روحانی: هنوز حسن نیتی در دولت جدید آمریکا ندیده ایم

به گزارش وبلاگ مجله پریها، رییس جمهور گفت: هیچ کسی تردید ندارد که فشار حداکثری به ملت ما شکست خورده است. البته هنوز مردم ما رنج و مسائل دارند؛ بنابراین اگر دولت جدید امریکا در شعارهایش راستگو است، باید بلافاصله راه خود را عوض کند و تا حد ممکن راستا گذشته را اصلاح کند.

روحانی: هنوز حسن نیتی در دولت جدید آمریکا ندیده ایم

حسن روحانی در مراسم افتتاح طرح های وزارت بهداشت با تبریک ایام دهه فجر گفت: از مردم که دیروز حماسه آفریده و برای مراعات پروتکل های بهداشتی به شکل جدید، جشن ملی را گرامی داشتند، قدردانی می کنیم.

وی اضافه نمود: شاهد یک انقلاب در این دولت در بخش بهداشت بودیم و کار بسیار بزرگی اجرا شده است. در طول رژیم گذشته 50 هزار تخت و 13 هزار پزشک وجود داشته و پزشک از سایر کشور ها می آمدند، اما ما دارای بهداشت و درمانی تقریبا در تراز کشور های توسعه یافته هستیم. امروز صادرنماینده تجهیزات و دارو هستیم و بیماران خارجی برای درمان به کشور می آیند.

روحانی یادآور شد: کوشش ما این بود که مردم پرداختی کمتری برای درمان داشته باشند. یک بیمار برای درمان سرطان باید چند میلیون هزینه میکرد که این عدد به پانصد هزار تومان رسیده است. در بستری کاهش پرداخت مردم از 37 درصد به 10 درصد و روستا ها به 6 درصد رسیده است. در همین ایام 2500 تخت سی سی یو اضافه شده است. به 60 هزار نفر در زمینه اکسیژن خدمات می دهیم و این آمار نسبت به گذشته به سه برابر رسیده است. بخش اعظم تجهیزات پزشکی توسط فراورینمایندگان داخلی تامین می گردد. به سرعت ماسک به اندازه کافی و قیمت مناسب بین مردم توزیع می گردد. سی تی اسکن را شرکت های دانش بنیان خودمان فراوری نموده و حتی آماده صادرات هستیم.

رییس جمهور با اشاره به گذشت یک سال از بیماری کرونا در کشور، اعلام نمود: الان اواخر بهمن هستیم و پارسال سی بهمن اعلام شد که کرونا در کشور فعال شده است. کادر درمان و سلامت فداکاری های بسیاری در این یک سال انجام دادند. همه جا و شبانه روز در صحنه بودند و در بیمارستان ها ماندند و به منازل خود نرفتند. خوشبختانه واکسیناسیون را برای کادر درمان شروع کردیم. خیلی امیدواریم تا انتها سال کسانی که بیشتر در معرض خطر هستند واکسن را دریافت نمایند و سال بعد واکسیناسیون گسترده تر انجام گردد و مردم را ایمن کنیم. اگر هفتاد درصد مردم واکسیناسیون گردد، زنجیره بیماری قطع می گردد.

وی اعلام نمود: ما در شرایط سخت ارزی و اقتصادی بودیم. آن جنایتکاری که در کاخ سفید سر کار بود، اجازه گردش پول های ما را نمی داد و هفته ها زمان می برد تا پول ما از یک بانک به بانک دیگر منتقل گردد. البته هنوز هم حسن نیتی در دولت جدید امریکا ندیده ایم، کلامشان تغییر نموده، ولی باید در عمل ببینیم چگونه می خواهند جبران نمایند آن جنایت را. به هر حال یک تروریستی برکنار و بی آبرو شده است و دولت جدید باید از آن راه شکست خورده و غلط به طور کامل بازگردد. هیچ کسی تردید ندارد که فشار حداکثری به ملت ما شکست خورده است. البته هنوز مردم ما رنج و مسائل دارند؛ بنابراین اگر دولت جدید امریکا در شعارهایش راستگو است، باید بلافاصله راه خود را عوض کند و تا حد ممکن جهت گذشته را اصلاح کند.

وی ادامه داد: در بحث سلامت مردم، بهداشت و درمان یک پایه مهم است، اما ورزش و جوانان باید پای کار بیاید، چون ورزش هم به سلامت بدن یاری می نماید. محیط زیست به سلامت یاری می نماید. 76 میلیون لیتر بنزین روزانه یورو چهار و پنج توزیع می گردد که این به بهداشت و سلامت مردم یاری می نماید. در شروع دولت میزان توزیع یورو چهار و پنج صفر بود. فراوری محصولات کشاورزی با کیفیت، احیای تالاب ها، آب آشامیدنی سالم به سلامت مردم یاری می نمایند. آموزش و پرورش و غربالگری در مدارس به سلامت یاری می نماید.

رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه در این دولت، سلامت الکترونیکی ایجاد و نسخه پیچی الکترونیکی فراهم شده و به زودی آن نهایی می کنیم، گفت: این اقدام بسیار بزرگی است که موجب راحتی بیشتر مردم شده و بسیاری از کار ها از راه دور انجام می گردد.

وی گفت: امروز بیش از هشتصد تخت بیمارستان افتتاح شد و تا انتها دولت هزاران تخت دیگر افتتاح شده و این جهت ادامه می یابد.

روحانی در انتها از همه کادر پزشکی، وزیر و معاونین و مدافعان سلامت که در یکسال گذشته کوشش زیادی برای مقابله با بیماری کرونا انجام دادند، تشکر کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1508

به "روحانی: هنوز حسن نیتی در دولت جدید آمریکا ندیده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: هنوز حسن نیتی در دولت جدید آمریکا ندیده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید