چرا معاینات منظم دندانپزشکی مهم است؟

به گزارش وبلاگ مجله پریها، معاینه دندانپزشکی بررسی کلی شرایط دندان ها و لثه توسط دندانپزشک است. انجام این معاینات به طور منظم برای حفظ سلامت دهان، تشخیص زودهنگام بیماری و جلوگیری از ایجاد مسائل بزرگ تر و پرهزینه تر بعدی بسیار کمک کننده است.

چرا معاینات منظم دندانپزشکی مهم است؟

بیماری های دهان و دندان اگر به موقع درمان نشوند می توانند مشکلاتی جدی همراه با درد شدید ایجاد کنند که درمان آنها هزینه بیشتری نیز خواهد داشت.

در معاینه دندانپزشکی دهان فرد برای یافتن پوسیدگی های دندانی، بیماری های لثه ای و سایر بیماری های دهان بررسی می شود. همچنین در جلسه معاینه در صورت نیاز روش های بهداشتی لازم که باعث ارتقای بهداشت دهان می شود آموزش داده می شود.

دندانپزشک با استفاده از سوند و آینه همه سطوح قابل مشاهده دندان ها و لثه ها را بررسی می کند و درصورت نیاز به بررسی بیشتر رادیوگرافی (عکس از دندان ها و فک) تجویز می کند.

در معاینه چشمی، وجود جرم و نیاز به جرمگیری و بررسی شرایط لب ها، زبان و کام از نظر وجود ضایعات و توده های سرطانی نیز بررسی می شود.

رادیوگرافی دندانی عکسی است که در آن پوسیدگی ها، بیماری های لثه، تحلیل استخوان و قسمت هایی که با چشم قابل مشاهده نیست نشان داده می شود.

به طور کلی انجام معاینات معمول دندانپزشکی هر شش ماه یا سالی یکبار در بزرگسالان و بچه ها توصیه شده است.

زمان انجام معاینات دندانپزشکی به شرایط دهان و دندان هر فرد بستگی دارد. برای بررسی انجام صحیح روش های بهداشتی روزانه و فرایند بهبود شرایط بهتر است هر شش ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کنید.

دکتر نیکو اثنی عشری - دندانپزشک / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1505

به "چرا معاینات منظم دندانپزشکی مهم است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا معاینات منظم دندانپزشکی مهم است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید