خبرنگاران بایدن: نمی توانم نفس بکشم در سراسر آمریکا بازتاب یافته است

به گزارش وبلاگ پریها، نیویورک- خبرنگاران- نامزد احتمالی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با انتقاد از عملکرد ترامپ پس از قتل یک سیاهپوست گفت: کلمات آخر جورج فلوید نمی توانم نفس بکشم بود که اکنون در سراسر این کشور و تقریبا دنیا بازتاب یافته است.

خبرنگاران بایدن: نمی توانم نفس بکشم در سراسر آمریکا بازتاب یافته است

جو بایدن روز آدینه ساعتی پس از اعلام پیروزی ترامپ در کاهش نرخ بیکاری در ماه مه، در جمع رسانه ها حاضر شد و اضافه کرد: برای رئیس جمهوری می کوشد کلمات دیگری را در دهان جورج فلوید قرار دهد که از نظر من مطرود است.

جورج فلوید 46 ساله، هفتم خرداد ماه توسط پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا به قتل رسید که فریاد می زد زانویت را بردار، نمی توانم نفس بکشم. این مساله باعث گسترش موج نارضایتی از تبعیض نژادی و نابرابری در سراسر ایالات متحده شد.

با این حال، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز آدینه در سخنانی گفت: امیدوارم جورج(فلوید) که اکنون به پایین نگاه کند و بگوید اتفاق عظیمی در کشور ما رخ می دهد. این یک روز عظیم برای او است. این یک روز عظیم برای همه است. این یک روز بسیار عظیم برای شرایط برابری است.

معاون اول باراک اوباما ادامه داد: وقت آن است که ترامپ از پناهگاه خود خارج گردد و به اطراف، به پیامدهای کلمات و اقداماتش نگاه کند، رئیس جمهوری که بابت از دست رفتن میلیون ها میلیون شغل آمریکایی ها، مسئولیتی برنمی تابد، شایسته دریافت اعتبار در زمانی که بعضی از اختلال ها بهبود می یابد، نیست.

بایدن در واکنش به کاهش نرخ بیکاری به 13.3 درصد، اظهار کرد: امروز همچون همه آمریکایی ها، واقعا خوشحالم که می بینم 2.5 میلیون آمریکایی شغل خود را پس گرفته اند.

وی در عین حال از اینکه ترامپ قصد داشت امروز صبح این مساله را در سبد موفقیت خود برای انتخابات ریاست جمهوری قرار دهد، ابراز نارضایتی کرد و اضافه کرد: هنوز کارهای زیادی وجود دارد که باید انجام گردد؛ بسیاری از آمریکایی ها هنوز صدمه دیده اند.

نامزد احتمالی دموکرات ها در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری آمریکا که در سوم نوامبر 2020 (13 آبان ماه 1399) برگزار می گردد، یادآور شد: بیش از 20 میلیون آمریکایی، از هر هفت کارگر آمریکایی، یک نفر بیکار است.

در گزارش های منتشر شده، بیش از 40 میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا متقاضی دریافت بیمه بیکاری شده اند. گسترش ویروس کرونا در آمریکا که رتبه نخست را در دنیا دارد، باعث از بین رفتن مشاغل بسیاری شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1059

به "خبرنگاران بایدن: نمی توانم نفس بکشم در سراسر آمریکا بازتاب یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بایدن: نمی توانم نفس بکشم در سراسر آمریکا بازتاب یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید