خبرنگاران توضیحات روابط عمومی جشنواره فیلم فجر درباره نامه انجمن مدیران تولید

به گزارش وبلاگ پریها، تهران- خبرنگاران- در پی انتشار نامه انجمن مدیران تولید سینما و مطرح کردن مواردی در خصوص نشست های پرسش و پاسخ و مراسم تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر، روابط عمومی جشنواره توضیحاتی را منتشر کرد.

خبرنگاران توضیحات روابط عمومی جشنواره فیلم فجر درباره نامه انجمن مدیران تولید

بر این اساس، عوامل فیلم های سینمایی که طبق آیین نامه فراخوان جشنواره، واجد شرایط دریافت سیمرغ هستند، در نشست های پرسش و پاسخ حضور پیدا می کنند و عناوین دیگری از جمله مجری طرح، سرمایه گذار، مدیر تولید، مشاور و ... امکان حضور در نشست ندارند.

همچنین در خصوص جوایز بخش تجلی اراده ملی به سه دلیل تقاضای این انجمن در اولویت قرار نگرفت: اولا؛ با توجه به تعداد نزدیک به 40 تقاضا برای حضور در این بخش و محدودیت 12 تایی، اولویت به دستگاه هایی با گستره ملی داده شد.حتی دو درخواست بخش های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با وجود اهمیت و گستردگی اما به دلیل تقدم مهمان بر میزبان حذف شدند.

ثانیا؛ جوایز این بخش شامل موضوع یا رویکرد هستند، نه یک صنف خاص از بین ده ها صنف سینما.

ثالثا؛ جای جوایز صنوف سینما در جشن سالانه خانه سینما است.

به گزارش وبلاگ پریها، در بیانیه ای انجمن مدیران تولید سینمای ایران خطاب به سید عباس صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی آمد است: شفاف سازی اخیر سازمان سینمایی در اعلام نام برخی از افراد در خصوص اعطای درجه هنری، با عنوان شغلی مدیریت تولید سینما که هیچ سابقه ای در این حرفه ندارند، منجر به حیرت و اعتراض شدید جمعی از مدیران تولید با سابقه سینما شده است. بعد از حذف انجمن مدیران تولید سینما از بخش تجلی اراده ملی جشنواره فجر، جلوگیری از حضور مدیران تولید فیلم ها در مصاحبه مطبوعاتی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، این سومین مورد رویارویی سازمان سینمایی با مدیران تولید سینما است.

آقایان تصمیم گیر! نسل درخشان تهیه کننده های کنونی، زمانی خود از مدیران تولید حرفه ای و خلاق بودند، حرفه تهیه کنندگی در آینده نیاز به پشتوانه نیروی انسانی کار بلد دارد. برادارنه هشدار می دهیم این تصمیمات اشتباه و ندادن پاسخی مناسب، عواقب جبران ناپذیری در سینمای ایران دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 863

به "خبرنگاران توضیحات روابط عمومی جشنواره فیلم فجر درباره نامه انجمن مدیران تولید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران توضیحات روابط عمومی جشنواره فیلم فجر درباره نامه انجمن مدیران تولید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید