ممنوعیت ورود آفرودسوارها به کویر مرنجاب

به گزارش وبلاگ مجله پریها، ورود خودروهای آفرود و دو دیفرانسیل و تورهای بدون مجوز به منطقه ها گردشگری کویر مرنجاب ممنوع شد.

ممنوعیت ورود آفرودسوارها به کویر مرنجاب

جواد صدیقیان رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل گفت:

حدود 700 خودروی دو دیفرانسیل و آفرود در روزهای اخیر به کویر مرنجاب برای برگزاری همایش آفرودسواران رفته بودند که موجب اعتراض ما شد. آن ها به فرمانداری قم نامه ای نوشته بودند تا این همایش را برگزار نمایند چون مبدا آن ها از شهرستان قم بوده است و فرمانداری قم نیز به فرمانداری آران و بیدگل نامه نوشته که همکاری لازم انجام گردد. این نامه به ادارات مختلف از جمله محیط زیست و میراث فرهنگی و نیروی انتظامی و... رونوشت شد.

صدیقیان اضافه نمود که از آنجایی که کویر مرنجاب گنجایش حضور این تعداد خودرو را نداشته است، موجب تخریب هایی شده اند؛ از جمله اینکه بعضی از گونه های گیاهی را از بین برده اند، چون از جاده اصلی حرکت نکرده بودند و باعث شدند که اداره های منابع طبیعی و محیط زیست گله مندی خود را با دادستان شهرستان مطرح نمایند. بر اساس نامه این دو اداره، دادستان و رئیس پلیس امنیت شهرستان دستور دادند تا با هماهنگی ما جلوی این ماشین های شاسی بلند آفرودسوار و موتورهای کراس و دو دیفرانسیل گرفته گردد. اجرای آن نیز به پلیس امنیت عمومی شهرستان داده شده است.

وی نسبت به حضور گردشگران واقعی در کویر اظهار امیدواری کرد و اضافه نمود:

ما رغبتی به حضور کسانی که به قصد تخریب محیط زیست یا خوش گذرانی وارد کویر می شوند، نداریم.

وی اضافه نمود:

مهلت زمانی برای ممنوعیت اعلام شده برای ورود تورهای بدون مجوز یا خودروهای آفرود اعلام نشده است.

بعلاوه در اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل نامه ای نوشته ایم که در آن آمده است:

بر اساس گزارش مطروحه از طرف اداره محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان آران وبیدگل، اعتراض مرتع داران، ساربان ها، سرنشینان خودروهای سواری تورها و دفاتر خدمات گردشگری در مورد پیشگیری از ادامه فرایند خسارات و تخریب های وارده به طبیعت زیبای منطقه نمونه گردشگری کویر مرنجاب به دستور کتبی دادستان محترم شهرستان آران و بیدگل ورود موتورهای سنگین و خودروهای دو دیفرانسیل و تورهای بدون اخذ مجوز رسمی به منطقه ها گردشگری کویر شهرستان آران و بیدگل (ابوزید آباد، سیازگه، یخاب، چاه عروس، مرنجاب) اکیداً ممنوع است.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1960

به "ممنوعیت ورود آفرودسوارها به کویر مرنجاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ورود آفرودسوارها به کویر مرنجاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید