اگر خورشت قیمه ترش شد، چه کنیم؟

به گزارش وبلاگ مجله پریها، در این مقاله، چند ترفند برای کاهش ترشی بیش از حد خورشت قیمه آموزش داده می گردد.

اگر خورشت قیمه ترش شد، چه کنیم؟
  • ترشی خورشت قیمه را می توان با اضافه کردن میزان کمی جوش شیرین از بین برد. به طور کلی، مزه ترش به خاطر وجود مواد اسیدی است و از آنجایی که جوش شیرین یک نوع باز خوراکی است، با اضافه کردن آن می توان ترشی خورشت را گرفت.
  • در هنگام استفاده از جوش شیرین، آن را کم کم به خورشت اضافه کنید و هر مرحله، مزه آن را بچشید. هنگام اضافه کردن جوش شیرین ممکن است قیمه کف کند و بعد از مدتی از بین برود. این کف عادی است و به خاطر واکنش بین اسید و باز (جوش شیرین) است.
  • هرگز به قیمه آبلیمو اضافه نکنید. برخلاف قورمه سبزی، قیمه برای خوش طعم شدن، نیازی به آبلیمو ندارد. چرا که رب و لیمو عمانی ترشی لازم خورشت را تامین می نماید.
  • لیمو عمانی را خیس کنید و حدود نیم ساعت قبل از سرو، آن را به قیمه اضافه کنید. اشتباهی که بیشتر افراد در هنگام پخت قیمه ممکن است انجام بدهند، اضافه کردن لیمو عمانی در ابتدای طبخ است. این کار منجر به تلخ شدن قیمه می گردد. بعلاوه اگر خیلی دیر لیمو عمانی را به قیمه اضافه کنید، خورشت طعم و ترشی لیمو را به خود نمی گیرد.
  • طعم ترش مخالف شیرینی است. بنابراین با اضافه کردن شکر می توانید ترشی قیمه را کم کنید. در هنگام استفاده از شکر، حتما به میزان آن توجه کنید، چرا که مصرف بیش از میزان، موجب شیرین شدن و بد طعم شدن قیمه می گردد. همچون جوش شیرین، شکر را به تدریج و به میزان کم به خورشت اضافه کنید و در هر مرحله طعم آن را بچشید.
  • روش متداولی که برای برطرف ترشی، شوری و تلخی خورشت ها استفاده می گردد، اضافه کردن تکه های سیب زمینی است. سیب زمینی می تواند تا حدودی طعم غذا را به خود جذب کند. سیب زمینی را پوست بگیرید و به صورت تکه های بزرگ در بیاورید. سپس آن ها را داخل خورشت قیمه بیندازید و بگذارید روی حرارت ملایم بماند. قبل از پختن سیب زمینی، آن را خارج کنید.
  • روش دیگری که برای برطرف ترشی قیمه می توانید انجام دهید، رقیق کردن خورشت است. ممکن است ترشی خورشت به خاطر نوع و یا میزان رب مصرفی و لیمو عمانی باشد. بنابراین در یک قابلمه جداگانه، میزانی خورشت با آب گوجه فرنگی و بدون لیمو عمانی درست کنید و در اواسط طبخ، آن را به خورشت ترش شده اضافه کنید و بگذارید روی حرارت ملایم بماند تا جا بیفتد.
منبع: اُکالا
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1931

به "اگر خورشت قیمه ترش شد، چه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر خورشت قیمه ترش شد، چه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید