این ساعت مجذوب کننده با یاری هوش مصنوعی ChatGPT زمان را به وسیله شعر اعلام می نماید

به گزارش وبلاگ مجله پریها، چت بات هوش مصنوعی ChatGPT کاربرد های زیادی دارد و یکی از قابلیت های آن سرودن شعر است. حالا یک کاربر از این ابزار قدرتمند استفاده نموده است تا ساعتی بسازد که می تواند هر دقیقه از زمان شبانه روز را با یاری یک شعر کوتاه روی یک صفحه جوهر الکترونیکی اعلام کند.

این ساعت مجذوب کننده با یاری هوش مصنوعی ChatGPT زمان را به وسیله شعر اعلام می نماید

این ساعت از یک رزبری پای استفاده می نماید و با یاری ChatGPT برای هر دقیقه شعری می سازد تا آن را روی نمایشگر نشان دهد.

چت بات هوش مصنوعی ChatGPT کاربرد های زیادی دارد و یکی از قابلیت های آن سرودن شعر است. حالا یک کاربر از این ابزار قدرتمند استفاده نموده است تا ساعتی بسازد که می تواند هر دقیقه از زمان شبانه روز را با یاری یک شعر کوتاه روی یک صفحه جوهر الکترونیکی اعلام کند.

مت وب، طراح و بلاگری که این دستگاه را ساخته است، به ورج می گوید این ساعت شامل یک نمایشگر Inky wHAT و یک کامپیوتر رزبری پای است. او قبلاً از این کامپیوتر برای نمایش متنی ساعت استفاده می کرد؛ اما حالا با محبوبیت ChatGPT این ایده به فکر وب رسید تا از هوش مصنوعی در ساعت خود استفاده کند.

درنتیجه او تصمیم گرفت از API چت بات ChatGPT استفاده کند تا با اعلام ساعت به این هوش مصنوعی بتواند از او شعری برای اعلام زمان دریافت کند. مت وب شرح می دهد که فرمان ورودی به API بعلاوه شامل موقعیت فیزیکی خود دستگاه است؛ بنابراین احتمالاً این ساعت با یاری حسگر هایی می تواند محیط پیرامون خود را ببیند.

این ساعت به طور مستقیم به خود ChatGPT وصل شده است

وب می گوید ساعت او برای هر زمانی که به نمایش می گذارد، یک متن تازه فراوری می نماید و پایگاه داده ندارد. این ساعت درحال حاضر به ChatGPT وصل شده، چون استفاده از آن رایگان و ساده است، اما او ترجیح می دهد که بعداً آن را به طور مستقیم به مدل GPT-3 متصل کند.

مت وب درزمینه ساعت گجت هایی از این دست بی تجربه نیست؛ چرا که او قبلاً مدیرعامل استودیوی BERG بوده است که برای مثال چاپگر های حرارتی کوچکی برای نمایش سرخط خبر ها فراوری می کرد. وب می گوید واکنش مخاطبان نسبت به پروژه ساعت تازه او فراتر از انتظارات بوده است و او اکنون می خواهد این محصول را در اختیار علاقه مندان قرار دهد.

البته این دستگاه یک مشکل کوچک هم دارد. وب می گوید ساعت او تقریباً هر 15 دقیقه یک بار در اعلام زمان اشتباه می نماید تا قافیه شعر های خود را درست کند. البته این ایراد قابل حل است، اما وب می گوید فعلاً می توان آن را به عنوان یک خطای بامزه پذیرفت.

منبع:دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 16 فروردین 1402 بروزرسانی: 16 فروردین 1402 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2234

به "این ساعت مجذوب کننده با یاری هوش مصنوعی ChatGPT زمان را به وسیله شعر اعلام می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این ساعت مجذوب کننده با یاری هوش مصنوعی ChatGPT زمان را به وسیله شعر اعلام می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید