خطرناکترین تهدید برای تاج و تخت بن سلمان

به گزارش وبلاگ پریها به نقل از القدس العربی، سایت میدل ایست آی درگزارشی نوشت که سعد الجبری افسر امنیتی سابق عربستان سعودی که در حال حاضر در کانادا به سر می برد تبدیل به بزرگترین خطر برای تاج و تخت محمد بن سلمان ولیعهد عربستان شده است.

خطرناکترین تهدید برای تاج و تخت بن سلمان

بر اساس این گزارش، الجبری به مثابه دست راست ولیعهد و وزیر کشور سابق عربستان به شمار می رفت و تمام اسرار وزارت کشور را که می تواند برای بن سلمان دردسر ساز باشد می داند.

بر خلاف دیگر مسئولان نظام کنونی عربستان، الجبری پتانسیل رویارویی با ریاض را به صورت مستقیم دارد.

تمام کوشش ها برای فریفتن الجبری با هدف بازگرداندن وی به عربستان و بازداشتش ناکام مانده و ریاض اقدام به گروگان دریافت اعضای خانواده اش نموده است. حتی نظام کنونی عربستان یک تیم برای ترور وی اعزام نموده بود که این نقشه نیز ناکام ماند.

بن سلمان بعد از کنار زدن ولیعهد سابق و نشستن بر روی کرسی وی نتوانست مشروعیتی را به دست بیاورد به همین دلیل کوشش میکند از دست همه خلاص گردد از جمال خاشقجی گرفته تا الجبری.

الجبری رابطه خوبی با مسئولان آمریکایی دارد و از حمایت آنها برخوردار است. تنها امید بن سلمان برای جلوگیری از وقوع یک فاجعه علیه تاج و تختش، پیروزی مجدد دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری است. اگر ترامپ شکست بخورد همه چیز نابود می گردد.

اگر ترامپ شسکت بخورد، باد سردی بر کاخ محمد بن سلمان در ریاض وزیدن می گیرد حتی اگر وی تا آن موقع خود را پادشاه اعلام نموده باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1170

به "خطرناکترین تهدید برای تاج و تخت بن سلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرناکترین تهدید برای تاج و تخت بن سلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید