توسعه فعالیت استارت آپ ها در بخش دفاعی کشور

به گزارش مجله پریها، سورنا ستاری امروز در مراسم آئین تبادل تفاهمنامه همکاری میان معاونت علمی و فناوری و وزارت دفاع که در محل این معاونت برگزار گردید، گفت: ما پیروز شدیم تفاهمنامه ای با وزارت دفاع در چهار حوزه هوایی، فضایی، زیستی و علوم شناختی منعقد کنیم.

توسعه فعالیت استارت آپ ها در بخش دفاعی کشور

وی با بیان اینکه معاونت علمی از سال های قبل به واسطه ستادهای توسعه فناوری و شرکت های دانش بنیان، با وزارت دفاع همکاری داشته است، گفت: حرکت خوبی که در وزارت دفاع مورد پیگیری قرار می گیرد، این است که کمتر وارد مرحله فراوری می گردد؛ زیرا نوآوری از دل بخش خصوصی شکوفا می گردد و اگر بخواهیم نوآوری داشته باشیم، باید این اقدام به واسطه بخش خصوصی توسعه یابد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه وزارت دفاع همیشه پیشتاز در مسئله استفاده از فناوری و نوآوری بوده است، اضافه کرد: بسیاری از شرکت های دانش بنیان مدیون حوزه دفاع هستند زیرا حوزه دفاع به واسطه وزارت دفاع تقویت شده و نتیجه آن، سرریز تکنولوژی در حوزه دفاعی بوده است.

ستاری تأکید کرد: حوزه دفاعی زمینه ایجاد شرکت هایی بر پایه فناوری و نوآوری با هدف توسعه دفاعی دارد؛ از این رو این تفاهمنامه با هدف ایجاد الگوهای جدید برای توسعه همکاری ها منعقد شده است.

به گفته وی، این تفاهمنامه بر مبنای این است که بدانیم به چه شکلی از قابلیت های شرکت های دانش بنیان بهره ببریم. قطعاً ما شاهد ایجاد حرکت نوآوری در حوزه دفاعی به واسطه شرکت های دانش بنیان و استارت آپی هستیم.

وی با بیان اینکه قرار است یک مرکز نوآوری در حوزه دفاعی ایجاد گردد، اضافه کرد: پیش بینی می کنیم که در حوزه های مختلف دفاعی، اتفاقات خوبی به واسطه شرکت های دانش بنیان رخ دهد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تأکید بر اینکه بیوتکنولوژی، سلول های بنیادی، علوم شناختی و هوافضا، می تواند در حوزه دفاعی استفاده گردد، گفت: امیدواریم اتفاقات خوبی بَعد از این تفاهمنامه رخ دهد؛ در این راستا ضروری است یاری جدی به ایجاد شرکت های دانش بنیان در این حوزه گردد.

ستاری توضیح داد: کار معاونت علمی، توسعه فناوری است و در حوزه های نمونه سازی، سرمایه گذاری و پوشش ریسک شرکت ها فعالیت می نماید.

وی با بیان اینکه به واسطه این تفاهمنامه، بازار در دست وزارت دفاع است، گفت: با نظارت بخش دفاعی فعالیت کاراولی ها در حوزه دفاعی شکل می گیرد؛ بدین واسطه فناوری وارد بخش دفاع می گردد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تأکید کرد: در راستای اجرای این تفاهمنامه، بخشی از وظایف بر عهده ما و بخشی دیگر در زمینه توسعه محصول، بر عهده وزارت دفاع است.

ستاری گفت: این حوزه کاملاً تحریم است از این رو باید به سرمایه های داخلی اکتفا کنیم؛ به این ترتیب، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های حوزه دفاعی توسعه می یابند.

به گزارش مجله پریها، ظهر امروز تفاهمنامه ای با چهار اولویت هوایی، فضایی، زیستی، علوم شناختی بین سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و امیر حاتمی وزیر دفاع در محل معاونت علمی با هدف توسعه الگوهای جدید برای همکاری ها منعقد شد. این تفاهمنامه سه ساله بوده که با موافقت طرفین، قابل تمدید و تقویت است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 436

به "توسعه فعالیت استارت آپ ها در بخش دفاعی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه فعالیت استارت آپ ها در بخش دفاعی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید