راههای افزایش ایمنی بدن در زمان شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ مجله پریها، در زمانی که سیستم ایمنی بدن نیاز به تقویت دارد، باید از انواع ویتامین ها به میزان کافی استفاده کنید. با توجه به نقش ویتامین A در تقویت سیستم ایمنی بدن، توصیه می شود در وعده های سحر و افطار از منابع غذایی ویتامین A (منابع گیاهی شامل انواع سبزی ها و میوه های زرد و نارنجی مانند هویج، کدوحلوایی، موز، انواع مرکبات و منابع حیوانی مانند زرده تخم مرغ ، شیر و لبنیات) استفاده شود. منابع غذایی ویتامین D (ماهی های چرب، لبنیات و زرده تخم مرغ) برای افزایش سطح ایمنی بدن مصرف شود. برای تامین ویتامین E به عنوان آنتی اکسیدان و کمک کننده به عملکرد سیستم ایمنی بدن می توان از روغن های مایع مانند کانولا و آفتابگردان استفاده کرد.

راههای افزایش ایمنی بدن در زمان شیوع کرونا

نخوردن غذا به طور متناوب در روزه داری اسلامی، نه تنها عارضه ای در افراد سالم ایجاد نمی کند بلکه سبب تقویت ایمنی بدن، کاهش پاسخ های التهابی زیان بار و بهبود واکنش بدن درموارد استرس می شود . افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای نظیر فشارخون بالا، بیماری قلبی- عروقی، سرطان و دیابت بیش از دیگران در معرض ابتلا به شرایط شدید بیماری کووید 19 هستند. به منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری، افرادی که مطمئن نیستند روزه برای آن ها ضرر دارد یا خیر با نظر پزشک متخصص از بی ضرر بودن روزه برای خودشان مطمئن شوند.

در ساعات روزه داری که طی امسال مدت آن در حدود 15 - 16 ساعت است ، گرسنگی می تواند در صورت رعایت نکردن اصول تغذیه صحیح در وعده سحر و افطار یا حذف یکی از وعده ها به ویژه وعده سحری موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن شود و احتمال ابتلا به بیماری کووید 19 را افزایش دهد. در اغلب بیماری هایی که عادات غذایی غلط، چاقی و افزایش وزن در بروز آن ها دخالت دارند، روزه داری مفید است. روزه داری می تواند موجب کاهش پاسخ های التهابی و تنظیم سیستم ایمنی بدن شود.

بنابراین با رعایت تغذیه صحیح و مصرف منابع غذایی حاوی ویتامین های A ، D ، E ، C و همچنین منابع غذایی حاوی آهن، روی و سلنیم که برای عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید 19 لازم است، نگرانی از تضعیف سیستم ایمنی بدن در ایام روزه داری و خطر ابتلا به این بیماری کاهش می یابد.

منبع: همگردی
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1635

به "راههای افزایش ایمنی بدن در زمان شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راههای افزایش ایمنی بدن در زمان شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید