بی اطلاعی کامل باشگاه پرسپولیس از بزرگترین پرونده حقوقی

به گزارش وبلاگ مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، فدراسیون فوتبال ایران در دوران ریاست مهدی تاج برای پرداخت طلب دو میلیون یورویی مارک ویلموتس سرمربی وقت تیم ملی مجبور به دریافت قرض از شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی شد تا این مربی روی نیمکت بنشیند و مقابل عراق در آخرین بازی دور رفت مرحله مقدماتی راهیابی به جام جهانی 2022 قطر ببازد.

بی اطلاعی کامل باشگاه پرسپولیس از بزرگترین پرونده حقوقی

ویلموتس پس از دریافت این پول در استانبول ترکیه و عکس های یادگاری با چمدان پر از یورو، تصمیم به ترک ایران گرفت تا نه تنها تبدیل به یکی از طلبکاران بزرگ فدراسیون شود بلکه باعث بدهی این مجموعه به شرکت شستا بابت قرضی که گرفته بودند شود.

پس از استعفای مهدی تاج از پست ریاست فدراسیون فوتبال شرکت شستا تقاضای بازگشت پول خود به قیمت روز ارز در بازار را کرد.

تاج هم که دیگر جایی در فدراسیون فوتبال نداشت سکوت محض اختیار کرد تا بخش حقوقی فدراسیون در دوران سرپرستی حیدر بهاروند موضوع را پیگیری کند. پرونده ای که بارها در دادگاه های قضائی رفت و آمد داشت تا بالاخره شستا حکم بر تعقیب اموال فدراسیون فوتبال بگیرد.

شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فعلی فدراسیون فوتبال نیز در روزهای اولیه حضورش در این پست خبر از تعامل با مجموعه شستا و رفع این مشکل کرد اما نتیجه چیزی جز این همکاری و حل مشکل بود.

شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی علاوه بر حکم سند تک برگ ساختمان فدراسیون فوتبال، سه دانگ از ساختمان فعلی باشگاه پرسپولیس را نیز که به نام فدراسیون بود در هفته گذشته به نام خود زد تا اینگونه قرض دو میلیون یورویی خود را دریافت کند.

باشگاه پرسپولیس نیز در واکنشی عجیب به طور کامل از این موضوع بی اطلاع بود تا اینکه موضوع انتقال نیمی از سند ساختمان خود را از طریق رسانه ها متوجه شد.

پس از این موضوع جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه از طریق بخش حقوقی خود خواهان پیگیری ماجرا شد اما آنها هیچ نامه ای در این باره از فدراسیون فوتبال و حتی شستا دریافت نکردند.

بی اطلاعی باشگاه پرسپولیس در مهم ترین پرونده قضایی خود در حالی رقم خورد که رسانه ها در جریان جزئیات این موضوع قرار داشتند.

ابراهیم شکوری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس که خود در دوران دریافت قرض دو میلیون یورویی فدراسیون به عنوان دبیرکل آن نهاد فعالیت می کرد ساعت 14:30 ظهر امروز نشست خبری آنلاین برگزار کرده است تا بتواند این موضوع را توضیح دهد.

باشگاه پرسپولیس معتقد است شش دانگ ساختمانی که در آن حضور دارد به اسم خودشان است و نباید به شرکت شستا واگذار می شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1702

به "بی اطلاعی کامل باشگاه پرسپولیس از بزرگترین پرونده حقوقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی اطلاعی کامل باشگاه پرسپولیس از بزرگترین پرونده حقوقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید