مأموریت های ویژه رئیس نو سازمان فضایی ایران

به گزارش وبلاگ مجله پریها، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با صدور حکمی ماموریت های ویژه رئیس نو سازمان فضایی ایران را ابلاغ کرد.

مأموریت های ویژه رئیس نو سازمان فضایی ایران

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با صدور حکم انتصاب حسن سالاریه به عنوان رئیس نو سازمان فضایی ایران، مأموریت های ویژه ریاست سازمان را ابلاغ کرد.

توسعه همکاری های بین بخشی برای شتاب بخشی به توسعه متوازن صنعت فضایی کشور، فعال کردن دبیرخانه شورای عالی فضایی و تقسیم کار و نگاشت نهادی همه بازیگران صنعت فضایی کشور، توسعه کاربردهای صنعت فضایی و انتقال سرریز فناوری های فضایی به سایر صنایع کشور، بهره گیری حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی، شرکت های دانش بنیان و مراکز علمی و پژوهشی برای شتاب بخشی برای توسعه صنعت فضایی کشور، مأموریت های اصلی سازمان فضایی است که در حکم وزیر ارتباطات به رئیس نو این سازمان واگذار شده است.

حسن سالاریه دارای مدرک دکتری مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف و استاد تمام و عضو هیئت علمی این دانشگاه است. انتشار بیش از 170 مقاله در مجلات بین المللی و 70 مقاله در مجلات داخلی و کنفرانس های ملی و بین المللی و مدیریت پروژه بسیاری از طرح های پژوهشی صنعتی در حوزه هوافضا و مکانیک بخشی از سوابق علمی پژوهشی دکتر سالاریه است. قائم مقام، معاون آینده سازان و معاون برنامه ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان، ریاست دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف، مدیریت و راه اندازی چندین شرکت دانش بنیان در زمینه هوافضا و مکانیک بخشی از سوابق اجرایی سالاریه است. نفر اول دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف، برگزیده فرهنگستان علوم و فناوری در شاخه مهندسی مکانیک به عنوان دانشمند جوان مهندسی مکانیک در سال 1394 بخشی از افتخارات علمی پژوهشی سالاریه است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1951

به "مأموریت های ویژه رئیس نو سازمان فضایی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مأموریت های ویژه رئیس نو سازمان فضایی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید