فرمولاسیون نانومیسل برای درمان سرطان از FDA مجوز کارآزمایی گرفت

به گزارش وبلاگ پریها، سازمان غذا و داروی آمریکا به شرکت مگاپرو بیومدیکال برای انجام کارآزمایی بالینی روی فرمولاسیون جدید داروی ضدسرطان که با فناوری نانومایسل توسعه یافته، مجوز اعطا کرد.

فرمولاسیون نانومیسل برای درمان سرطان از FDA مجوز کارآزمایی گرفت

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت مگاپرو بیومدیکال (MegaPro Biomedical) گفت که داروی جدید ضدسرطان این شرکت موسوم به MPB-1734 بررسی FDA آمریکا را پشت سر گذاشته و IND این فناوری برای آزمایش فاز I / IIa تأیید شده است.

توسعه این نانودارو با فرمولاسیون های جدیدی اجرا شده که در آن از پلتفرم فناوری نانومیسل مگاپرو بیومدیکال استفاده شده است که به دلیل به کارگیری این فناوری، تجمع دارو در محل تومور افزایش یافته است، در حالی که عوارض جانبی دارو های متداول ضدسرطان با کمک این فناوری جدید به حداقل رسیده است. با این فناوری اثربخشی داروی ضدسرطان و همچنین ایمنی آن بهبود قابل توجهی پیدا کرده است.

آزمایش های سلولی و حیوانی نشان داده است که این دارو اثر بازدارنده قوی بر تومور های بدخیم مقاوم به دارو دارد. بنابراین، انتظار می رود که این فرمولاسیون جدید داروی ضدسرطان گزینه های درمانی بهتری را برای بیماران سرطانی فراهم کند.

نتایج مطالعات پیش بالینی داروی ضدسرطان MPB-1734 نشان داده است که بیشینه دوز قابل تحمل 3 برابر داروی اصلی بوده و پس از استفاده از این دارو سرکوب مغز استخوان نسبت به داروی اصلی نیز کمتر بوده است. به همین دلیل، بیماران دوره درمانی را با حفظ ایمنی بیشتر و افزایش اثربخشی به سرانجام می رسانند.

همچنین نتایج تست های پیش بالینی نشان داده است که فرمولاسیون جدید داروی ضدسرطان MPB-1734 می تواند به طور موثری از رشد تومور جلوگیری کرده و طول عمر حیوانات بیمار را افزایش دهد. در عین حال، این نانوداروی جدید می تواند تولید آنتی ژن تومور را افزایش دهد تا سیستم ایمنی بدن حیوان بتواند تومور های بدخیم را شناسایی کند.

فاز I / IIa کارآزمایی بالینی این فرمولاسیون جدید داروی ضدسرطان MPB-1734 به صورت چندملیتی و چندمرکزی انجام خواهد شد. بیماران هدف که در این کارآزمایی شرکت دارند در اواخر مرحله ابتلا به تومور های صلب پیشرفته قرار دارند. انتظار می رود آزمایش بالینی MPB 1734 در سال 2021 آغاز شود و تا سرانجام سال 2023 به سرانجام برسد.

مگاپرو بیومدیکال یک شرکت توسعه دهنده دارو بوده که دارو های نانویی هسته اصلی محصولات این شرکت هستند. مگاپرو بیومدیکال از نانوذرات و نانومیسل به عنوان پلتفورم فناوری خود استفاده می کند. در حال حاضر محصول نانوذرات MPB-1523 (معرف تصویربرداری MRI سرطان کبد) آزمایش بالینی مرحله II را به سرانجام رسانده است. دومین محصول نانوذره ای این شرکت موسوم به MPB 1514 (مکمل آهن برای کم خونی و فقر آهن) از سال 2019 تحت آزمایش فاز II است.

در این نانوداروی جدید از پلتفرم فناوری نانومیسل برای ارائه فرمولاسیون جدید داروی ضدسرطان استفاده شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1390

به "فرمولاسیون نانومیسل برای درمان سرطان از FDA مجوز کارآزمایی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمولاسیون نانومیسل برای درمان سرطان از FDA مجوز کارآزمایی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید