تهران نیازمند 2000 دستگاه اتوبوس جدید است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به طول عمر بیش از 10 ساله 7000 اتوبوس در شهر تهران گفت: تهران نیازمند 2000 دستگاه اتوبوس جدید است.

تهران نیازمند 2000 دستگاه اتوبوس جدید است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن هاشمی در حاشیه جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص افزایش آلودگی هوا در روز های پاییزی گفت: مهم ترین راه حل مشکل آلودگی هوا توسعه حمل و نقل عمومی است لذا در این تعریف تاکسی حمل و نقل عمومی پرظرفیت محسوب نمی شود در حالی که مترو و اتوبوس به عنوان حمل و نقل عمومی پرظرفیت محسوب می شود.

وی افزود: در روز هایی که پدیده وارونگی هوا رخ می دهد باید مردم را تشویق به استفاده از حمل و نقل عمومی کنیم. حمل و نقل عمومی کارا و مجهز که مورد استقبال شهروندان قرار گیرد.

هاشمی تأکید کرد: ما زیرساخت های مناسبی در حوزه حمل و نقل عمومی داریم. متروی تهران می تواند پنج میلیون سفر در روز جابه جایی داشته باشد، اما در حال حاضر از یک سوم ظرفیت خود بهره می گیرد.

وی با بیان اینکه در این مدت دولت هم کمک هایی در حوزه تأمین واگن برای توسعه حمل و نقل عمومی پیش بینی کرده است، افزود: بروکراسی موجود در دولت و تحریم ها اجازه تحقق این کمک ها را نداده است. به طور مثال هنوز قرارداد 630 واگن عملیاتی نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به وضعیت ناوگان اتوبوسرانی در شهر تهران گفت: دولت در این خصوص پیش بینی کرد که 19 هزار اتوبوس با همکاری صندوق ذخیره و از محل صرفه جویی سوخت تأمین شود؛ اما باز هم به دلیل بروکراسی های موجود این موارد محقق نشد لذا باید دولت و معاون اول رئیس جمهور جلسه ای اضطراری در این خصوص برگزار کنند. در حال حاضر تهران نیاز به 2000 دستگاه اتوبوس دارد که امروز 7000 اتوبوس با طول عمر 11 سال در تهران مشغول فعالیت هستند. در حالی که اتوبوس ها نباید بیش از هشت سال تردد داشته باشند. بخشی از این اتوبوس ها در اختیار بخش خصوصی و به دلیل فرسودگی در سطح شهر بعضا متوقف می شوند.

وی ادامه داد: روزانه 300 اتوبوس به دلیل فرسودگی در سطح شهر تهران متوقف می شوند که این موضوع سبب ایجاد نارضایتی شهروندان شده است. خرید اتوبوس نیازمند منابع اعتباری است. قرارداد های ما برای نوسازی ناوگان فرسوده اتوبوسرانی بسته شده، اما منتظر تأمین منابع مالی هستیم. اعتبار لازم برای خرید این اتوبوس ها باید 20 درصد توسط خود سرمایه گذار، 30 درصد به صورت تسهیلات و 50 درصد از طریق صندوق ارزی تأمین شود که بخش وام و صندوق ارزی را باید وزارت نفت از محل صرفه جویی در مصرف سوخت تأمین کند.

هاشمی در ادامه صحبت های خود با اشاره به حضورش در جلسه مدیریت بحران گفت: این جلسات همیشه برگزار می شود، اما به دلیل قانون جدید مدیریت بحران، شهرداری ها دیگر در حوادثی که زیر 300 کشته دارد نیز مسئولیتی ندارند و این باعث ایجاد بحران در شهر خواهد شد. در قانون جدید مدیریت بحران مسئولیت شهر تهران در این حوزه لوث شده است. حتی در حوادثی مانند پلاسکو نیز تکلیف تهران معین نیست لذا لازم است که این موارد به صورت شفاف معین شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 5 دی 1398 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 623

به "تهران نیازمند 2000 دستگاه اتوبوس جدید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران نیازمند 2000 دستگاه اتوبوس جدید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید