اگر این نشانه را در پاهایتان می بینید گرمازده شده اید ، علایم رایج گرمازدگی را بشناسید

به گزارش وبلاگ پریها، جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: خفیف ترین درجه گرمازدگی در حد ورم پاهاست. عروق پا گشاد می شوند تا گرمای بدن را دفع کنند، بنابراین اگر افراد با ورم پا روبرو شدند بدانند دچار درجه خفیف گرمازدگی شده اند.

اگر این نشانه را در پاهایتان می بینید گرمازده شده اید ، علایم رایج گرمازدگی را بشناسید

به گزارش خبرنگاران، ایوب توکلیان در خصوص گرمازدگی اظهار کرد: گرمازدگی چهار مرحله یا درجه اصلی دارد. خفیف ترین درجه در حد ورم پاها است. عروق پا گشاد می شوند تا گرمای بدن را دفع کنند، بنابراین اگر افراد با ورم پا روبرو شدند بدانند درجه خفیف گرمازدگی است.

وی افزود: مرحله دوم عرق سوز شدن یا التهاب غدد عرق است که به صورت بروز دانه های قرمز در برخی نواحی پوست که لباس گرمی در آن ناحیه پوشیده شده بروز پیدا می کند، بنابراین قرمز شدن رنگ پوست در برخی نواحی بدن یا بروز دانه های قرمز از علایم گرمازدگی است.

توکلیان ادامه داد: مرحله بعدی سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و گاهی غش کردن کوتاه است که فرد حتما نیاز دارد سریع به محل خنک منتقل شود. شدیدترین و خطرناک ترین درجه این است که فرد بر اثر شدت گرمازدگی دچار کاهش سطح هوشیاری شود و حتی به کما برود، در این صورت حتما نیاز به بستری شدن و مراقبت های درمانی دارد.

جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه توصیه ما پیشگیری از گرمازدگی است، اعلام کرد: بهترین راه پیشگیری از گرمازدگی نیز این است که افراد از قرار گرفتن در معرض آفتاب و گرمای هوا خودداری کنند اما اگر کار ضروری بود و در معرض گرمازدگی قرار گرفتند باید فورا به محل خنک منتقل شوند، از افشانه قطرات ریز آب که خنک باشد استفاده کنند تا دمای بدن را کاهش دهند و اگر گرمازدگی شدید بود حتما باید بستری شوند و تحت درمان قرار بگیرند.

  • نوشیدنی ساده خانگی که گرما و گرمازدگی را ضربه فنی می کند
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 مرداد 1402 بروزرسانی: 14 مرداد 1402 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2283

به "اگر این نشانه را در پاهایتان می بینید گرمازده شده اید ، علایم رایج گرمازدگی را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر این نشانه را در پاهایتان می بینید گرمازده شده اید ، علایم رایج گرمازدگی را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید