هشت هزینه پنهان در سفر و روش هایی برای اجتناب از آنها

به گزارش وبلاگ مجله پریها، بعضی از هزینه هایی که ناخواسته در سفر پیش می آیند، ناچیز و قابل اغماض هستند. مانند بطری آبی که در هتل استفاده می کنید در حالی که فکر می کردید که رایگان است اما سه دلار برای شما هزینه خواهد داشت. اما بعضی از هزینه های سفر، مثل ورودی گردشگاه های مختلف، ممکن است هزاران دلار به بودجه در نظر گرفته شده شما برای سفر اضافه کند. برای اینکه از شر این هزینه های اضافی خلاص شوید، چند مورد از رایج ترین آنها را در این لیست به شما معرفی نموده ایم. با رعایت این چند نکته می توانید سفری کم هزینه تر داشته باشید.

هشت هزینه پنهان در سفر و روش هایی برای اجتناب از آنها

متاسفانه این هزینه های اضافی بی شمار در سفر، به راحتی می توانند جیب شما را خالی نمایند. به نحوی که ممکن است در طول سفر مجبور شوید تا بسیار بیشتر از آن چیزی که برنامه ریزی نموده بودید، هزینه کنید. این لیست تعدادی از این موارد را که هزینه نهایی سفرتان را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند به همراه راه چاره هایی برای اجتناب از آنها، ارائه نموده است.

هزینه رفت و آمد از فرودگاه به هتل و برعکس

پس از اینکه هواپیما در فرودگاه به زمین نشست، شما بی صبرانه منتظر هستید تا به هتل بروید و کمی استراحت کنید. اما به ناگاه با هزاران پیشنهاد و جایگزین برای خروج از فرودگاه و رفتن به هتل رو به رو می شوید. گزینه هایی که همه آنها ادعا می نمایند مقرون به صرفه ترین روش برای حمل و نقل از فرودگاه به هتل یا برعکس هستند. به سادگی می توانید از این سردرگمی که موجب افزودن هزینه های اضافی می گردد نجات پیدا کنید. برترین کار این است که قبل از سفر، درباره تمامی روش ها و هزینه های آنها تحقیق کنید و برترین مورد را با توجه به شرایطتان انتخاب کنید.

در ضمنًً این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که بیشتر فرودگاه های جهان، وسایل حمل و نقل عمومی مقرون به صرفه قیمت دارند یا در نزدیکی ایستگاه های وسایل حمل و نقل عمومی واقع شده اند.

هزینه های اضافی اما ضروری

شاید برای بسیاری از ما، یک سفر بدون کمی تفریحات اضافه و خرید چیزهای مورد علاقه، سفر دلچسبی نباشد. چیزهایی مثل خدمات اتاق هتل یا رفتن به یک اسپا (مکان هایی برای استحمام درمانی در آب های گرم و معدنی و استفاده از خدماتی چون ماساژ برای مراقبت از پوست و بدن) می توانند یک سفر ساده را به یک تعطیلات لذت بخش تبدیل نمایند. البته این موارد کاملا اختیاری هستند. اما هزینه هایی در سفر وجود دارند که در واقع، ضروری هستند و نمی توان آنها را اختیاری نامید.

استفاده از پارکینگ هتل یکی از همین هزینه های اضافی اما لازم است. با انتخاب هتل هایی که پارکینگ رایگان دارند می توانید این هزینه اضافی را در سفر خود حذف کنید. گزینه دیگر، انتخاب تعطیلاتی بدون ماشین است به عنوان مثال سفر به شهرهایی که به سادگی و با پای پیاده بتوان به جاذبه های گردشگری آن سر زد یا شهری که دارای سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد و مطمئن باشد.

جایگاه ها و حوله هایی که در استخرها و سواحل در اختیار شما قرار می گیرند نیز جزو همین هزینه های اضافی هستند. اگر در حال انتخاب و رزرو یک تور و سفر ساحلی هستید، حتما قبل از رزرو، درباره هزینه ها و خط مشی هتل، تحقیق کنید. اگر هتل شما برای در اختیار گذاشتن وسایل و حوله ها از شما هزینه اضافی دریافت می نماید شما می توانید با خرید حوله از یک فروشگاه محلی، در هزینه های خود صرفه جویی کنید. به علاوه می توانید چیزهایی که خریده اید را به عنوان یادگاری به خانه ببرید.

هزینه های سرسام آور گردشگاه ها و اقامتگاه ها

شاید یکی از نفرت انگیزترین هزینه های اضافی سفر، همین هزینه های سرسام آور گردشگاه ها و اقامتگاه های مختلف باشد. هتل ها معمولا عنوان می نمایند که از این هزینه ها برای پوشش خدماتی چون مرتب کردن اتاق، قهوه و سایر خدمات متفرقه استفاده می نمایند.

جایی مانند لاس وگاس به هزینه های اقامتی گزاف و سرسام آور مشهور است. در اقامتگاه های این شهر افزایش هزینه ها بین 25 تا 35 دلار برای خدمات اضافی، معمول است. البته هتل هایی هم پیدا می شوند که این هزینه های اضافی را ندارند. شما می توانید با چک کردن سایت هتل یا سایت های دیگر این موارد را از قبل جست و جو کنید یا از آژانس گردشگری در این مورد پرس و جو کنید.

بیمه کرایه خودرو

رانندگی یک جاده زیبا در حالی که باد در موهایتان می پیچد و موسیقی زیبایی که شما را به هیجان می آورد، همه اینها باعث می گردد که فکر کنید دیگر دغدغه ای در جهان ندارید. اما آیا به بیمه کرایه خودرو فکر نموده اید؟

بیشتر شرکت های کرایه خودرو، بیمه های گران قیمت عرضه می نمایند اما خوشبختانه همواره به آنها احتیاج پیدا نخواهید کرد. قبل از اینکه برای کرایه ماشین وتهیه بیمه نامه اقدام کنید با شرکت ارائه دهنده کارت اعتباری خود تماس بگیرید و پرس و جو کنید که آیا تصادفات و موارد این چنینی را نیز پوشش می دهد یا خیر. اگر این موارد را نیز پوشش دهد، دیگر احتیاجی به پرداخت هزینه برای بیمه کرایه خودرو ندارید. به علاوه می توانید با ارائه دهنده بیمه شخصی خود نیز تماس بگیرید و درباره پوشش این موارد از آنها اطلاع کسب کنید.

کارمزد برداشت پول از خودپرداز (ATM) در هتل و فرودگاه

برداشت پول از حساب می تواند یکی از موارد پرهزینه در سفر باشد. به خصوص در مناطقی که شما انتخاب های محدودی در خودپردازها دارید مثل هتل ها و فرودگاه ها. معمولا هر چه بانک بزرگ تر باشد، هزینه استفاده از خودپرداز آن نیز بیشتر است. به عنوان مثال کارمزد برداشت از حساب برای بانکی مانند بانک آمریکا، 5 دلار به ازای هر تراکنش است.

اگر می خواهید این هزینه های اضافی را حذف کنید و در عین حال، دوست ندارید تا میزان زیادی پول نقد همراه خود داشته باشید، دستگاه های خودپرداز شریکان بین المللی بانکتان را جست و جو و از آنها بهره ببرید. البته این خودپردازها نیز هزینه کارمزد دارند اما به میزان قابل توجهی مقرون به صرفه تر هستند.

هزینه های استفاده از کشتی های گردشگری و عوارض و هزینه های بندری

نشستن در یک کشتی تفریحی و فاصله گرفتن از دغدغه های زندگی روزمره برای همه ما لذت بخش است. اما همین که نگاهی به صورت حسابمان می اندازیم، تمام این لحظات زیبا را فراموش خواهیم کرد. زمانی که تور گردش تفریحی با کشتی را انتخاب می کنید، انتظار داشته باشید که هزینه هایی به صورت حساب شما افزوده گردد. این هزینه ها شامل مالیات و عوارض و سایر هزینه های بندری است.

تعجب شما زمانی بیشتر خواهد شد که هنگام پرداخت صورت حساب، متوجه می شوید که باید مبلغی را به عنوان انعام اجباری بپردازید حتی اگر غذای شما به صورت سلف سرویس سرو شده باشد.

هزینه های رومینگ موبایل

این روزها استفاده نکردن از موبایل در سفرها سخت است. پس اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که نمی توانید موبایلتان را از خودتان جدا کنید و در عین حال دوست ندارید هزینه های زیاد رومینگ موبایل را بپردازید، باید قبل از سفر، با اپراتور تلفن همراهتان تماس بگیرید و از آنها برای فعال سازی بسته های بین الملل مشاوره بگیرید.

علاوه بر این، می توانید با استفاده از اپلیکیشن های مکالمه صوتی و تصویری، پیغام ارسال کنید و با دوستان و نزدیکانتان ارتباط برقرار کنید و به این ترتیب به میزان قابل توجهی در هزینه های خود صرفه جویی خواهید کرد.

اگر محل اقامت شما وای فای رایگان در اختیار شما بگذارد، می توانید همواره آنلاین باشید. بعلاوه می توانید بروشورها و اطلاعات مورد احتیاج برای تعطیلاتتان از جمله کتاب های راهنما و نقشه ها را از قبل دانلود کنید و در گوشی خود به صورت آفلاین بهره ببرید.

هزینه های خروج از کشور

در میان هزینه های پنهان سفر، هزینه خروج از کشور یکی از غیرمنتظره ترین و بی موقع ترین هزینه های ممکن هستند. این هزینه ها معمولا مسافران را هنگام خروج از یک کشور، حتی اگر برای مدت خیلی کوتاه و به عنوان توقفگاه در آنها حضور پیدا نموده باشند، گیر می اندازند. گرچه این هزینه ها چندان بالا نیستند و بین 20 تا 30 دلار خواهند بود، اما زمانی که در حال سفر بین چندین کشور باشید، مجموع آنها مبلغ قابل توجهی خواهد شد. هنگام خروج از کشورهایی مانند هنگ کنگ، کامبوج، کاستاریکا، کلمبیا و کشورهای مجاور، انتظار پرداخت چنین هزینه هایی را داشته باشید.

اگر در حال رزرو تور برای سفر خود هستید با آژانس گردشگری مورد نظرتان تماس بگیرید و بپرسید که آیا هزینه ای که دریافت می نمایند شامل این هزینه های خروج از کشورهای مختلف نیز می گردد یا خیر. اگر بلیط هواپیمایی را رزرو می کنید که در طول جهت چند توقف دارد می توانید از شرکت هواپیمایی مورد نظر، اطلاعات لازم برای هزینه های اضافی را دریافت کنید.

اکنون با دانستن این نکات می توانید هزینه های پنهان سفرتان را به حداقل برسانید و سفری به صرفه تر داشته باشید.

منبع: کجارو / csmonitor.com
انتشار: 1 فروردین 1401 بروزرسانی: 1 فروردین 1401 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2001

به "هشت هزینه پنهان در سفر و روش هایی برای اجتناب از آنها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشت هزینه پنهان در سفر و روش هایی برای اجتناب از آنها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید