واکنش رئیس صدا و سیما به انتقاد از برنامه های تماشاگر محور ، دشمن میخواهد تحرک در رسانه تعطیل گردد

به گزارش مجله پریها، رئیس سازمان صداوسیما علیرغم هشدارهای مسئولان و متولیان بهداشت در خصوص عدم تجمع مردم در مکان های سربسته اعتقاد دارد صداوسیما نمی تواند در روزهای شیوع ویروس کرونا، تولیدات را رها کند. او از حضور تماشاگران در برنامه هایی که هم اینک با چنین ساختاری روی آنتن می فرایند دفاع کرد.

واکنش رئیس صدا و سیما به انتقاد از برنامه های تماشاگر محور ، دشمن میخواهد تحرک در رسانه تعطیل گردد

به گزارش مجله پریها به نقل از ایسنا، صحبت های عبدالعلی علی عسکری درباره لزوم ادامه دادن به فراوری و پخش برنامه ها با حضور تماشاگر در استودیو در حالی عنوان می گردد که طی چند روز اخیر بسیاری از کارشناسان بهداشت و سلامت نسبت به این امر هشدارهای جدی داده اند و در سازمان صداوسیما هم مانند سایر نهادها خبرهایی از ابتلای بعضی از همکاران به ویروس کرونا به گوش می رسد؛ بنابراین انتظار می رفت صداوسیما با جدی دریافت این هشدارها، فکری جدی برای برنامه هایی چون دورهمی و عصر جدید و سریال هایی که فوریتی برای پخش روی آنتن ندارند، اتخاذ کند.

حتی علیرضا وهاب زاده ـ مشاور وزیر بهداشت ـ با انتشار توییت هایی کوشش کرد با افشاگری در این زمینه، هشدار دهد که عملا امکان ضدعفونی محل ضبط برنامه هایی که با حضور جمع کثیری از تماشاگران فراوری می گردد، وجود ندارد و این شیوه ها و تمهیدهای اعلام شده هم کارکردی ندارند.

دیگر منتقدان چنین برنامه هایی در روزهای اخیر، کارگروه مدیریت بحران کرونا در سینما بوده است که روز سه شنبه (20 اسفند) با انتشار بیانیه ای خطاب به رییس سازمان صداوسیما خواهان توقف ضبط برنامه های تلویزیونی شد که با حضور تماشاگر فراوری می شوند.

اما درست چند ساعت بعد از انتشار بیانیه کارگروه مدیریت بحران کرونا در سینما، رییس سازمان صداوسیما در برنامه 20 و 30 حاضر شد و درخصوص نقدها مطرح شده درباره ضبط بعضی برنامه های تلویزیونی با حضور جمعیت مهمانان گفت: اولاً ما نمی توانیم تحرک و فراوری را رها و تعطیل کنیم و اتفاقاً دشمن میخواهد که تحرک و فراوری در کشور و رسانه تعطیل گردد. ثانیاً تمام این فراوریات با دقت و برنامه ریزی و حفظ اصول بهداشتی میهمانان و همکاران در حال اجرا است. اگر ما کار نکنیم، نمی توانیم 66 شبکه تلویزیونی و بیش از 90 شبکه رادیویی را اداره کنیم.

علی عسکری تاکید نمود که تمام تمهیدات اندیشیده شده و جوانب بهداشتی در فراوری برنامه های مختلف کاملا رعایت می گردد و گفت: همه همکاران ما در رسانه ملی در حال فعالیت اند و حدود 20 سریال در حال ساخت است. هم اکنون سریالی در حال تصویربرداری است که حدود 700 نفر از عوامل آنجا حضور دارند؛ اما پزشکان نیز سر صحنه حاضرند و هر روز تک تک افراد را معاینه می نمایند و چنانچه کسی نشانه های بیماری داشته باشد، اجازه ورود نمی دهند. برای همه برنامه ها از جمله دورهمی نیز این تدابیر اتخاذ و اجرایی شده است.

در این شرایط به نظر می رسد صحبت های رییس صداوسیما درباره سریال هفتصد نفری و حضور پزشک در صحنه به مجموعه سلمان فارسی داوود میرباقری برمیگردد؛ سریالی که در این سال ها بارها شروع ساخت آن به تعویق افتاد و ضرب العجلی هم برای پخش ندارد. این در حالی است که در ساعات اخیر مطالبی انتقادی درباره این سریال الف ویژه که این روزها با بیش از 300 هنرور و 200 نفر عوامل، در جزیره قشم مشغول فیلمبرداری است، هم عنوان شده است.

بخش دیگر گفت گوی علی عسکری که همانند اغلب اوقات با یکی از بخش های خبری خود صداوسیما ترتیب داده شده بود، به دفاع از عملکرد این رسانه در زمان شیوع بیماری کرونا و رد این مساله که صداوسیما و مسوولان به موقع اطلاعات لازم را به مردم ندادند، اختصاص داشت. او در این زمینه هم گفت: حقیقتاً وزیر محترم بهداشت از زمانی که شیوع این بیماری در کشور چین شروع شد، در هر یک از جلسات هیئت دولت تصریح می کردند که باید مراقب باشیم. روز چهارشنبه 30 بهمن نیز گزارش دادند که دو نفر در قم آزمایش دادند و مشکوک به بیماری اند؛ لذا تأخیری در ارائه اخبار وجود نداشته است.

رئیس صداوسیما اضافه نمود: بر همین اساس، رسانه ملی نیز آماده اطلاع رسانی بود و روزی که شیوع بیماری در ایران اعلام شد، تعداد زیادی موشن گرافیک آماده بود و شبکه سلامت نیز حدود 70 برنامه آماده پخش داشت که به موقع روی آنتن رفت.

علی عسکری با تأکید بر اینکه از ابتدا محور اصلی ما بحث شفافیت در ارائه اخبار بود، گفت: بر این اساس، با ستاد مقابله با کرونا توافق کردیم که هر روز پس از برگزاری جلساتشان، آخرین اخبار و اطلاعات را در رسانه ملی برای مردم بیان نمایند که این توافق همچنان در حال اجراست.

او در مورد احتمال جنگ بیولوژیکی نیز گفت: البته این موضوع نیز احتمال دارد، زیرا آمریکا که در حال افول و فروپاشی است، از هر حربه ای برای پنهان کردن انزوای خود و درگیر کردن دیگر کشورها بهره می گیرد و احتمال دارد که این جریان را راه انداخته باشد تا ضعف و افولش آشکار نگردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 882

به "واکنش رئیس صدا و سیما به انتقاد از برنامه های تماشاگر محور ، دشمن میخواهد تحرک در رسانه تعطیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش رئیس صدا و سیما به انتقاد از برنامه های تماشاگر محور ، دشمن میخواهد تحرک در رسانه تعطیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید