دره لاتربرونن سوئیس ، زیباترین دره اروپا (تور اروپا ارزان)

به گزارش وبلاگ مجله پریها، در نزدیکی Bernese Oberland از کوه های آلپ سوئیس، حدود 70 کیلومتری جنوب شرقی برن، دره لاتربرونن سوئیس که زیباترین دره اروپاست واقع شده است که یکی از زیباترین دره ها در اروپا محسوب می گردد. دره حدودا یک کیلومتر عرض دارد و بین حوض های غول پیکر و قله های کوهی که تقریبا 300 متر ارتفاع از سطح دره است، وجود دارد. در پایین، در میان بارش های سنگین واقع شده است، روستای لاتربرونن، در سه طرف به وسیله کوه های ایگر ، Monch و یونگفراو احاطه شده است. دره، که با عقب نشینی از یخچال ها بوجود آمده است، از طرف جنوب توسعه یافته است و سپس از سمت روستای جنوب غربی به شکل U است.

دره لاتربرونن سوئیس ، زیباترین دره اروپا (تور اروپا ارزان)

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

ارتفاع آبشار

دره لاتربرونن که زیباترین دره اروپاس میباشد، به معنای چشمه های بسیار است. این نام از 72 آبشار است که از دره به عمق صخره ها روان است، که بعضی از آنها صدها متر ارتفاع دارد. معروف ترین آنها عبارتند از: آبشار استاباخ که تقریبا 300 متر فرو میریزد، و یکی از بزرگترین آن آبشارها در اروپا است که سقوطی نا آرام دارد.

تونل دره لاتربرونن سوئیس

یکی دیگر از پدیده های دیدنی و مجذوب کننده طبیعی Trummmelbach Falls است که پشت کوه پنهان شده است و شامل یک سری از ده آبشاریخی که 20،000 لیتر آب در ثانیه حمل می نماید می گردد. این آبشار مجموعا 200 متر است. این سقوط رعد آسا، دره ای حفره ای شکل درکوه سنگ آهک،بوجود آورده است. آبشارها تا سال 1877 ، زمانی که یک تونل به کوه متصل شد ناپدید شدند. امروزه، شما می توانید در زیرزمین برانید و با پیاده روی منظره ها آن را ببینید. با این حال، در زمستان، بارش کاهش می یابد.

دره لاتربرونن در میراث جهانی یونسکو

صخره های شگفت انگیز لاتربرونن برای بسیاری از نوازندگان و نویسندگان، از جمله شعر یوهان گوته، آواز روح آبشارها، که فرانتس شوبرت موسیقی آن را ساخته است، الهام بخش بوده است. J.R.R. کوه های مه آلود Tolkien از The Hobbit نیز بر پایه دره لاتربرونن است. دره لاتربرونن در سال 2001 به عنوان یک میراث جهانی یونسکو تبدیل شد.

منبع: همگردی
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2195

به "دره لاتربرونن سوئیس ، زیباترین دره اروپا (تور اروپا ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دره لاتربرونن سوئیس ، زیباترین دره اروپا (تور اروپا ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید