جانسون معترضان به نژادپرستی را افراطی خواند

به گزارش وبلاگ پریها، فارس نوشت: نخست وزیر انگلیس با دنباله روی از رئیس جمهور آمریکا، مدعی شد اعتراضات ضدنژادپرستی در کشورش توسط افراط گرایان و افراد خشونت طلب مصادره شده است.

جانسون معترضان به نژادپرستی را افراطی خواند

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا به دنباله روی از همتای آمریکایی خود روز دوشنبه گفت، اعتراضات ضدنژادپرستی توسط افراط گرایان خشونت طلب مصادره شده است.

به نوشته نشریه نیوزویک، جانسون در پیامی توئیتری مدعی شد:مجسمه وینستون چرچیل (نخست وزیر بریتانیا در زمان جنگ جهانی دوم) واقع در میدان مجلس یادبودی برای دستاوردهای او برای نجات این کشور و کل اروپا از ظلم و ستم فاشیستی و نژادپرستی است.

نخست وزیر انگلیس در ادامه ادعاهای خود گفت: چرند و شرم آور است که این اثر ملی امروزه در خطر حمله از سوی معترضان خشن واقع شده است. بله او گاهی عقایدی را عنوان می کرد که امروزه برای ما غیرقابل قبول بوده و هستند اما او یک قهرمان بود و کاملاً استحقاق این بنای یادبود را دارد.

این در حالی است که سخنان مشهوری از چرچیل ثبت شده اند که نشان گر تفکرات نژادپرستی او هستند. برای مثال می توان به توصیف وی از هندی ها اشاره کرد که آن ها را پس از آلمانی ها حیوان صفت ترین مردم توصیف می کند.

همچنین به نقل از او ذکر شده است که واقعاً فکر نمی کنم سیاه پوست ها به اندازه سفیدپوست ها توانایی و کارایی داشته باشند.

شهرهای مختلف آمریکا طی دو هفته اخیر در اعتراض به قتل یک شهروند سیاه پوست آمریکایی به نام جورج فلوید توسط نیروی پلیس، به صحنه اعتراضات گسترده ضد نژادپرستی تبدیل شده اند.

تصمیم ترامپ برای استفاده از نیروی نظامی، گارد ملی و ارتش جهت متوقف کردن تظاهرات ضد خشونت پلیس آمریکا علیه رنگین پوستان این کشور، نقدها زیادی را متوجه وی ساخته است.

این اعتراضات رفته رفته به دیگر کشورهای جهان که شاهد تفکرات نژادپرستی در بافت جامعه خود هستند، از جمله بریتانیا نیز کشیده شده است.

جانسون به عنوان یکی از متحدان ترامپ قصد دارد پس از خروج کشورش از اتحادیه اروپا، روابط لندن و واشنگتن را بیش از پیش تعمیق بخشد.

310312

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1070

به "جانسون معترضان به نژادپرستی را افراطی خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون معترضان به نژادپرستی را افراطی خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید