چرا درختان اصفهان شبانه قطع می شوند؟ ، پاسخ شهرداری به این موضوع

به گزارش وبلاگ مجله پریها، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: قطع شبانه درختان به غیر از رعایت ایمنی عابران و افراد در محدوده خطر و مباحث ترافیکی شهر علت دیگری ندارد.

چرا درختان اصفهان شبانه قطع می شوند؟ ، پاسخ شهرداری به این موضوع

به گزارش خبرنگاران، مجید عرفان منش در پاسخ به چرایی قطع درختان در شب گفت: گاهی اوقات وجود یک درخت خطرآفرین است و یا به علت بیماری احتمال سقوط آن وجود دارد، حتی ممکن است خودرویی با آن برخورد نموده و درخت به شدت آسیب دیده باشد که مجبوریم آن را قطع کنیم.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: در اغلب اوقات ممکن است درخت در معبر ترافیکی قرار داشته باشد که در طول روز اجازه کار کردن نداشته باشیم و به علت اینکه قطع درخت با وجود رعایت موارد ایمنی از سوی نیروهای سازمان، فعالیت پرخطری است، در بعضی از مکان ها مجبور شویم به صورت شبانه کار کنیم.

او با تأکید بر اینکه قطع شبانه درختان به غیر از ایمنی عابران و افراد در محدوده خطر و مباحث ترافیکی شهر علت دیگری ندارد، توضیح داد: در مجموعه ما واحدی به نام واحد گیاه پزشکی وجود دارد که در منطقه ها 15 گانه سطح شهر فعال هستند. این واحد با یاری سه سازمان دیگر ازجمله مدیریت ناژوان، سازمان میوه و تره بار و سازمان آرامستان ها که فضای سبز دارند به طور مستمر از درختان شهر بازدید و شرایط درختان را رصد می نمایند.

بیشتر بخوانید: جریمه قطع درختان به کجا واریز می شود؟ | مدیرعامل سازمان بوستان ها: جرائم بازدارنده هستند

صدور جریمه سه میلیاردی برای خشکاندن درختان خیابان مرجان

ببینید | سربری درختان کهنسال دانشگاه الزهرا بدون مجوز

عرفان منش درباره افزایش سقوط درختان در سطح شهر نیز گفت: اغلب اوقات مجموعه ای از عوامل فیزیولوژیک به گونه ای شکل می گیرند که از ادامه حیاط یک درخت جلوگیری می شود، بخش عمده از این عوامل به شرایط اقلیمی و خشک سالی برمی شود و ممکن است با مختصر وزش باد درخت از جا کنده شود.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان در مورد استفاده از روش های علمی مدرن برای اسکن درختان گفت: اخیراً برای اینکه در هنگام سقوط درختان از ورود خسارت به شهروندان جلوگیری کنیم، از شیوه علمی و روش پژوهشی سنجش تراکم چوب استفاده نموده ایم. در این راستا توانستیم با همکاری دانشگاه ها و شرکت های دانش بیان به روشی به نام توموگرافی یعنی سنجش تراکم چوب دست پیدا کنیم.

او در شرح توموگرافی درختان اظهار داشت: توموگرافی به نوعی تائید موضوع اسکن چوب شناخته می شود و به صورت غیر مخرب درختان را اسکن می نماید. در انجام این فرآیند اگر تراکم و تفسیر چوب ما را به سمتی ببرد که تراکم چوب درخت برای تحمل تنه گیاه و اندام های هوایی کافی نیست، دستور قطع آن صادر می شود. اصفهان تنها شهر ایران است که از روش توموگرافی برای اسکن چوب درختان استفاده می نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1401 بروزرسانی: 23 مرداد 1401 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2125

به "چرا درختان اصفهان شبانه قطع می شوند؟ ، پاسخ شهرداری به این موضوع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا درختان اصفهان شبانه قطع می شوند؟ ، پاسخ شهرداری به این موضوع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید