هرگز این 5 وسیله را در چیدمان منزل به کار نبرید

به گزارش وبلاگ مجله پریها، هر خانه ای هرقدر بزرگ یا کوچک قلب تپنده ای دارد که نام آن اتاق نشیمن است که چیدمان آن بسیار حائز اهمیت است.

هرگز این 5 وسیله را در چیدمان منزل به کار نبرید

اتاق نشیمن جایی است که افراد خانواده اوقات فراغت خود را در کنار هم سپری می کنند و به احتمال زیاد اولین مکانی است که در بدو ورود دیده می شود. بنابراین یکی از مهم ترین اتاق های خانه به شمار میرود. در این مطلب از خبرنگاران به نبایدها در چیدمان و دکوراسیون نشیمن منزل می پردازیم.

فرش های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک

یکی از نبایدها در چیدمان و دکوراسیون نشیمن منزل میزان مناسب فرش است. مهم ترین نکته در مورد فرش، میزان آن است که باید متناسب با میزان اتاق باشد. فرش اتاق نشیمن نه باید خیلی بزرگ باشد نه خیلی کوچک. فرش خیلی بزرگ فضای اتاق را کوچک تر جلوه می دهد. فرش های کوچک هم صاحب خانه را وادار می کند که مبلمان را نزدیک به هم بچیند که با این کار تعادل اتاق بهم می ریزد و فضاهای خالی بدون استفاده ایجاد می شود.

گنجاندن وسایل و مبلمان ناهماهنگ با دکور نشیمن

مردم اغلب دوست دارند وسایلی را در اتاق نشیمن خود بگنجانند که دراصل با سبک کلی خانه آن ها مطابقت ندارد. هرچند باید از این کار اجتناب کرد اما در این مورد یک استثنا هم وجود دارد. اگر واقعا عاشق مبلمانی هستید، آن را بخرید و خود را محدود به یک طرح یا سبک خاص نکنید. با این کار می توانید خانه خود را منحصربه فرد کنید. طوری که نمایانگر هویت شما باشد و در نهایت خانه ای خواهید داشت مملو از مبلمانی که واقعا دوست دارید. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب با هر آنچه در خانه دارید میز کنسول بسازید سر بزنید.

وسایل دکوری زیاد

استفاده بیش از وسایل دکوری به خصوص دکوری های کوچک است که سبب ایجاد اغتشاش بصری در فضا و کوچک تر دیده شدن فضای دکوراسیون شما است، بنابراین در انتخاب لوازم دکوری فضای نشیمن خود دقت کنید و از انتخاب لوازم دکوری با تم های متفاوت بپرهیزید.

مبلمان نامرغوب و بی کیفیت

موضوع مهمی که امروزه به یکی از بزرگ ترین نبایدها در چیدمان و دکوراسیون نشیمن منزل تبدیل شده است انتخاب مبلمان نامرغوب است. در هنگام خرید هر نوع مبلمانی به این موضوع توجه داشته باشید که دست کم چهار تا پنج سال باید از آن استفاده کنید پس یک خرید با کیفیت می تواند دکوراسیون شما را برای این مدت بیمه کند. برای اینکه دکور منزل را زیباتر چیدمان کنید به مطلب هرگز مبلمان منزل را اینگونه نچینید سر بزنید.

محدود کردن نور اتاق نشیمن به لوستر و چراغ های سقفی

محدود کردن نور محیط به نور سقف بسیار آزاردهنده بوده و باعث می شود حس بودن روی صحنه تئاتر به شما دست بدهد. نورپردازی اتاق نشیمن به سه نوع تاکیدی، محیطی و فعالیتی تقسیم می شود که نور سقف تنها نور محیطی را تامین می کند. نور تاکیدی برای تاکید بر عناصری همچون تابلوها، کتابخانه، مجسمه یا شومینه استفاده می شود و از طریق نورهای دیواری تامین می شود. اما نور فعالیتی برای کارهایی همچون مطالعه در اتاق نشیمن کاربرد دارد که از طریق لامپ های زمینی و چراغ های رومیزی تامین می شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با این وسیله ارزان خانه خود را تزیین کنید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 16 مرداد 1401 بروزرسانی: 16 مرداد 1401 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2119

به "هرگز این 5 وسیله را در چیدمان منزل به کار نبرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرگز این 5 وسیله را در چیدمان منزل به کار نبرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید