اخبار مجلس

تسریع در تکمیل مطالعات تفصیلی حمل و نقل شیراز

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک و عمران شورای شهر شیراز خواهان تسریع در روند تکمیل مطالعات تفصیلی حمل و نقل همگانی یکپارچه این کلانشهر شد.

22 آبان 1401

تردد قطار در راستا جلفا، نخجوان، هدف مشترک ما و سرکنسول کشورمان در نخجوان است

خبرگزاری خبرنگاران-استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر احیای فعالیت جهت ریلی جلفا- نخجوان، گفت: ره آورد تردد قطار در این جهت، شروع یک حرکت وسیع تجاری، گردشگری و دیپلماتیک است که نقطه عطفی را در ارتباطات منطقه ای رقم خواهد زد.

13 خرداد 1401

پیشنهاد اصلاح اساسنامه صندوق حمایت معلولان روی میز دولت

تهران (پانا) - با توجه به تأکید رئیس جمهوری مبنی بر اجرای جامع و کامل قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و عملیاتی و اجرایی شدن مقررات قانونی مربوط به اشتغال و سهمیه قانونی استخدام معلولان، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد اصلاح اساسنامه صندوق حمایت...

5 فروردین 1401

موافقت کمیسیون تلفیق با افزایش بودجه بنیاد شهید

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس شورای اسلامی از موافقت این کمیسیون با افزایش بودجه بنیاد شهید و اختصاص 40 هزار میلیارد تومان از محل فروش سهام به بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد.

4 فروردین 1401

اعضای شورای راهبردی کاخ گلستان منصوب شدند

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده و گزارشات منتشر شده، اعضای شورای راهبردی کاخ گلستان منصوب شدند.

29 بهمن 1400

آنالیز جزئیات بودجه 1401 به زودی شروع می گردد

تهران (پانا) - یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از حضور رئیس جمهور در جلسه آنالیز کلیات لایحه بودجه 1401 اطلاع داد و گفت که در صورت تصویب کلیات لایحه بودجه و سپس آنالیز جزییات در کمیسیون تلفیق احتمالا از 10 بهمن مجلس وارد آنالیز جزییات بودجه خوهد شد.

27 بهمن 1400

معتمدی: پرونده اساتید مورددار بررسی می شود ، مشکل کمبود استاد در دانشگاه نداریم

سرپرست دانشگاه علامه با اشاره به جذب برخی از اساتید مورددار در ریاست قبلی این دانشگاه گفت: این موارد بررسی می شود و در اسرع وقت به آن ها رسیدگی خواهد شد.

3 دی 1400

سلیمی: 10 درصد جامعه یارانه انرژی را هدر می دهند، تعرفه گذاری پلکانی راهی برای مدیریت مصرف برق در کوتاه مدت

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: اگر بخواهیم از ظرفیت بخش خصوصی برای فراوری برق استفاده کنیم، به علت سرکوب قیمت این امر وجود ندارد و باید مابه التفاوت قیمت تمام شده با نرخ دستوری فعلی به فراوریکننده پرداخت گردد.

16 آذر 1400

میرکاظمی: سرمایه گذاری ها منجر به رشد مالی نشده است

تهران (پانا) - رئیس سازمان برنامه و بودجه می گوید قبلا سرمایه گذاری هایی در کشور شده اما رشد مالی به علت نداشتن راهبرد توسعه اتفاق نیفتاده است، لذا در قانون بودجه 1401، راهبردهای توسعه باید در نظر گرفته گردد.

10 آبان 1400

قیمت مرغ به 40 هزار تومان رسید

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مردم گله مندند که چرا باید مرغ دولتی با قیمت 24900 تومان به آن ها نرسد و مجبور باشند علیرغم توزیع نهاده ها با ارز 4200 تومانی مرغ را به صورت آزاد با قیمت حدود 40 هزار تومان بخرند.

16 مرداد 1400

وزیر آموزش و پرورش: حضوری کردن آموزش ضرورت دارد

وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز تمام مجامعی که به تعطیلی بخش های آموزشی در اوج دوران کرونا تاکید داشتند، بازگشایی نظام تعلیم و تربیت را ضرورت می دانند.

25 تیر 1400

کمیسیون اصل 90 خواهان ارائه لایحه برای رمز ارزها شد

تهران (پانا)- سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از تکلیف این کمیسیون به وزارت نیرو برای استخراج رمز ارزها اطلاع داد.

1 تیر 1400

زیر خیابان های تهران تبدیل به پارکینگ خواهد شد

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: استفاده از فضای زیر خیابان ها را برای تأمین زمین در درستور کار قرار دادیم و تقریبا مجوزات قانونی برای این کار اخذ شده که از زیرخیابان بتوانیم برای فضای پارک خودرو استفاده کنیم.

26 خرداد 1400

بایدن برای حمایت از اکتشاف در ماه بودجه ناسا را افزایش می دهد

بیش از دو ماه پس از انتخاب به عنوان ریاست جمهوری آمریکا، جو بایدن کلیات پیشنهادی خود درباره بودجه سال 2022 را ارائه داده است که در آن نشانه های امیدوارکننده ای برای ناسا دیده می گردد.

11 خرداد 1400

دیدار ظریف با راضی بارزانی

در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با شاد بارزانی بر ثبات و آرامش در عراق و عدم اجازه به اقدامات ضدایرانی در منطقه کردستان عراق تاکید شد.

31 اردیبهشت 1400

قدردانی ظریف از عمان در ملاقات با وزیرخارجه این کشور، عکس

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در چارچوب سفر به کشورهای منطقه به عمان سفر نموده است بعد از ظهر امروز با بدر بن حمود البوسعیدی وزیر خارجه سلطنت عمان ملاقات و در مورد روابط دوجانبه و تحولات منطقه به گفتگو و گفتگو پرداخت.

16 اردیبهشت 1400

ترامپ از دفن شدن در قبرستان های مهم محروم شده است

پس از آنکه ترامپ به علت استیضاح خود، از دفن شدن پس از مرگ در گورستان های مهم آمریکا محروم شد، نماینده ای میخواهد مجوز خاکسپاری او در کنگره را بگیرد.

4 فروردین 1400

آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی الکترونیکی برگزار می گردد ، شروع ثبت نام از 27 بهمن ماه

بیستمین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور، 15 اسفند برگزار می گردد و داوطلبان از 27 بهمن می توانند در آزمون ثبت نام نمایند.

23 اسفند 1399

خبرنگاران وام ازدواج به هر شخص فقط یک بار داده می گردد

تهران - خبرنگاران - عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش مبلغ وام ازدواج در سال 1400 گفت: به منظور جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی ناشی از این افزایش، به هر شخص در دوران زندگی فقط یک بار وام ازدواج داده خواهد شد.

15 اسفند 1399

خبرنگاران نوبخت: اعتبارات درمانی کشور در لایحه بودجه 2 برابر شد

مشهد- خبرنگاران- رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با توجه به شرایطی که کشور به واسطه شیوع ویروس همه گیر کرونا درگیر آن شده، اعتبارات وزارت بهداشت و درمان در لایحه بودجه سال 1400، از 2 برابر هم بیشتر شده است.

1 اسفند 1399
تعداد: (45)