دولت افغانستان: کاهش نظامیان آمریکایی تاثیری بر شرایط جنگ ندارد

به گزارش وبلاگ مجله پریها، شورای امنیت ملی افغانستان در واکنش به کاهش سطح نظامیان آمریکایی گفت که کاهش و یا افزایش این نیروها تاثیری در شرایط جنگ نخواهد داشت.

دولت افغانستان: کاهش نظامیان آمریکایی تاثیری بر شرایط جنگ ندارد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، در پی اعلام کاهش سطح نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان به 2500 نفر، شورای امنیت ملی افغانستان شرح داد که این اقدام تاثیری بر شرایط جنگ در این کشور نخواهد داشت.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

رحمت الله اندر سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان با انتشار پیام ویدئویی گفت که در حال حاضر 96 درصد از عملیات ها بطور مستقل توسط نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان صورت می گیرد.

وی افزود که از اینرو افزایش و یا کاهش نیروهای خارجی تاثیر منفی بر شرایط جنگ افغانستان نخواهد داشت.

محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی طالبان نیز در واکنش به کاهش نیروهای آمریکایی را گامی عملی در جهت توافق دوحه و دستیابی به موفقیت دانست و شرح داد که این گروه به تعهداتش در توافقنامه پایبند است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

کریستوفر میلر سرپرست دفاع آمریکا روز جمعه طی بیانیه ای گفت که تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان طبق فرمان اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به 2500 نفر کاهش یافته است.

میلر همچنین شرح داد: اگرچه این وزارتخانه می تواند برای کاهش هرچه بیشتر تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان و رساندن آن به صفر تا ماه می 2021 (4 ماه دیگر) برنامه ریزی کند، اما کاهش تعداد نیروها در آینده بستگی به شرایط خواهد داشت.

پیش از این نیز اسدالله خالد وزیر دفاع افغانستان گفته بود که در حال حاضر نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان 96 درصد از عملیات ها را بطور مستقل انجام می دهند و تنها در 4 درصد از ماموریت ها به پشتیبانی هوایی نیروهای خارجی نیاز دارند.

پیش از این اما ارگ ریاست جمهوری گفته بود که افغانستان برای محو کامل گروه های تروریستی به همکاری آمریکا و نیروهای ناتو نیاز دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1442

به "دولت افغانستان: کاهش نظامیان آمریکایی تاثیری بر شرایط جنگ ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان: کاهش نظامیان آمریکایی تاثیری بر شرایط جنگ ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید