کی روش - مکزیک ، این بار هم باور نکنیم؟

به گزارش وبلاگ مجله پریها، بحث مذاکره و عقد قرارداد کی روش با کشورهای دیگر به مرور زمان تاثیر خود را در بین افکار فوتبال ایران از دست داده و کسی آن را جدی نمی گیرد.

کی روش - مکزیک ، این بار هم باور نکنیم؟

به گزارش خبرنگاران ،کارلوس کی روش؛ باور کنید این اسم همچنان معمای اول فوتبال ایران است.بعد از اعتراض علی کریمی که البته از داوری مسابقه اش بعد از باخت به پیکان ناراحت بود،همه به این حرف سرمربی سپیدرود فکر نموده اند که اگر کی روش با فدراسیون فوتبال توافق نموده پس چرا تاج آن را به صورت رسمی اعلام نمی نماید و به یک گفت و گوی تلویزیونی با اخبار ورزشی بسنده نموده است؟اگر این مساله رسمی است چرا کی روش واکنشی نشان نمی دهد و حرف های تاج را تصدیق نمی نماید؟اگر کی روش سرمربی قطعی تیم ملی است چرا هیچ خبری از او نیست؟چرا هیچ کس از زمان انتشار لیست تیم ملی خبر ندارد؟به این مساله اضافه کنید ماجرای گزارش رسانه های خارجی را که برای کی روش یک گزینه دیگر جفت و جور نموده اند.

هنوز چند روز از ادعای مهدی تاج مبنی بر تمدید قرارداد کی روش نگذشته که رسانه های معتبر خبری اروپا با انتشار گزارش هایی از آینده نامعلوم این مربی پرتغالی خبر دادند.گزارش هایی که بر میزان نگرانی ها درباره نیمکت رهبری تیم ملی ایران در آستانه جام ملت های آسیا افزوده است.

در شرایطی که همه در انتظار بازگشت کی روش به ایران برای شروع دومین اردوی آماده سازی تیم ملی در راه حضور در جام ملت ها هستند رسانه های اروپایی از جمله مارکا اسپانیا گزارش های متفاوتی پیرامون سرمربی پرتغالی و مذاکرات جدی کارلوس با روسای فدراسیون فوتبال مکزیک منتشر کرد که متن این دو گزارش آن هم در فاصله چند دقیقه نکات ابهام آمیز فراوانی داشت.

در گزارش ردیو مارکا آمده اعضای فدراسیون فوتبال مکزیک با مربی فعلی تیم ایران دیداری داشتند و به او پیشنهادی ارائه دادند.در این دیدار مکزیکی ها تحت تاثیر توانایی تاکتیکی، دانش فوق العاده و تجربه کم نظیر کی روش قرار گرفتند.مرد پرتغالی دوست دارد برای صعود به جام جهانی 2022 قطر چالش جدیدی را تجربه کند.او گفته می خواهم برای پنجمین بار به جام جهانی صعود کنم و این توانایی در مکزیک وجود دارد.

در گزارش دوم هم به این مساله اشاره گردیده که کی روش یکی از گزینه های نشستن روی جایگاه مربیگری مکزیک است.این مربی پرتغالی، در کنار تاتا مارتینو، سرمربی سابق بارسا و تیم ملی آرژانتین، یکی از گزینه های مورد نظر فدراسیون فوتبال مکزیک است. اخبار حاکی از آن است که روند تمدید قرارداد کی روش با فدراسیون فوتبال ایران با مشکل روبرو گردیده است. با این حال گفته می گردد که این سرمربی پرتغالی به صورت شفاهی قول داده تا ژانویه سرمربی ایران در جام ملت های آسیا باقی بماند. اما بعد از این تورنمنت ادامه کار قطعی نیست چون کی روش درخواست هایی برای آماده سازی داشته که از طرف فدراسیون فراهم نگردیده و تعیین است که یک توافق شفاهی نمی تواند او را از حضور در مکزیک باز بدارد.کی روش پیش از این پیشنهادهای کره جنوبی، کامرون و تیم های دیگر آفریقایی را رد نموده است اما پیشنهاد مکزیک برای این مرد پرتغالی که از سال 2011 راهنمایی ایران را برعهده دارد، جذاب تر است و می تواند چالش جدیدی را تجربه کند. انتشار دو گزارش درباره یک مربی ملی در روزنامه ای مثل مارکا در فاصله چند دقیقه عجیب است.

بعد از انتشار این دو گزارش فدراسیون فوتبال در واکنش به مطالب مارکا طی اطلاعیه ای کوتاه گفت: قرارداد کارلوس کی روش تا انتها جام ملت های آسیا با فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران تمدید گردیده است.براین اساس، کی روش مطابق اعلام قبلی رئیس فدراسیون فوتبال، سرمربی تیم ملی ایران است و طرفین به تعهدات خود پایبند هستند.

البته گزارش های مارکا هم ابهاماتی دارد که بر اساس این ابهامات می گردد جدی نشان نگرفت.مثلا اینکه لحن گزارش ها سفارشی به نظر می رسد به خصوص که در هر دو گزارش تاکیدی روی عدم حضور کی روش در کشورهای خواهانش وجود دارد.

همچنین باید این پرسش را بیان کرد که منبعی که در متن این دو گزارش مارکا به آن استناد نموده، چه کسی است؟آیا فیلیپه مدیررسانه ای پرتغالی کی روش در تیم ملی ایران است یا خود سرمربی؟ چرا به صورت رسمی مارکا نامی از او در این گزارش ها نیاورده است؟

نکته سوم اینکه ماهیت این دو گزارش نشان می دهد کی روش تا جام ملت ها قصد ماندن در ایران را دارد اما در کوشش است تا تمدید قرارداد طولانی مدتی با ایران قبل از حضور در امارات داشته باشد.شاید واقعا پیشنهاد مکزیک جذاب است و او را وسوسه نموده تا بعد از هشت سال ایران را ترک کند.همچنین اینکه در این دو گزارش به توافق شفاهی کی روش با فدراسیون ایران تاکید گردیده ثابت می نماید هنوز هیچ قراردادی میان دو طرف روی کاغذ به صورت مکتوب ثبت نگردیده است. نکته ای عجیب که می تواند هر لحظه شوک بزرگی به فوتبال ملی ایران وارد کند آن هم برخلاف تمام ادعاهایی که از سوی روسای فدراسیون فوتبال در راه تمدید قرارداد کی روش مطرح گردیده است.

از سوی دیگر لازم به ذکر این نکته است که بحث مذاکره و عقد قرارداد کی روش با کشورهای دیگر به مرور زمان تاثیر خود را در بین افکار فوتبال ایران از دست داده و کسی آن را جدی نمی گیرد.اما شاید این بار تمامی خبرهایی که پیرامون جدایی کی روش به گوش می رسد واقعا جدی باشد.

جالب اینجاست که خبرگزاری آلمان در خبری به بحث حضور لوئیس فان خال در فوتبال ایران ورورد نموده و نوشته است: به نظر می رسد او به تیم تراکتور سازی تبریز خواهد رفت که به پاری سن ژرمن ایران معروف است و ثروتمندترین تیم ایرانی است.این خبرگزاری از طرفی نوشته ممکن است فان خال راهی تیم ملی ایران گردد و جانشین کارلوس کی روش گردد که قراردادش در ماه فوریه به انتها می رسد.

3

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 9 بهمن 1397 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 136

به "کی روش - مکزیک ، این بار هم باور نکنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی روش - مکزیک ، این بار هم باور نکنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید