دموکرات ها لایحه جمهوری خواستار را متوقف کردند

به گزارش مجله پریها، تسنیم نوشت: کنگره آمریکا در بحث اصلاح ساختار پلیس به بن بست رسید؛ دموکرات های سنا با موفقیت لایحه جمهوری خواستار را که یک واکنش بی فایده و بی نتیجه به وحشیگری پلیس ایالات متحده دانستند، متوقف کردند.

دموکرات ها لایحه جمهوری خواستار را متوقف کردند

به نوشته روزنامه گاردین، این رای گیری 55 به 45 نتوانست به 60 رای لازم برای ادامه کار دست یابد. دو تن از دموکرات ها، داگ جونز، سناتور آلاباما و جو منشن، سناتور وست ویرجینیا در کنار سناتور آنگوس کینگ از مین که از مستقل های نزدیک به دموکرات هاست، به جمهوری خواستار برای شروع این بحث رای دادند.

انتظار می رود لایحه پیشنهادی دموکرات ها برای اصلاح پلیس آمریکا در روزهای آینده در مجلس نمایندگان آمریکا به رای گذاشته گردد، اما میچ مک کانل، رهبر جمهوری خواه اکثریت سنا گفته است که اجازه نمی دهد این لایحه به سنا برسد.

چنین تحرکاتی، عملا کنگره آمریکا را در موضوعی که اعتراضات گسترده ای را در ده ها شهر در سراسر آمریکا به راه انداخته است، به بن بست می کشاند. آمریکا از 25 مه که جورج فلوید در میناپولیس به دست پلیس کشته شد، ناآرام است و تجمع های گسترده ای علیه خشونت پلیس و نژادپرستی برگزار می گردد.

دموکرات های سنا بعد از رای گیری روز چهارشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی از حامیانشان خواستند تا به مبارزه برای تغییر ادامه دهند. چاک شومر، رهبر اقلیت سنا به مجله پریها گفت: این به منزله سرانجام راه نیست. سناتور کوری بوکر که به تدوین لایحه اصلاح پلیس دموکرات ها یاری کرد، در جمع مجله پریها گفت: به کوشش ادامه می دهیم. بیایید فشار را ادامه دهیم.

اما جمهوری خواستار که درباره راستا پیش رو بدبین تر هستند، دموکرات ها را مورد انتقاد قرار دادند. تیم اسکات، سناتور جمهوری خواهی که تدوین این لایحه نقش داشت، گفت: امیدوارم که مردم آمریکا ببینند که چگونه دموکرات ها، جلوی ورود راهکار ها به جوامع آن ها را به بهانه سیاست های حزبی گرفتند. لیندسی گراهام، سناتور سرشناس جمهوری خواه هم اضافه نمود: فقط می توانم همین را بگویم که من هیچ راهی در پیش رو نمی بینم.

براساس نتایج نظرسنجی آسوشیتدپرس-ان اوآرسی که دوشنبه منتشر شد، آمریکایی ها عمدتا با این ایده که انجام اقدامی برای جلوگیری از خشونت پلیس لازم است، موافق هستند. آن ها همچنین به شدت از مجازات افسرانی که درگیر رفتارهای نژادپرستانه می شوند، حمایت نموده اند.

کامالا هریس، از سناتورهای دموکرات کالیفرنیا هم گفت لایحه مجلس نمایندگان آمریکا راهکار های منسجمی پیشنهاد می دهد، در حالی که لایحه جمهوری خواستار پوچ و توخالی بود و درباره پیامد واقعی و پاسخگویی واقعی نبود.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1106

به "دموکرات ها لایحه جمهوری خواستار را متوقف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دموکرات ها لایحه جمهوری خواستار را متوقف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید