اصلاح طلبان اگر برنامه هوشمندانه ای پیش نگیرند دچار ضرر و زیان خواهند شد

رییس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: جریان های سیاسی تا روز قبل از انتخابات باید اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و از حداقل امکانات حداکثر استفاده را برای تاثیرگذاری در رفتار انتخاباتی مردم داشته باشند.

اصلاح طلبان اگر برنامه هوشمندانه ای پیش نگیرند دچار ضرر و زیان خواهند شد

جلال میرزایی در گفت وگو با خبرنگاران، ضمن ارزیابی از اضلاع رقابتی در انتخابات سال جاری مجلس شورای اسلامی و آرایش سیاسی در مجلس آینده اعلام نمود: در سال های اخیر اصولگرایان و اصلاح طلبان همواره در صحنه سیاسی کشور حضور داشتند و در سال 1394 و 1390 نیز این دو جریان با یکدیگر رقابت داشته اند. در حال حاضر نیز فضای سیاسی شاهد رقابت بین این دو جریان است.

وی در ادامه اظهار کرد: اما در داخل طیف اصولگراها یا نیروهای انقلابی دو جریان وجود دارد که اگر اصلاح طلبان آن طور که باید و شاید وارد عرصه رقابتی نشوند و کاندیدا معرفی نکنند جریان نیروهای انقلابی با برنامه به رقابت در بین خود خواهند پرداخت. یک طیف از جناح اصولگرایان با طیف دیگری از داخل این جناح رقابت خواهند کرد. احتمال این فرایند در شهر تهران نیز وجود دارد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی شرح داد: هر یک از نیروهای سیاسی با برنامه ریزی سعی دارند بر روی صحنه سیاست و رفتار انتخاباتی شهفرایندان تاثیر بگذارند. متاسفانه جریان اصلاحات جهت اشتباهی را در سه سال اخیر پیموده است. برخی از افراد منتسب به این جریان به جای تحلیل واقعیت ها در اتاق های فکر در فضای جامعه به گونه ای القاء کردند که اصلاح طلبان پایگاه اجتماعی خود را از دست داده اند و جامعه از آنها عبور کرده است و این اقدام هزینه زیادی را به جریان اصلاحات تحمیل کرده است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تاکید کرد: جریان های سیاسی باید تا روز قبل از انتخابات اعتماد به نفس خود را حفظ کند و از همه ظرفیت ها و حداقل امکانات خود حداکثر استفاده را داشته باشند. متاسفانه ما عادت کرده ایم که با وجود حداکثر منابع و اختیارات بدون برنامه ریزی آن را به هدر دهیم.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر این که جریانات سیاسی با حداقل امکانات حداکثر استفاده را از شرایط برای رسیدن به موفقیت داشته باشند، گفت: کسی منکر این موضوع نیست که امروز محدودیت هایی وجود دارد اما هنر مدیریت، برنامه ریزی برای مشارکت در انتخابات و ورود به عرصه رقابتی است. اصلاح طلب ها تحت فشار هستند و اگر برنامه هوشمندانه ای نداشته باشند دچار ضرر و زیان خواهند شد.

میرزایی در ادامه اضافه کرد: مشارکت مردمی در انتخابات شامل شهرهای بزرگ و حوزه های انتخابیه کوچک تر می شود. در حوزه های انتخابیه مولفه های گوناگونی نظیر مسائل طائفه ای، قومی و قبیله ای وجود دارد که در تمام کشورها این مسائل بر روی مشارکت مردمی در انتخابات تاثیر دارد. ما نباید به این موضوع به عنوان یک ضعف نگاه کنیم بلکه مسائل ملی و منطقه ای و قومی همواره در تمام کشورها در مشارکت و رقابت های سیاسی تاثیرگذار است و این یک حسن محسوب می شود.

این عضو فراکسیون امید مجلس در سرانجام اعلام نمود: اما در شهرهای بزرگ باید منتظر ماند تا به انتخابات نزدیک تر شویم، چرا که معمولا در هفته آخر فضای رقابتی در شهرهای بزرگ شکل می گیرد. تجربه نشان داده که بعد از 11 بهمن ماه و اعلام نهایی تایید صلاحیت ها یک جهش نسبی رو به جلو خواهیم داشت و جهش بعدی در تاریخ 22 بهمن ماه و آغاز تبلیغات انتخاباتی است که باید منتظر ماند و دید که چه اتفاقی پیش می آید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 29 اسفند 1398 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 815

به "اصلاح طلبان اگر برنامه هوشمندانه ای پیش نگیرند دچار ضرر و زیان خواهند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح طلبان اگر برنامه هوشمندانه ای پیش نگیرند دچار ضرر و زیان خواهند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید