور روستایی های وب ابلاغ شده است.

23 بهمن 1399

به روزرسانی قانون ثبت شرکت پس از 89 سال

خبرنگاران : معاونت حقوقی ریاست جمهوری در قانون ثبت شرکت ها مصوب 1310، اصلاحاتی صورت داد.

22 بهمن 1399

توصیه سردار دهقان به ترامپ

سرتیپ پاسدار حسین دهقان مشاور فرماندهی معظم کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیرو های مسلح در توئیتی به دونالد ترامپ توصیه کرد سال نو میلادی را برای آمریکایی ها به عزا تبدیل نکند.

17 بهمن 1399

قلعه ای زیبا در خراسان جنوبی که علاقمندان بسیاری دارد

ایرنا/ براساس نوشته وزیر میراث فرهنگی، قلعه ای زیبا در خراسان جنوبی که علاقمندان بسیاری دارد، قلعه فورگ هست.

15 بهمن 1399

خبرنگاران زمینه جذب اتباع خارجی در نهضت سواد آموزی پیشوا فراهم شود

تهران- خبرنگاران- فرماندار پیشوا گفت: ازآنجا که تعداد زیاد از اتباع افغانستانی در پیشوا ساکن هستند، مسوولان باید زمینه جذب اتباع به نهضت سوادآموزی و برخورداری آنان از نعمت سواد را فراهم کنند.

14 بهمن 1399

سید حسن نصرالله یکشنبه شب با المیادین گفتگو خواهد کرد

دبیرکل حزب الله لبنان یکشنبه شب با شبکه خبری المیادین درباره آخرین تحولات مربوط به منطقه مصاحبه خواهد کرد.

13 بهمن 1399

خبرنگاران اخبار ضد و نقیض شیوع گونه های جدید ویروس کرونا در پاکستان

اسلام آباد - خبرنگاران - گزارش رسانه های پاکستانی از انتقال گونه های جدید ویروس کرونا که در انگلیس شناسایی شده است، به کراچی حکایت دارد اما دولت ایالتی در جنوب این کشور این موضوع را رد می کند.

8 بهمن 1399

هند: آماده جنگ با چین هستیم

وزیر دفاع هند اظهار داشت کشورش برای هر سناریویی به منظور مقابله با چین آمادگی دارد.

6 بهمن 1399

معاون سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف: به پژوهشگر فرصت آزمون و خطا داده گردد

معاون پژوهش و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف گفت: پژوهشگر باید از فرصت فراهم شده برای اثبات توانمندی خود استفاده نموده و زمینه ساز ایجاد فرصت های بعدی گردد؛ در عین حال، نگاه داخلی نیز باید تغییر کند و فرصت آزمون و خطا به پژوهشگران داخلی داده...

2 بهمن 1399

متن زیبا، اس ام اس و پیغام تبریک روز دانشجو

گزیده ای از پبام تبریک روز دانشجو، اس ام اس تبریک روز دانشجو، عکس نوشته تبریک روز دانشجو و متن های رسمی تبریک روز دانشجو در این مطلب آماده شده است. با ما همراه باشید تا این متن های زیبا را بخوانید و با ارسال آن ها به دوستان، همکاران و آشنایان خودروز دانشجو...

16 دی 1399

این فرمانده شهید یک نخبه هسته&zwnjای بود

پس از ورود به دانشگاه و آشنایی با تعدادی دانشجوی مسلمان و مبارز، جدی تر از گذشته وارد جریان های سیاسی شد و خیلی سریع نسبت به مسائل سیاسی داخلی اطلاعات کسب کرد.

16 دی 1399
تعداد: (317)