آمریکا و اروپا درباره چالشهای قانونگذاری دیجیتال مذاکره می کنند

به گزارش وبلاگ مجله پریها، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا تصمیم دارند در نخستین شورای تجارت و فناوری که هفته جاری برگزاری می شود، درباره کمبود تراشه، هوش مصنوعی و چالش های رقابت در حوزه فناوری گفتگو کنند.

آمریکا و اروپا درباره چالشهای قانونگذاری دیجیتال مذاکره می کنند

هفته گذشته فاش شد آمریکا و اتحادیه اروپا تصمیم دارند در نخستین جلسه شورای تجارت و فناوری اقداماتی نو مانند اجرای روشی هماهنگ تر برای محدود کردن قدرت شرکت های بزرگ در بازار را اعلام کنند.

در اوایل ماه جاری کاخ سفید گفت این شورا برای نخستین بار در 29 سپتامبر در شهر پیتسبورگ برگزار می شود.

آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه، جینا ریموندو وزیر بازرگانی و کاترین تای کننده تجارت آمریکا در کنار والدیس دومبروفسکی معاون اجرایی کمیسیون اتحادیه اروپا در امور اقتصادی و مارگارت وستاگر رئیس کمیسیون رقابت اتحادیه اروپا شرکت می کنند.

روز یکشنبه مدیران تجارت و دیجیتال اتحادیه اروپا گفتند این شورا به اروپا فرصت می دهد تا استانداردها و قوانین بهتری برای قرن بیست و یکم وضع کنند.

به گفته مقامات آمریکا تصمیم دارد در خصوص چالش های مربوط به قانون بازارهای دیجیتال و سرویس های دیجیتال با سران اتحادیه اروپا مصاحبه کند. این لوایح پیشنهادی در اتحادیه اروپا چهارچوبی برای قانونمند کردن بخش فناوری ایجاد می کنند.

این درحالی است که برخی از گروه های بازرگانی در واشنگتن گفتند صنعت فناوری تمایلی ندارد روش قانونگذاری دیجیتال اتحادیه اروپا در آمریکا هم اجرا شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 مهر 1400 بروزرسانی: 15 مهر 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1820

به "آمریکا و اروپا درباره چالشهای قانونگذاری دیجیتال مذاکره می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا و اروپا درباره چالشهای قانونگذاری دیجیتال مذاکره می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید