کشیدگی در عضلات گردن

به گزارش وبلاگ مجله پریها، در گردن عضلات کوچکی در اطراف مهره های گردن و عضلات عظیم تر در سطح گردن قرار دارند. این عضلات می توانند در اثر علل متفاوتی دچار پارگی و کشیدگی شوند. با هم نگاه گذرایی می اندازیم به علل، علایم و درمان این کشیدگی ها.

کشیدگی در عضلات گردن

کشیدگی در عضلات گردن

در گردن عضلات کوچکی در اطراف مهره های گردن و عضلات عظیم تر در سطح گردن قرار دارند. این عضلات می توانند در اثر علل متفاوتی دچار پارگی و کشیدگی شوند. با هم نگاه گذرایی می اندازیم به علل، علایم و درمان این کشیدگی ها.

علل

عمدتا کشیدگی و پارگی تاندون ها و عضله های گردن در اثر ضربات وارد شده به آن در طی برخورد های ورزشی رخ می دهد. آسیب شلاقی گردن هم از سایر علل کشیدگی و پارگی عضلات گردن است.

علایم

درد در پی اصابت ضربه به گردن

حساسیت محل کشیدگی عضله در لمس حساسیت روی مهره های گردن در پی آسیب شلاقی گردن

تشدید درد با برگرداندن گردن به قسمت مقابل ضایعه یا با خم کردن سر به جلو یا عقب

اسپاسم عضلات صدمه دیده

سردرد ناشی از اسپاسم عضلات صدمه دیده.

امکان دارد درد بلافاصله بعد از آسیب آغاز شود یا چند ساعت بعد از آسیب آغاز شود.

گاهی گیجی، احساس سوزش یا سوزن سوزن شدن در محل آسیب وجود دارد.

درمان

بلافاصله بعد از آسیب و آغاز درد باید از یخ درمانی به مدت 20 تا 30 دقیقه به صورت3 تا 6 مرتبه در روز به مدت 2 تا 3 روز استفاده شود.

امکان دارد پزشک شما برای کاهش درد و التهاب از داروهای ضد التهابی غیراستروییدی استفاده کند.

چنانچه بعد از چند روز یخ درمانی و دارودرمانی درد و اسپاسم گردن ادامه یابد، امکان دارد پزشک از گرما درمانی استفاده کند. باید کیسه آب گرم به مدت 20 تا 30 دقیقه هر 3 تا 4 ساعت روی محل قرار گیرد تا درد برطرف شود.

علایم چه قدر طول می کشد؟

مدت زمان بهبود به عوامل مختلفی مثل سن فرد، سطح سلامت فرد، شدت و وسعت کشیدگی عضلات و سابقه وجود یا فقدان آسیب قبلی مشابه بستگی دارد. در صدمات خفیف طی چند هفته علایم برطرف می شود.

جلوگیری از کشیدگی مجدد

با تقویت قدرت و انعطاف عضلات گردن به برترین نحو می توان از کشیدگی و پارگی آن جلوگیری نمود. چنانچه موقعیت شغلی یا ورزشی شما به گونه ای است که در ساعات روز مدت زیادی گردن در یک حالت خاص قرار می گیرد (مثل نشستن طولانی پشت میز کامپیوتر) هر از چند گاهی از آن حالت خارج شوید و عضلات گردن را با حرکات گردن منقبض و شل کنید. اغلب صدمات گردن در اثر ضربات قابل پیشگیری نیستند.

منبع:http://www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1802

به "کشیدگی در عضلات گردن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشیدگی در عضلات گردن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید