کشف یک میلیون سکه در زیرزمین یک خانه!

به گزارش وبلاگ مجله پریها، یک میلیون سکۀ یک پنی در مجموع ده هزار دلار می ارزد اما با توجه به قدمت این سکه ها، ممکن است ارزش آن ها به یک میلیون دلار هم برسد.

کشف یک میلیون سکه در زیرزمین یک خانه!

به گزارش فرادید، جان ریس، یک دلال معاملات ملکی در کالیفرنیای آمریکا، وقتی به همراه همسرش الیزابت مشغول تمیزکاری خانۀ میراثی 100 ساله شان بودند، در یک فضای تنگ و بسیار شلوغ از زیرزمین خانه گنجینه ای شامل یک میلیون سکۀ یک پنی را پیدا کردند.

ارزش خود این سکه ها بر روی هم 10 هزار دلار است اما ریس و خانواده اش ممکن است بتوانند این سکه ها را به خاطر قدمتشان با رقمی بالغ بر یک میلیون دلار به فروش برسانند.

این خانه زمانی متعلق به پدر همسر ریس به نام فریتز بوده است. فریتز و برادرش که مهاجرانی آلمانی بودند چند دهه در این خانه زندگی نموده بودند. بعد از مرگ پدر الیزابت و نقل مکان عمویش، این خانواده تصمیم گرفتند که خانه را باسازی نمایند. در جریان تمیزکاری پیش از این بازسازی بود که آن ها سکه های شانس شان را یافتند!

این سکه های مسی در چندین کیسۀ بانکی و چند صندوق قرار داشتند. ریس می گوید مهر بانک هایی بر روی این کیسه ها هست که من تا حالا اسمشان را هم نشنیده ام و بعضی از آن ها دیگر اصلا وجود ندارند.

سکه های یک پنی در گذشته از جنس مس ساخته می شدند اما از زمان جنگ جهانی دوم که احتیاج به مس بالا رفته بود، دولت شروع به استفاده از فلز روی در ضرب سکه ها کرد. احتمالا فریتز زمانی شروع به جمع آوری پنی ها نموده که تغییر از مس به روی تازه شروع شده بود.

خانوادۀ ریس در حال حاضر گنجینه را با یک کامیون به اونتاریو انتقال داده اند و منتظر دریافت بالاترین پیشنهاد برای خرید سکه ها هستند.

مدیر بانک محلی به آن ها پیشنهاد نموده است که این گنجینه را با دقت جستجو نمایند تا بتوانند هرگونه سکۀ خاص و کمیاب را در آن شناسایی نمایند. سکه های کمیاب می توانند به تنهایی ارزش بسیار بالایی داشته باشند. در سال 2018 یک سکۀ یک پنی بسیار خاص مربوط به سال 1979 به قیمت یک میلیون و صد هزار دلار به فروش رسید.

منبع: فرارو
انتشار: 25 خرداد 1402 بروزرسانی: 25 خرداد 1402 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2263

به "کشف یک میلیون سکه در زیرزمین یک خانه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک میلیون سکه در زیرزمین یک خانه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید