سفیر آمریکا در برلین: فشارهای واشنگتن بر آلمان پایانی ندارد

به گزارش وبلاگ پریها، سفیر پر سر و صدای آمریکا در آلمان که اخیرا رسانه های آلمانی خبر برکناری وی را منتشر نموده اند اعلام نموده است که با کناره گیری او فشارهای آمریکا بر آلمان سرانجام نمی یابد.

سفیر آمریکا در برلین: فشارهای واشنگتن بر آلمان پایانی ندارد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های آلمانی اخیرا خبرهایی مبنی بر کناره گیری قریب الوقوع ریچارد گرنل، سفیر بحث برانگیز آمریکا در آلمان را منتشر نموده اند.

در این شرایط سبزها و چپ های آلمان امیدوارند بعد از برکناری گرنل مناسبات دیپلماتیک بین آلمان و آمریکا بهبود یابد.

امید نوری پور از سیاستمداران بلند پایه حزب سبز آلمان اعلام نموده است که گرنل مدتهاست که در درجه اول دغدغه پرداختن به اموری را دارد که به حضور وی در واشنگتن مربوط می گردد. بنابراین استعفای وی منطقی است.

رئیس فراکسیون حزب چپ آلمان هم در واکنش به انتشار اخبار کناره گیری گرنل گفته است: یک سفیر آمریکا در آلمان که سیاستمدار نبوده و تنها سفیر است اگر به عنوان جانشین گرنل روی کار آید می تواند مفید باشد.

روز گذشته رسانه های آلمانی خبر دادند ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان که به عنوانی سفیری بحث برانگیز مطرح بوده وبارها با مداخله در اموری که به وی مربوط نمی گردد خشم سیاستمداران آلمانی را برانگیخته بود از سمت خود کناره گیری می نماید.

گرنل اخیرا از طرف دونالد ترامپ به عنوان مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا هم منصوب شده بود. انتخاب وی به این سمت هم زمان با ماندن وی در مسئولیت سفیر آمریکا هم موجبات خشم مقامات سیاسی آلمان را برانگیخته بود.

بر اساس اطلاعات خبرگزاری آلمان گرنل 53 ساله طی هفته های آینده در حالی که زمان زیادی تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر باقی نمانده است، از سمت خود کناره گیری می نماید.

ریچارد گرنل در ماه فوریه موقتا از طرف دونالد ترامپ به واشنگتن فراخوانده شد تا سمت مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا را بر عهده گیرد. از آنجایی که مسئول قبلی این نهاد استعفا داده بود ترامپ باید سریعا به دنبال راه چاره بوده و گرنل را جایگزین او کرد.

البته ترامپ اخیرا یک مدیر اطلاعات ملی دائم معرفی نموده که نمایندگان کنگره پنج شنبه گذشته وی را تایید کردند و سه شنبه آینده هم سوگند یاد می نماید. به این ترتیب دوره مسئولیت سه ماهه گرنل در این سمت هم سرانجام می یابد.

گرنل که به دلیل پرسروصدا بودنش در دوران فعالیت سیاسی و همچنین در دوره سفارتش در آلمان مورد انتقاد بود، فردی وفادار به ترامپ به شمار می رود.

دخالت های گرنل در اموری که در حوزه فعالیت او نبوده و به وی مربوط نمی گردد در دورانی که سفیر آمریکا در آلمان بود همیشه موجبات خشم مقامات آلمانی را فراهم می کرد.

گرنل فعالیت زیادی در توئیتر دارد و مدام درباره خطر مشارکت دادن شرکت چینی هواوی در زیرساخت های شبکه نسل پنجم اینترنت در اروپا و شکست این اتحادیه در تامین سهم خود از بودجه ناتو پیغام منتشر می نماید.

گرنل در آذرماه سال گذشته از پیوستن شش کشور اروپایی به سازوکار اقتصادی اینستکس برای تجارت با ایران انتقاد کرد. سفیر آمریکا در آلمان همچنین در تهدید و فشار به اروپایی ها برای پیوستن به کمپین فشار حداکثری علیه ایران نقش فعالی دارد.

دیپلمات 53 آمریکایی یکی از وفادارترین سیاستمداران آمریکا به دونالد ترامپ به شمار می رود و رئیس جمهوری ایالات متحده می گوید او در دورانی که در برلین بوده به طرز فوق العاده ای آمریکا را نمایندگی نموده است.

اظهارات انتقادی صریح گرنل درباره سیاست خارجی دولت آلمان، به خصوص در ارتباط با جمهوری اسلامی بارها با واکنش سیاستمداران آلمانی روبرو شده و بعضی آن را فراتر از حیطه مسئولیت های او ارزیابی نموده اند.

گرنل در واکنش به ایده هایی مبنی بر اینکه با برکناری وی فشارها بر آلمان کم تر می گردد گفت: این خطای بزرگی است که فکر کنید فشارهای آمریکا بر آلمان انتها می یابد. شما آمریکلیی ها را نمی شناسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1022

به "سفیر آمریکا در برلین: فشارهای واشنگتن بر آلمان پایانی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر آمریکا در برلین: فشارهای واشنگتن بر آلمان پایانی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید