مقالات گردشگری

جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز دوشنبه 31 خرداد 1400

بورس آغاز نسبتا متعادلی دارد، اما امروز در جهت نزولی حرکت می نماید و در ساعات ابتدایی بازار شاهد کاهش نسبی شاخص کل هستیم. طوری که بعد گذشت 30 دقیقه شاخص کل حدود دو هزار و 700 واحد کاهش پیدا نموده. البته به نظر می رسد فرایند بازار در حال تغییر است، اما نمی...

4 مرداد 1400

پاکستان اتهام حمله به پایگاه هوایی هند را تکذیب کرد

خبرگزاری خبرنگاران- پاکستان ادعای هند مبنی بر نقش اسلام آباد در حمله پهپادی علیه پایگاه هوایی هند در منطقه جامو و کشمیر را رد کرد.

2 مرداد 1400

فعالیت هزار باغ و واحد پذیرایی غیرمجاز در اطراف تهران

رییس هیأت مدیره جامعه واحدهای پذیرایی بین راهی و مجتمع های گردشگری استان تهران تخمین می زند بیش از یک هزار باغ و واحد پذیرایی غیرمجاز در اطراف تهران فعال اند.

2 مرداد 1400

اتصال منطقه گردشگری تنگ تامرادی بویراحمد به اینترنت پرسرعت

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از اتصال منطقه گردشگری تنگ تامرادی بویراحمد به اینترنت پرسرعت اطلاع داد.

1 مرداد 1400

ترجمه رسمی دانشنامه

ترجمه رسمی ترجمه ای است که به وسیله مترجم مورد تایید قوه قضائیه ترجمه می گردد. ترجمه رسمی ممهور به مهر مراجع قانونی مربوطه (از جمله دانشگاه، دادگستری، وزارت امور خارجه، دارالترجمه رسمی) می رسد و تبدیل به یک سند رسمی می گردد و در نتیجه، ماهیت حقوقی پیدا...

31 تیر 1400

سفر مشاور امنیت ملی افغانستان به مسکو

خبرگزاری خبرنگاران-مشاور امنیت ملی افغانستان در یک سفر رسمی صبح امروز کابل را به مقصد مسکو ترک کرد.

25 تیر 1400

وزیر آموزش و پرورش: حضوری کردن آموزش ضرورت دارد

وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز تمام مجامعی که به تعطیلی بخش های آموزشی در اوج دوران کرونا تاکید داشتند، بازگشایی نظام تعلیم و تربیت را ضرورت می دانند.

25 تیر 1400

شخصیت های تاثیرگذار در پرانتزباز آنالیز می شوند

تهران (پانا) - برنامه پرانتز باز رادیو نمایش آدینه 11 تیرماه پرونده شخصیت های تاثیرگذار را آنالیز می نماید.

24 تیر 1400

کاوشگری کروی با قابلیت تغییرشکل به ماه فرستاده می گردد

سازمان فضایی ژاپن تصمیم دارد یک کاوشگر رباتیک کروی شکل به ماه بفرستد که پس از رسیدن به مقصد شکل آن تغییر می نماید و علاوه بر عکاسی، اطلاعات نیز جمع آوری می نماید.

11 تیر 1400

مجتمع تفریحی و رفاهی باغلارباغی تبریز بهسازی و ساماندهی می گردد

خبرنگاران/آذربایجان شرقی با دستور مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز بهسازی و ساماندهی شرایط مجتمع رفاهی و تفریحی باغلارباغی تبریز در اولویت کاری این سازمان نهاده شد.

10 تیر 1400

سلطانی فر: یقین دارم که در هر 4 مسابقه پیروز می شویم، 20 میلیارد برای احداث کمپ اختصاص می دهیم

وزیر ورزش در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال گفت: وزارت ورزش در مرحله اول حداقل 20 میلیارد تومان برای احداث کمپ در سال 1400 اختصاص خواهد داد که به امید خدا بلافاصله عملیات اجرای کمپ شروع گردد.

6 تیر 1400

راهنمای خرید انواع مدل های سیم چین [کله گاوی،برقی و جغجغه ای]

سیم چین یا قیچی های سیم بر از جمله ابزارالات الکتریکی هستند که معمولا از آن برای بریدن و قطع کردن سیم های مسی، آهنی، آلومینیومی و … استفاده می گردد. بازوهای برش دهنده سیم چین به شکل V بوده و از طریق اهرم های سیم چین می توان هر نوع کابل ها و سیم ها را قطع...

26 خرداد 1400

زیر خیابان های تهران تبدیل به پارکینگ خواهد شد

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: استفاده از فضای زیر خیابان ها را برای تأمین زمین در درستور کار قرار دادیم و تقریبا مجوزات قانونی برای این کار اخذ شده که از زیرخیابان بتوانیم برای فضای پارک خودرو استفاده کنیم.

26 خرداد 1400

قدرت نمایی نظامی روسیه در پی بالا دریافت تنش با غرب

ایرنا نوشت:به گزارش خبرگزاری رویترز، رژه سالگرد پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان نازی در حالی قرار است در روسیه برگزار گردد که کرملین درگیر تنش فزاینده با غرب و کاهش روابط دیپلماتیک با اروپا و آمریکا است.

18 خرداد 1400

خبرنگاران 250 هزار میلیارد ریال طرح در مناطق آزاد کشور به بهره برداری می رسد

کیش - خبرنگاران - مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه مالی گفت: تا انتها ماموریت دولت دوازدهم طرح های مختلفی به ارزش 250 هزار میلیارد ریال با 12 هزار شغل مستقیم ایجاد شده به بهره برداری می رسد.

10 خرداد 1400

دیدار ظریف با راضی بارزانی

در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با شاد بارزانی بر ثبات و آرامش در عراق و عدم اجازه به اقدامات ضدایرانی در منطقه کردستان عراق تاکید شد.

31 اردیبهشت 1400

رونمایی از پرونده های ایران برای ثبت در فهرست میراث جهانی یونسکو

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، رونمایی از پرونده های ایران برای ثبت در فهرست میراث جهانی یونسکو انجام شد.

30 اردیبهشت 1400

قانون فیفا به سود ایران و ضرر بحرین، تفاضل گل، مهم تر از بازی رودررو

برای مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی 2022 تفاضل گل اهمیت بیشتری نسبت به بازی رودررو خواهد داشت.

28 اردیبهشت 1400

یک چهارم مردم ایران تلویزیون نگاه نمی نمایند

نتایج نظرسنجی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات به نام اوقات فراغت در دوران کرونا نشان می دهد 26.2 درصد پاسخ دهندگان برنامه های تلویزیونی را نمی بینند.

26 اردیبهشت 1400

خبرنگاران 6 طرح گردشگری پارسال در مشگین شهر اجرایی شد

اردبیل - خبرنگاران- رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مشگین شهر گفت: در سال گذشته عملیات 6 طرح در بخش گردشگری شهرستان با بیش از 2 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شروع شده و هم اکنون در حال اجراست.

25 اردیبهشت 1400
تعداد: (351)