وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در آینده ای نزدیک به تهران می آید

به گزارش وبلاگ مجله پریها، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان ضمن استقبال از دعوت وزیر خارجه کشورمان برای سفر به ایران، گفت در آینده ای نزدیک به تهران سفر خواهد نمود.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در آینده ای نزدیک به تهران می آید

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه مصاحبههای خود با مقامات عالی رتبه جمهوری آذربایجان در باکو، عصر چهارشنبه با جیحون بایراموف، وزیر امور خارجه آن کشور دیدار و در زمینه همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و راه های توسعه آن مصاحبه نمود.

در این دیدار امیرعبداللهیان با اشاره به دیدار روسای جمهور در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو اکو در عشق آباد، اراده رهبران دو کشور را زمینه ساز توسعه و تعمیق هر چه بیشتر مناسبات فیمابین مطرح کرد و تاکید کرد موضوعات همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و راه های توسعه آن بایستی همیشه در دستور کار وزارت خانه های امور خارجه دو کشور باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان اهمیت همکاری ها در زمینه ترانزیت و انرژی را یادآور شد و در عین حال ادامه این همکاری ها در سایر عرصه های مالی از جمله تشویق و توسعه تعامل و مراودات میان بخش های خصوصی دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای صدور خدمات فنی و مهندسی و به کارگیری سایر توانمندی های کشور در زمینه های مورد احتیاج به منظور بازسازی منطقه ها آزاد شده جمهوری آذربایجان گفت و اهمیت اقدام در این زمینه را برای یاری به تسریع در توسعه این منطقه ها یادآور شد.

دو وزیر اهمیت تداوم کار کمیته مشترک همکاری های رسانه ای را مورد تاکید قرار دادند.

در این دیدار وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان دیدار روسای جمهور دو کشور در حاشیه اجلاس سران اکو در عشق آباد را بسیار مهم و مصاحبهها و توافقات دو رئیس جمهور را نقشه راه روابط نوین دو کشور خواند.

جیحون بایراموف همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه های ترانزیت و انرژی را مهم و راهبردی دانست و همکاری در عرصه سازمان ها و نهادهای بین المللی از جمله سازمان اکو را مفید و رو به جلو ارزیابی کرد.

در این دیدار امیرعبداللهیان از همتای خود برای سفر به ایران دعوت نمود. وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان ضمن استقبال از دعوت، گفت در آینده ای نزدیک به تهران سفر خواهد نمود.

بعلاوه توافق شد در ادامه مصاحبههای وزرا، معاونین سیاسی وزارت خانه های امور خارجه به منظور آنالیز و ارزیابی موضوعات مرتبط با توسعه و تعمیق روابط دو کشور نشست برگزار نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1978

به "وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در آینده ای نزدیک به تهران می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در آینده ای نزدیک به تهران می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید