تماس تلفنی وزرای خارجه سه کشور عربی با وزیر خارجه جدید عراق

به گزارش وبلاگ پریها، وزرای خارجه بحرین و کویت و اردن در تماس تلفنی با همتای عراقی خود، انتصاب او برای این پست وزارتی را تبریک گفتند و وزیر خارجه کویت رسما از او برای سفر به این کشور دعوت کرد.

تماس تلفنی وزرای خارجه سه کشور عربی با وزیر خارجه جدید عراق

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پریها، در پی رأی اعتماد مجلس عراق به فؤاد حسین به عنوان وزیر خارجه در کابینه مصطفی الکاظمی، وزرای خارجه بحرین، کویت و اردن با او تماس دریافتد و این انتصاب را تبریک گفتند.

به نوشته پایگاه خبری اخبار الخلیج، عبداللطیف بن راشد الزیانی وزیر خارجه بحرین در تماس تلفنی با همتای عراقی اش، انتصاب او برای تصدی این پست را تبریک گفت و با اشاره به روابط محبت آمیز و برادرانه مستحکم میان بحرین و جمهور عراق خاطرنشان کرد که به دنبال تداوم همکاری وزرای خارجه دو کشور دوست و برادر برای توسعه و ارتقای سطح این روابط در تمامی سطوح در راستای خدمت به منافع مشترک است.

از سوی دیگر، پایگاه اطلاع رسانی وزارت خارجه عراق از تماس تلفنی احمد ناصر المحمد الصباح وزیر خارجه کویت با فواد حسین اطلاع داد و نوشت که وی نیز انتصاب فواد حسین در پست وزارت خارجه را تبریک گفت و از تداوم روابط دو جانبه متمایز برای تحقق خواسته های دو ملت دوست و برادر استقبال کرد.

بر اساس این گزارش احمد ناصر المحمد الصباح با اشاره به اهمیت توسعه روابط و همکاری های دوجانبه در راستای منافع دو کشور از فؤاد حسین به طور رسمی برای سفر به کویت دعوت کرد.

ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن نیز در گفت وگوی تلفنی با همتای عراقی اش به او تصدی پست وزارت خارجه را تبریک گفت وبرای تقویت و توسعه روابط دو جانبه عراق و اردن و تقویت ریشه های برادری و دوستی ابراز امیدواری کرد.

مجلس عراق دیروز (شنبه -6 ژوئن) در جلسه ای با حضور 247 نماینده به وزرای باقی مانده از کابینه مصطفی الکاظمی رأی اعتماد داد.

پیشتر، الکاظمی که به دلیل عدم توافق احزاب سیاسی برسر پیشنهاد دو نامزد برای پست های وزارت خارجه و نفت، تنها اسامی 20 وزیر از 22 وزیر کابینه را به مجلس ارائه نموده بود، پیروز شده تنها برای 15 وزیر خود رای اعتماد کسب کند و وزرای پیشنهادی او برای وزارت خانه های فرهنگ، کشاورزی، مهاجرت، دادگستری و بازرگانی از دریافت رأی اعتماد محروم مانده بودند که در نشست روز گذشته مجلس عراق، کابینه عراق تکمیل شد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1057

به "تماس تلفنی وزرای خارجه سه کشور عربی با وزیر خارجه جدید عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماس تلفنی وزرای خارجه سه کشور عربی با وزیر خارجه جدید عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید