سلطانی فر: اولویت دنیا مهار ویروس کرونا است، باید برای حفظ آمادگی ورزشکاران تا سال آینده برنامه ریزی کنیم

به گزارش مجله پریها، وزیر ورزش و جوانان در جلسه ستاد عالی بازی های المپیک گفت: خیلی از ورزشکاران ما آماده حضور در المپیک بودند و الان باید این آمادگی را برای سال آینده حفظ کنیم.

سلطانی فر: اولویت دنیا مهار ویروس کرونا است، باید برای حفظ آمادگی ورزشکاران تا سال آینده برنامه ریزی کنیم

به گزارش مجله پریها و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در نشست ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک گفت: بعد از شیوع گسترده ویروس کرونا در 208 کشور دنیا و عدم امکان برگزاری اردوها و مسابقات انتخابی و همچنین انصراف بسیاری از کشورهای دنیا از مسابقات المپیک انتها IOC موافقت کرد برای اولین بار المپیک در سال فرد یعنی 2021 برگزار شود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: البته ما زودتر از بسیاری از کشورها از طریق نامه ای که صالحی امیری به توماس باخ نوشت پیشنهاد تعویق مسابقات المپیک را داده بودیم که بالاخره IOC هم به همین نتیجه رسید.

وی بیان نمود: فعلا اولویت دنیا مدیریت و مهار ویروس کرونا و سلامتی مردم است و برگزاری المپیک در سال آینده هم به این موارد بستگی دارد.

وزیر ورزش خاطر نشان کرد: زمانی که هنوز تمام دنیا درگیر کرونا نشده بود، سعی کردیم ورزشکاران ایران را در کشورهای عاری از این ویروس نگه داریم که این سیاست در دو سه رشته ورزشی جواب داد، ولی در ادامه تمام مسابقات ورزشی متوقف شد.

سلطانی فر تاکید کرد: تعویق المپیک برای خیلی از رشته های ما فرصت و برای بعضی دیگر تهدید است. خیلی از ورزشکاران ما با حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش آماده حضور در المپیک بودند و الان باید این آمادگی را برای سال آینده حفظ کنیم.

سلطانی فر گفت: تا کنون 50 سهمیه ایران در المپیک آینده قطعی شده و طبق بررسی ها امکان اخذ 11 الی 18 سهمیه دیگر هم داریم.

او ادامه داد: تعدادی از ورزشکاران ما هم آسیب جدی داشتند که در بهترین مراکز درمانی داخلی و خارج از کشور درمان شدند و به المپیک خواهند رسید و اکنون فرصت بهتر و بیشتری برای آمادگی دارند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: فعلا تمام مسابقات ورزشی در دنیا متوقف است و برنامه ریزی جدید برای مسابقات المپیک منوط به شرایط مهار ویروس کرونا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 8 خرداد 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 951

به "سلطانی فر: اولویت دنیا مهار ویروس کرونا است، باید برای حفظ آمادگی ورزشکاران تا سال آینده برنامه ریزی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: اولویت دنیا مهار ویروس کرونا است، باید برای حفظ آمادگی ورزشکاران تا سال آینده برنامه ریزی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید