تغییر لوگوی گوگل به مناسبت جشن تولد 30 سالگی شبکه جهانی وب (طراحی لوگو)

به گزارش وبلاگ مجله پریها، لوگوی گوگل به مناسبت 30 سالگی وب تغییر کرد. گوگل همیشه به مناسبت اتفاقات مهم در سراسر دنیا تغییر می نماید و این بار نیز به مناسبت یاداوری 3 دهه فعالیت وب تغییر نموده است.

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت جشن تولد 30 سالگی شبکه جهانی وب (طراحی لوگو)

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی لوگو از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی لوگو و آرم تجاری تا برندینگ حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، سی سال پیش ، مهندس نرم افزار 33 ساله تیم برنرز لی، پیشنهاد خود را به رئیس خود داد تا دنیا فناوری را در آتش خلاقیت خود منفجر کند و عصر اطلاعات را متحول کند.

برنرز لی در سال 1989 در سازمان اطلاعات تحقیقات هسته ای (CERN) خارج از ژنو در سوئیس مشغول به کار بود. این پیشنهاد برای مدیریت بهتر و نظارت بر جریان تحقیق در آزمایشگاه بود، اما صفحات آن، پایه و اساس آنچه که امروز به عنوان وب دنیای شناخته می گردد، را تشکیل داد.

گوگل، نیز به همین مناسبت با یک لوگوی متحرک این اقدام ویژه برنرزلی را پاس داشت و با گرافیک جالب خود یادآوری گرافیک خام، را که در صفحات وب اولیه رایج بود، کرد. تصویری از حرکتی آرام روی مانیتور کامپیوتر میزبان با هدف یادآوری سرعت های دانلود بسیار آهسته است که سال ها پیش به خاطر پهنای باند اندک رخ می داد.

همه چیز در خصوص وب از روزی آغاز شد که برنرز لی از سیستم های رایج ثبت اطلاعات پروژه ارزشمند خود نا امید شد و در دفتر خاطرات خود نوشت: زمانی که دو سال طول می کشد تا وارد یک مرحله نو پیشرفت شویم بسیار دردناک است که اطلاعات دائما گم می شوند. جزئیات فنی پروژه های گذشته گاهی اوقات برای همواره از بین می روند این در حالی است که اغلب اطلاعات ثبت شده است، فقط نمی توان آنها را یافت.

پیشنهاد برنرز لی برای تغییر شرایط حاوی مفاهیم اساسی وب بود، از جمله ایده هایی مانند HTML، URL و HTTP، اما چند سال دیگر لازک بود که او بتواند ایده خود را نشان دهد. برنرز لی در نامه سالانه خود در روز تولد وب در خصوص آنچه که در سی سال آینده به دست می آید، ابراز خوش بینی کرد.

او گفت: با توجه به اینکه چقدر وب در 30 سال گذشته تغییر نموده است، می توان گفت که شکست ناپذیر و غیرقابل انکار است و فرض بر این است که وب، همانطور که می دانیم، می تواند برای 30 سال آینده بهتر گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 1 دی 1401 بروزرسانی: 1 دی 1401 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2185

به "تغییر لوگوی گوگل به مناسبت جشن تولد 30 سالگی شبکه جهانی وب (طراحی لوگو)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر لوگوی گوگل به مناسبت جشن تولد 30 سالگی شبکه جهانی وب (طراحی لوگو)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید