کشف شواهدی از سکونتگاه متعلق به عصر آهن

به گزارش وبلاگ پریها، تهران (پانا)- باستان شناسان با کاوش در یک محوطه تاریخی در انگلستان به شواهدی از وجود یک سکونتگاه عصر آهن و چندین اثر تاریخی دست یافتند.

کشف شواهدی از سکونتگاه متعلق به عصر آهن

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، وقتی باستان شناسان کاوش در محوطه تاریخی واقع در آکسفوردشیر را آغاز کردند امیدوار بودند به اکتشاف جالبی دست پیدا کنند.

اما این گروه به هیچ وجه پیش بینی نمی کرد کاوش در این محوطه کشف شواهد وجود یک سکونتگاه عصر آهن، با بقایای ده ها اتاقک متعلق به 400 سال پیش از میلاد تا 100 سال پیش از میلاد و یک خانه تجملی رومی متعلق به قرن سوم یا چهارم میلادی را به دنبال داشته باشد.

به گفته باستان شناسان کاوش های پیشین در این منطقه شواهدی از وجود ساکنان عصر برنز، عصر آهن و دوران رومی را تعیین کرده بود اما دستیابی به اکتشاف اخیر بسیار دور از ذهن بود.

هر یک از اتاقک های دایره ای این منطقه حدود 10 متر قطر داشتند و احتمالا کشاورزانی که از زمین های اطراف استفاده می کردند در این اتاقک ها سکونت داشتند.

دست کم سه چهارم خانه رومی کشف شده همچنان مدفون است و با این که از دیواره های این ویلا بیش تر از ویرانه ای به جای نمانده است اما هنوز می توان نقشه این ساختمان را تشخیص داد.

باستان شناسان همچنین دست کم دو گورستان رومی با بیش از 40 قبر کشف کرده اند.

علاوه بر این چند ظرف متعلق به عصر آهن، دو شانه رومی و چندین تکه سفالین نیز کشف شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1495

به "کشف شواهدی از سکونتگاه متعلق به عصر آهن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف شواهدی از سکونتگاه متعلق به عصر آهن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید