عمارت محسنی با برگزاری جشنواره نان افتتاح شد

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، کبری ابوعلی با اعلام این خبر اظهار کرد: این جشنواره توسط صندوق احیاء و بهرهبرداری از اماکن فرهنگی تاریخی سازمان میراث فرهنگی و به عنوان نخستین جشنواره فرهنگی بناهای تاریخی سراسر کشور از یکشنبه 18 آذرماه 97 در خانه هنرمندان (عمارت محسنی) بهبهان شروع به کار نموده است و تا 24 ماه جاری نیز ادامه خواهد داشت.

عمارت محسنی با برگزاری جشنواره نان افتتاح شد

وی با اشاره به برنامههای متنوع فرهنگیای که دراین جشنواره درحال اجرا است گفت: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و میراث ناملموس و ارایه غذاهای سنتی این شهرستان در راستای احیا آیینها و آداب و رسوم و معرفی هرچه بیشتر جاذبههای گردشگری برای گردشگران و علاقمندان از جمله برنامههایی است تقدیم حاضرین و بازدیدکنندگان میگردد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهبهان ادامه داد: شهر بهبهان 12 تا 15 نوع نان مختلف دارد که انتخاب این نام برای جشنواره خانه محسنی به منظور معرفی این مزیت گردشگری غذا میباشد.

وی اضافه نمود: در مدت زمان برگزاری این جشنواره، طبخ غذاهای محلی از جمله شلشلو (یک نوع نان سنتی به عنوان میان وعده)، گوینه (یک نوع غذای سنتی و مقوی که از بلغور گندم و گوشت و لوبیا تهیه می گردد)، برزنگگ (صبحانه مخصوص)، حره (آش خاص و بسیار مقوی مخصوص شهر بهبهان)، کباب شامی، شیرینیهای محلی و آبگوشت به عنوان جاذبههای گردشگری این شهرستان در منوی غذایی خانه محسنی قرار میگیرد.

ابوعلی با بیان اینکه جشنواره نان بهبهان، سومین رویداد فرهنگی صندوق احیا در نیمه دوم سال است اضافه نمود: در مراسم افتتاحیه این جشنواره که با حضور با حضور مدیران، مسئولان و علاقه مندان شهرستان بهبهان و با استقبال گردشگران در خانه محسنی شروع شد، انواع نان بهبهان که به نوعی زبانزد خاص و عام است در حضور مردم طبخ و به علاقهمندان ارائه شد.

به گزارش مجله پریها، خانه تاریخی محسنی با شماره ملی 14702 از جمله بناهای واگذارشده صندوق احیاء به بخش خصوصی است که در بافت تاریخی بهبهان در محله محسنیها واقع شده است. این خانه تاریخی در گذشته به خانه چهلدری معروف بوده که گمان می رود نام آن برگرفته از تعدد درهای آن است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 194

به "عمارت محسنی با برگزاری جشنواره نان افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمارت محسنی با برگزاری جشنواره نان افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید