ایرانسل به سمت اپراتور دیجیتال حرکت می نماید

به گزارش وبلاگ مجله پریها، سیزدهمین سالروز راه اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل، 29 مهرماه در ساختمان مرکزی ایرانسل با حضور بیش از 150 نفر از اصحاب رسانه، برگزار گردید.

ایرانسل به سمت اپراتور دیجیتال حرکت می نماید

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، صبح امروز 29 مهرماه 1398 همزمان با سیزدهمین سالروز راه اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل، نشستی با حضور دکتر بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل و فعالان رسانه در حوزه های ارتباطات و فناوری اطلاعات و ورزش کشور، در محل سالن همایش های ساختمان مرکزی ایرانسل، برگزار گردید.

در این نشست دکتر بیژن عباسی آرند با اشاره به چشم انداز و مأموریت ایرانسل در روشنایی بخشی به افق زندگی مشتریان، تأکید کرد: خلق و مدیریت ارزش آفرینی برای ذی نفعان، خلق تجربه ای متفاوت برای مشتریان، مدیریت رشد پایدار، تحول مدل عملیاتی و نوآوری در تجارب پیروز، اهداف راهبردی ما هستند تا به چشم اندازمان که پیشرو بودن در ارائه دنیایی از خدمات دیجیتالی جدید و جسورانه به مشتریان است، برسیم.

عباسی آرند گزارش خود از عملکرد ایرانسل را با سه محور سیر تحول ایرانسل، توسعه کسب و کار دیجیتال و فناوری های مالی و سرمایه گذاری در حوزه دیجیتال ادامه داد و گفت ایرانسل میخواهد از اپراتور دیتا، به سمت اپراتور دیجیتال حرکت کند.

ایرانسل 43 درصد سهم بازار تلفن همراه ایران را به دست آورده است

بیژن عباسی آرند در بخش سیر تحول ایرانسل گفت: هم اکنون سهم بازار ما براساس گزارشات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، 43 درصد است.

وی اضافه نمود: ما 3862 شهر و دهستان را تحت پوشش شبکه نسل 2 داریم و 50 میلیون مشترک درحال استفاده از آن هستند. تا اینجا، پوشش دهی نسل 2 همراه ایرانسل 89درصد پوشش جمعیتی کشور را تأمین نموده است.

وی همچنین در مورد پوشش نسل 3 ایرانسل گفت: 3875 شهر و دهستان تحت پوشش نسل 3 همراه ایرانسل یا 3G هستند که این پوشش دهی 27 میلیون نفر را دربرگرفته و در شبکه 3G ما 32 میلیون گوشی پشتیبانی نماینده از 3G فعال هستند.

مدیرعامل ایرانسل تعداد گوشی های فعال در شبکه نسل 4 ایرانسل را 20 میلیون گوشی گفت و گفت: 3108 شهر و دهستان تحت پوشش این نسل هستند که 18 میلیون نفر نیز از خدمات دیتای آن استفاده می نمایند.

عباسی تعداد مشترکان نسل4.5 (4.5G) ثابت ایرانسل یا TD-LTE را بیش از نیم میلیون گفت و گفت: از ابتدای شهریور ماه سال 1394 تا کنون 195 شهر تحت پوشش این تکنولوژی قرار گرفته اند.

مدیرعامل ایرانسل مجموع Nodeهای فعال شبکه ایرانسل را بیش از 60 هزار Node گفت.

الحاق شبکه کوه نور به ایرانسل از هفته گذشته

وی در مورد توسعه پوشش روستایی نیز تعداد روستاهای تحت شبکه 2G را 1287، روستاهای تحت شبکه3G را 1975 و تعداد روستاهای تحت پوشش نسل 4 یا 4G را 1007 روستا گفت. عباسی همچنین تعداد مشترکان نسل 4 روستایی را 7.7 میلیون نفر دانست. این درحالی است که با الحاق شبکه کوه نور به ایرانسل، در هفته گذشته،930 روستا نیز به پوشش شبکه اضافه نموده شده است.

خدمات ایرانسل به 1.7 میلیون نفر از زائران اربعین

مدیرعامل ایرانسل درخصوص خدمات رومینگ بین المللی گفت: ایرانسل در 144 کشور رومینگ بین الملل ارائه می دهد و با 322 اپراتور در کشورهای مختلف قرارداد ارائه خدمات رومینگ دارد.

وی با تأکید بر اینکه ایرانسل برای اولین بار رومینگ دیتا، رومینگ سیمکارت اعتباری و رومینگ 4G را ارائه نموده است گفت: فعالیت های ما به ارائه خدمات در مورد رومینگ بین المللی محدود نشده است و رومینگ ملی را نیز برای ارائه به مناطق روستایی جدی گرفته ایم.

عباسی آرند با توجه به پشت سرگذاشتن ایام اربعین گفت: یک میلیون و 700 هزار نفر در این ایام از شبکه ایرانسل استفاده نموده اند که نسبت به سال گذشته 78درصد رشد داشته است؛ این تعداد از مشترکان 36ترابایت از اینترنت ایرانسل استفاده نموده اند که این میزان مصرف نیز نسبت به گذشته رشدی 56درصدی را نشان می دهد.

مدیر عامل ایرانسل همچنین ادامه داد: در ایام اربعین 7 میلیون دقیقه از خدمات مکالمه رومینگ بین الملل ایرانسل استفاده شد. 7 میلیون پیغامک نیز در شبکه ایرانسل ارسال شده است.

ایرانسلی ها روزانه 6200 ترابایت اینترنت مصرف می نمایند

عباسی آرند به روند رشد حجم مصرف دیتا از شهریور 93 تا مهرماه 98 اشاره نمود و گفت: هم اکنون به 6200 ترابایت مصرف روزانه رسیده ایم.

وی همچنین ادامه داد: رشد سرانه دیتای همراه مشترکان ایرانسل30 برابر، رشد ترافیک روزانه دیتای همراه 150 برابر و کاهش Latency 20 برابر شده است. مدیرعامل ایرانسل افزایش سرعت تجربه شده توسط مشترکان را 100 برابر گفت.

راه اندازی شبکه جامع دیجیتالی فروش (D-POS) ایرانسل

مدیرعامل ایرانسل همچنین از راه اندازی شبکه جامع دیجیتالی فروش (D-POS) با قابلیت های نوین و ایجاد تجربه منحصر به فرد برای شبکه نمایندگان فروش اطلاع داد و آن را یکی از فعالیت های ایرانسل برای حرکت به سوی دنیای دیجیتال گفت.

وی یکپارچه سازی کانال های فروش را یکی دیگر از فعالیت های ایرانسل در این خصوص خواند و گفت: افزایش سرعت و کیفیت ارائه خدمات به مشتریان و افزایش و بهبود ارائه خدمات دیجیتال در نقاط فروش بعضی از فعالیت های ایرانسل در راستای حرکت به سوی دنیای دیجیتال است.

40 درصد از ارتباط های مشترکان با ایرانسل، به وسیله سامانه گفت وگوی آنلاین صورت می گیرد

عباسی آرند همچنین تعداد کارشناسان مرکز شبانه روزی ارتباط با مشتریان ایرانسل را 533 کارشناس تمام وقت گفت و با اشاره به راه اندازی سامانه های آنلاین ارتباط با مشتریان ایرانسل، گفت: هم اکنون بیش از 40 درصد از درخواست های ورودی به مرکز ارتباط با مشتریان ایرانسل، به وسیله سامانه گفت وگوی آنلاین صورت می گیرد.

مدیرعامل ایرانسل با اعلام 27میلیون و 223هزار و 317 مرتبه دانلود و نصب اپلیکیشن ایرانسل من، (اپلیکیشن مدیریت حساب های ایرانسلی) گفت: بر اساس گزارش کافه بازار، ایرانسل من جزء پنج اپلیکیشن محبوب ایرانی ها است.

2 میلیون ساعت تماس به وسیله خدمات جایگزینی شماره تماس برقرار شده است

وی در مورد فعالیت های ایرانسل در زمینه شهر هوشمند گفت : ایرانسل شبکه NB-IoT را در 20 مرکز استان گسترش داده و تفاهم نامه هایی نیز در این خصوص امضا نموده است.

عباسی با اشاره به فعال بودن بیش از 2 میلیون Node سازمانی در شبکه ایرانسل گفت: قریب به 700 هزار نود شبکه از سرویس شبکه امن همراه ایرانسل استفاده می نمایند؛ همچنین بهره برداری از سامانه مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل با بهره گیری از توان بومی کشور در حوزه توسعه سخت افزار و نرم افزار و تجهیز بیش از 20 هزار خودرو نیز از دیگر فعالیت های ایرانسل بوده است.

وی همچنین به ارائه خدمات جایگزینی شماره تماس (Number Masking) توسط ایرانسل به اسنپ گفت با راه اندازی این سرویس در کل کشور، نزدیک به 2 میلیون ساعت تماس از این طریق برقرار شده است.

420 هزار میلیارد ریال درآمد دولت از ایرانسل

مدیرعامل ایرانسل همچنین با اشاره به فعالیت های این اپراتور در زمینه همکاری با شرکای تجاری، از مشارکت با اپراتورهای ثابت، همکاری و بهره برداری آزمایشی اپراتور هوشمند پلیس، مشارکت با اگریگیتورهای مجازی موبایل، انعقاد قرارداد با 2 اپراتور مجازی موبایل و نیز ارائه خدمات به بیش از 80 هزار مشترک از این طریق را از دیگر فعالیت های ایرانسل برشمرد.

وی درآمد مستقیم یا غیر مستقیم دولت از پروژه ایرانسل از شروع تا خاتمه شهریورماه 98 را 420 هزار میلیارد ریال گفت و اضافه نمود: پرداخت های مستقیم ایرانسل به دولت طی 13 سال گذشته نیز 321 هزار میلیارد ریال بوده است.

44 میلیارد تومان از پیش پرداخت ایرانسل به باشگاه های فوتبال هنوز مستهلک نشده است

وی در بخش دیگری از گزارش فعالیت های ایرانسل در حوزه مسؤولیت اجتماعی سازمانی، به مواردی از جمله یاری های ایرانسل در سیل فروردین ماه 98 و ساخت و بازسازی پنج مدرسه در مناطق سیل زده لرستان، خوزستان و گلستان و نیز طرح سرباز ماهر و ترویج گسترش آموزش دیجیتال به وسیله پروژه مدارس درخشان اشاره نمود و در همین زمینه، با اشاره به حمایت ایرانسل از فوتبال و به طور خاص باشگاه های استقلال، پرسپولیس و نیز حمایت از باشگاه تراکتور در سالهای گذشته ادامه داد: از شهریورماه 96 تاکنون 151 میلیارد تومان به باشگاه ها پرداخت شده که از این مبلغ، 44 میلیارد تومان از پیش پرداخت های ایرانسل هنوز مستهلک نشده است.

مدیرعامل ایرانسل در مورد قرارداد همکاری با لالیگای اسپانیا نیز خبر از سرمایه گذاری در تهیه محتواهای تلویزیونی و مستند داد و گفت: برگزاری 7 دوره کمپ و آموزش 450 نفر از نوجوانان مستعد از دیگر فعالیت های ایرانسل در این همکاری بوده است.

ایرانسل در حال حرکت به سوی اپراتور دیجیتال است

عباسی آرند فعالیت ایرانسل در مورد اشتغال زایی را در راستای اهداف سند برنامه ششم توسعه و با هدف یاری به تحقق شاخص های کلان توسعه مالی کشور توضیح داد و گفت: ایجاد 2337 شغل مستقیم در تهران و شهرستان ها در شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل، ایجاد 57هزار و 43 شغل غیرمستقیم در زنجیره ارزش صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ایجاد حدود 3000 شغل مستقیم و 1.5 میلیون شغل غیرمستقیم در شرکت های گروه اسنپ از جمله فعالیت های ایرانسل بوده است.

وی همچنین در مورد سرمایه گذاری و کارآفرینی ایرانسل، با اشاره به اقدامات این اپراتور در جهت برطرف مشکل اشتغال و مهیا کردن بستر و زیرساخت های مورد احتیاج برای ظهور ایده های کارآفرینی، گفت: ایرانسل به رشد شرکتهای دانش بنیان یاری نموده و سعی داشته توسعه کسب و کارهای دیجیتال با حمایت از نخبگان را سرلوحه کار خود قرار دهد.

وی با اشاره به همکاری با مجموعه اسنپ، برنامه کاربردی چارخونه، برنامه کاربردی دانا، پیغام رسان گپ، برنامه کاربردی روبیکا و ایرانیان تاورز، به برنامه های آینده ایرانسل در این زمینه اشاره نمود و اضافه نمود: حمایت و عضویت در صندوقهای جسورانه و شتابدهنده های استارتاپی، حمایت و سرمایه گذاری بر تولیدات داخلی با راه چاره تحقیق و توسعه، حمایت از شرکتهای داخلی با سرمایه گذاری، انتقال و بومی سازی دانش و فناوری و حمایت و سرمایه گذاری در پروژه های ملی و زیرساختی مخابراتی کشور گفت.

بیژن عباسی آرند همچنین با توجه به اینکه ایرانسل در حال حرکت به سوی اپراتور دیجیتال است، ادامه داد: با توجه به گستره مخاطبان ایرانسل، برنامه های متنوعی در نظر داریم که امیدواریم بتوانیم آنها را به نتیجه برسانیم.

مدیرعامل ایرانسل، پس از خاتمه ارائه گزارش فعالیت ها و دستاوردها در جمع خبرنگاران، در بخش ویژه برای پرسش و پاسخ با اهالی رسانه، به تمامی سؤال های طرح شده، پاسخ داد.

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 581

به "ایرانسل به سمت اپراتور دیجیتال حرکت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانسل به سمت اپراتور دیجیتال حرکت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید