خلفان: مداخله نظامی امارات در یمن برای دفاع از دولت هادی نبود

به گزارش مجله پریها، معاون سابق رئیس پلیس دبی که به اظهارات جنجالی معروف است، در توییتی جدید گفت، حضور امارات در یمن برای دفاع از دولت هادی نبوده بلکه برای خاطر عربستان سعودی بوده است.

خلفان: مداخله نظامی امارات در یمن برای دفاع از دولت هادی نبود

به گزارش گروه بین الملل مجله پریها، ضاحی خلفان، معاون سابق رئیس پلیس دبی در توئیت جدید خود اعتراف کرد، دفاع از دولت منصور هادی که ائتلاف سعودی-اماراتی آن را توجیهی برای جنگ یمن قرار داده بود به واقع انگیزه امارات برای حضور در این جنگ نبوده است.

خلفان که از نزدیکان محمد بن زاید، ولی عهد ابوظبی است و به توئیت های جنجالی معروف است در حساب توئیتر خود حمله تند و تیزی به دولت منصور هادی کرد و گفت: منصور هادی و دولت وی ارزش یک سرباز اماراتی را هم ندارد. مشارکت ما برای خاطر دولت قانونی نبود. چیزی که من می دانم این است که برای خاطر پادشاهی [سعودی] بود.

به گزارش وبگاه خبری روسیا الیوم، خلفان در توئیتی دیگر از دولت منصور هادی خواست که بخاطر متهم کردن امارات به حمایت از شبه نظامیان شورای انتقالی عذرخواهی کند و وعده داد که اگر عذرخواهی نکند باید آن را ریشه کن کنیم.

خلفان با ابراز خشم پرسید: آیا این ها شایسته اند که برایشان فداکاری کرد؟ او به دولت منصور هادی توصیه کرد تا زمانی که امارات و مقاومت جنوب خائن هستند، بهتر است این دولت روابط خود با آنها را قطع کند.

معاون سابق رئیس پلیس دبی رشته توئیت های خود را با این جمله شروع نموده بود که اگر وزیر کشوری در یک کشور فاسد گردد همه دیگر دستگاه ها هم فاسد می شوند.

در پی کنترل کامل شهر عدن به دست شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب، احمد المیسری وزیر کشور دولت مستعفی یمن، دولت عربستان سعودی و امارات را مورد انتقاد شدید قرار داد.

به نوشته الجزیره او در صفحه فیس بوک خود نوشت: به شکست در عدن اعتراف می کنیم و به امارات تبریک می گوییم، اما این نبرد پایانی نیست.ما باز می گردیم و عدن را پس می گیریم. 400 خودروی زرهی امارات در این عملیات مشارکت کردند و ما با تسلیحات ابتدایی خود با آنها جنگیدیم.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 343

به "خلفان: مداخله نظامی امارات در یمن برای دفاع از دولت هادی نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلفان: مداخله نظامی امارات در یمن برای دفاع از دولت هادی نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید