وزیر آموزش و پرورش: حضوری کردن آموزش ضرورت دارد

به گزارش وبلاگ مجله پریها، وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز تمام مجامعی که به تعطیلی بخش های آموزشی در اوج دوران کرونا تاکید داشتند، بازگشایی نظام تعلیم و تربیت را ضرورت می دانند.

وزیر آموزش و پرورش: حضوری کردن آموزش ضرورت دارد

محسن حاجی میرزایی روز پنجشنبه در حاشیه سفر به استان سمنان در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: در ابتدای شیوع کرونا، کلیه مجامع بین المللی به دلیل ناشناخته بودن این ویروس به تعطیلی مدارس توصیه می کردند اما امروز همان مجامع توصیه اکید به بازگشایی مدارس دارند زیرا دوربودن دانش آموزان از مدرسه آسیب هایی عمیق در پی دارد.

حاجی میرزایی گفت: آموزش مجازی بر بلوغ اجتماعی، انضباط، فعالیت گروهی و عواطف دانش آموزان تاثیر منفی دارد و حتی سبک زندگی آنان را تغییر می دهد.

وی اضافه نمود: برای تسهیل فرایند بازگشایی مدارس، درخواست در اولویت قرار دریافت واکسیناسیون معلمان به ستاد مقابله با کرونا ارسال و با آن موافقت شد و بر همین اساس، واکسیناسیون معلمان در مرداد ماه انجام می شود.

توازن توزیع رشته های تحصیلی نیازمند توجه بیشتر است

وی یادآور شد: میزان گرایش دانش آموزان به رشته های تحصیلی مختلف متوازن نیست و به این منظور باید تدابیری اندیشیده شود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: همه ساله به منظور ایجاد رغبت در دانش آموزان و استعدادهای آنان و در خصوص هدایت افراد به به رشته های مشخص، طرح هدایت تحصیلی اجرا می شود و افراد متناسب با شرایط خود به رشته های مختلف توزیع می شوند.

وی اضافه نمود: در مدت زمانی که دانش آموزان به ناچار در فضای مجازی تحصیل کردند، ناخودآگاه توانمندی رسانه ای آنان افزایش یافت.

وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه هم به منظور افزایش آگاهی و سواد رسانه ای دانش آموزان، برنامه های آموزنده ای از طریق شبکه شاد و صدا و سیما پخش کرد.

لایحه رتبه بندی معلمان رهنمود اساسی سند تحول بنیادین است

حاجی میرزایی گفت: لایحه رتبه بندی معلمان، یکی از رهنمودهای اساسی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و از مطالبات مهم معلمان بود.

وی اضافه نمود: در این طرح طبقه بندی معلمان بر اساس توانمندی ها با هدف ارتقای صلاحیت آنان انجام می شود.

وزیر آموزش و پرورش بیان نمود: تنظیم یک لایحه مستقل در این زمینه و ارسال آن به صحن مجلس شورای اسلامی نیاز بود، بنابراین این لایحه در دولت خارج از نوبت تنظیم شد و مجلس هم پیگیری آن را در اولویت قرار داد.

حاجی میرزایی اضافه نمود: هفته گذشته کلیات این لایحه در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در حال حاضر جزئیات آن در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بررسی می شود.

وی ابراز داشت: منابع لازم برای اجرای این طرح در بودجه 1400 پیش بینی شد و در اولین فرصت قانونی و در چارچوب های مصوب مجلس شورای اسلامی اجرا می شود و برای سرعت دادن به اجرای آن، هم زمان با بررسی لایحه در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، آیین نامه اجرایی آن در حال تنظیم است.

حاجی میرزایی شرح داد: با رتبه بندی معلمان، فاصله حقوق کارکنانی که معلم نیستند باید به طریقی جبران شود و بستگی به مصوبه نهایی مجلس شورای اسلامی دارد.

وزیر آموزش و پرورش ابراز داشت: این وزارتخانه سال 99 را با کمترین میزان معوقه نسبت به سال گذشته به پایان رساند و با پرداخت 14 هزار میلیارد ریال از معوقات، بخش کمی از آن به جای مانده که تا پایان دولت پرداخت می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1712

به "وزیر آموزش و پرورش: حضوری کردن آموزش ضرورت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر آموزش و پرورش: حضوری کردن آموزش ضرورت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید