یارانه نقدی تا چه ماهی پرداخت می گردد؟

به گزارش وبلاگ مجله پریها، روز گذشته محمد سبحان حسنی، معاون سیاسی استانداری ایلام از اجرای آزمایشی پرداخت کالایی یارانه در شهر ایلام اطلاع داد. پس از آن هم اعلام شد که طرح کالابرگ در سه شهر اجرا می گردد. آیا این به معنای حذف یارانه نقدی است؟

یارانه نقدی تا چه ماهی پرداخت می گردد؟

به گزارش تجارت نیوز، مرحله 137 واریز یارانه معیشتی روز دوشنبه بیستم تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد. مطابق روال دو ماه گذشته این پرداخت نقدی است، اما روز گذشته نقل قول هایی مطرح شد که به احتمال کالایی شدن این پرداخت و حذف یارانه نقدی قوت بخشید.

به صورت تعیین روز گذشته محمد سبحان حسنی، معاون سیاسی استانداری ایلام از اجرای آزمایشی پرداخت کالایی یارانه در شهر ایلام اطلاع داد، ساعتی پس از انتشار این خبر نیز محمدرضا میرتاج الدینی، نماینده تبریز در مجلس گفت: از فواید کالایی شدن پرداخت یارانه نو صحبت کرد.

بعد از آن هم اعلام شد طرح کوپن در سه شهر گرمسار، آبیک و ایلام اجرا می گردد.

هرچند در هفته های گذشته مقامات مختلف دولتی به صورت ضمنی از استمرار پرداخت نقدی یارانه نو برای مدت نامعلوم خبرداده اند، اما صحبت های این دو مقام دولتی احتمال کالایی شدن پرداخت یارانه معیشتی را تقویت کرد.

طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها با رد پرداخت کالایی یارانه نو می گوید: پرداخت تیرماه صد در صد به صورت نقدی خواهد بود و برای ماه های پیش رو نیز هنوز صحبتی از احتمال پرداخت کالایی یارانه نشده است.

وی در عین حال از اجرای آزمایشی، پرداخت کالایی یارانه در مناطقی مثل ایلام اظهار بی اطلاعی کرد و گفت شاید در آینده شیوه پرداخت ها از نقدی به کالایی تغییر کند، اما درحال حاضر چنین برنامه ای وجود ندارد.

از اردیبهشت ماه برنامه اصلاح ارز ترجیحی با هدف تامین اقلام ضروری زندگی مردم به نرخ شهریورماه 1400 شروع شد. هرچند نتیجه اجرای این برنامه تا به امروز افزایش معنی دار بهای عمومی اقلام ضروری و غیر ضروری بود.

در دو ماه گذشته دولت به علت نبود زیرساخت های بانکی، یارانه معیشتی را به صورت نقدی واریز نموده است، اما آنطور که در ابتدای اجرای این برنامه عنوان شد، در نهایت قرار است این یارانه به صورت کالایی پرداخت گردد.

پرداخت کالایی یا نقدی یارانه معیشتی از این حیث حائز اهمیت است که تمایل افکار عمومی بر استمرار پرداخت ها به شیوه نقدی است، دست کم در هفته های گذشته هربار که خبری در رابطه با پرداخت یارانه ها منتشر شده، بخش عمده ای از نظرات و دیدگاه های مخاطبان تجارت نیوز به استقبال از پرداخت نقدی مربوط شده است.

در همین رابطه بار ها صاحب نظران به دولت یادآورشدند که برای بخش های عموما ناتوان از نظر مالی، یارانه های نقدی تنها منبع درآمدی پایدار محسوب می گردد؛ بنابراین بی علت نیست اگر مردم از یکدیگر بپرسند و یا در اینترنت جستجو نمایند که پرداخت نقدی یارانه تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1401 بروزرسانی: 3 مرداد 1401 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2107

به "یارانه نقدی تا چه ماهی پرداخت می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه نقدی تا چه ماهی پرداخت می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید