خبرنگاران نیوزویک: لیبرالیسم شکست خورده است

به گزارش وبلاگ پریها، تهران- خبرنگاران- نشریه آمریکایی نیوزویک نوشت که لیبرالیسم شکست خورده است و حامیان آن به الیگارش های فاسد تبدیل شده اند.

خبرنگاران نیوزویک: لیبرالیسم شکست خورده است

پاتریک دنین استاد علوم سیاسی در دانشگاه نوتردام و نویسنده کتاب چرا لیبرالیسم شکست خورد در مقاله ای در نیوزویک نوشت: بسیاری از مردم توافق دارند که ویژگی اصلی آمریکا لیبرال بودن آن است.

وی استدلال کرد: سیاست امروز ما نابسامان و بی رحم شده زیرا لیبرالیسم شکست خورده است.

دنین اضافه کرد: شکست لیبرالیسم به این دلیل نیست که در اجرای برنامه اش برای تربیت انسان منزوی و خودمختار و تلاش برای ساخت یک حامعه بی تفاوت در مقابل خیر عمومی ناکام مانده، بلکه به این دلیل است که در انجام آن پیروز شده است.

به اعتقاد نویسنده این مقاله، برخی کسان برای حفظ این سیستم در مقابل نارضایتی ها به مبارزه بی رحمانه روی می آورند و تاکید می کنند که از فساد لیبرالیسم سود می برند.

نیوزویک در بخش دیگری از مقاله خود، لیبرال های قدیمی را کسانی معرفی کرد که چندین سده پیش از این خواستار تغییرات بنیادین بودند اما امروز به یک تشکیلات فاسد الیگارشی تبدیل شده اند.

دنین با اشاره به اینکه برخلاف خواست و میل لیبرال های قدیمی، امروز بحث های زیادی درباره ایجاد بنیادهای آینده پسالیبرال جریان دارد نوشت: اگر نگاهی به محله های ثروتمند شهر واشنگتن بیندازید متوجه می شوید که اوضاع خوب نیست.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1123

به "خبرنگاران نیوزویک: لیبرالیسم شکست خورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نیوزویک: لیبرالیسم شکست خورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید