حربه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و اختلاف در تیم ترامپ

به گزارش وبلاگ پریها، گزارش ها از کوشش رئیس جمهور آمریکا برای خروج نیروهایش از افغانستان پیش از انتخابات حاکی تا بلکه شانس خود را برای پیروزی افزایش دهد و این موضوع نیز سبب اختلاف بین تیم ترامپ شده است.

حربه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و اختلاف در تیم ترامپ

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ پریها، ترامپ برای افزایش شانس پیروزی اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر در نظر دارد تا از حربه خروح نیروهای آمریکایی از افغانستان استفاده کند اما براساس گزارش ها پافشاری برای خروج سریع باردیگر موجب بروز اختلاف میان وی و تیم امنیتی و نظامیش شده است.

مطالعات افغانستان نوشت: پیش از این نیز تاکید رئیس جمهور آمریکا بر خروج نیروهای نظامی این کشور از سوریه منجر به استعفای جیمز ماتیس وزیر دفاع سابق آمریکا شد و اکنون نیز ژنرال ها و تیم امنیتی ترامپ با خروج شتابزده نیروهای نظامی امریکا از افغانستان به شدت مخالفند و براین باورند که ترامپ در حال معامله با گروه طالبان با اهداف سیاسی و انتخاباتی است.

براساس این مطلب، ترامپ که هیچ دستاورد خارجی برای ارائه در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا ندارد بار دیگر به حربه خروج نیروهای امریکایی از افغانستان متوسل شده است و مجدداً با شدت بیشتری آن را مطرح می نماید.

این در حالی است که در تبلیغات انتخابات سال 2016 نیز ترامپ شعار خروج نظامیانآمریکایی از افغانستان را مطرح نمود که هرگز به آن وفادار نبود بلکه اقدام به افزایش نیروهای آمریکایی در افغانستان کرد.

سخنان اخیر ترامپ مبنی بر اینکه 19 سال حضور نظامی آمریکا در افغانستان کافی است، زیر سوال بردن کوشش های ارتش و سازمان های امنیتی آمریکا در افغانستان تلقی شده است.

در ادامه این مطلب آمده که مایک پامئو وزیر امور خارجه آمریکا با برخورد هیجانی و شتابزده با تحولات افغانستان از سوی ترامپ مخالف است و چنین برخوردی را موجب گستاخی طالبان برای دریافت امتیاز از واشنگتن می داند؛ این بدان معنا است که دستگاه دیپلماسی امریکا که مذاکرات آمریکا و طالبان را راهنمایی می نماید با نگاه معامله گرایانه ترامپ به تحولات آینده افغانستان چندان موافق نیست و این شرایط ترامپ را برای موفقیت در این کشور نگران می نماید.

گزارش می افزاید: افکار عمومی در آمریکا نیز به خوبی می دانند که مسئله افغانستان به بازی سیاسی تبدیل شده است و اکنون با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور بار دیگر مسئله خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان با حرارت بیشتری از سوی ترامپ مطرح می گردد.

براساس این گزارش، به همین دلیل ترامپ در شرایط دشواری برای جلب اعتماد رأی دهندگان قراردارد زیرا مردم آمریکا دیگر به وعده های پوچ ترامپ توجه ندارند و همین دلیل ترامپ درصدد است با علنی کردن خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان حداقل یکی از شعارهای گذشته خود را عملیاتی کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1045

به "حربه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و اختلاف در تیم ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حربه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و اختلاف در تیم ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید