اهمیت شناور شدن ساعات کار ادارات

به گزارش وبلاگ پریها، معاون درمان ستاد کرونا استان تهران با اشاره به اینکه بیشترین موضوع تاثیرگذار در آمار کرونا، تجمعات کوچک خصوصی است، گفت: البته ترددها و شلوغی وسایل نقلیه عمومی هم در این فرایند بی اثر نیست و شناور شدن ساعات کاری کارمندان پیشنهاد بسیار خوبی در جهت کنترل شلوغی وسایل نقلیه عمومی و ترددها است.

اهمیت شناور شدن ساعات کار ادارات

به گزارش خبرنگاران، دکتر نادر توکلی در تبادل نظر با ایسنا درباره ارزیابی فرایند اجرای محدودیت های کرونایی در استان تهران، گفت: تا به امروز فرایند مناسبی طی شده است، اما در ساعات صبح همچنان مشکلاتی وجود دارد؛ اما از بعد از ظهر به بعد محدودیت ها به خوبی اعمال می شود. در صورت ادامه دار شدن این فرایند قطعا توفیقات بیشتری به دست خواهیم آورد.

وی اضافه نمود: همین که مشاغل و کسب و کارهای غیرضروری تعطیل شدند و محدودیت های تردد شبانه نیز اعمال شده است و آنچه در تهران رصد می کنیم، شرایط خوب اعمال محدودیت ها است. البته فراموش نکنیم بخش عمده دستیابی به اهدافمان در کاهش آمار بیماری به همراهی مردم در محافل خصوصی و جمع های کوچک تر بازمی شود.

معاون درمان ستاد کرونا استان تهران با اشاره به شلوغی وسایل نقلیه عمومی بویژه همزمان با ساعت تعطیلی کارمندان، توضیح داد: بر اساس آنالیز های اجرا شده در دنیا که با کشور ما هم مطابقت دارد، بیشترین موضوع تاثیرگذار در آمار، تجمعات کوچک خصوصی است. البته مابقی عوامل هم موثر هستند اما اگر بخواهیم ترددها به شکل کامل کنترل شوند باید محدودیت های سخت تری اعمال کرد که این موضوع هم تبعات مالی خود را دارد. درکل به نظر می رسد محدودیت های جدید فرایند مثبتی دارند.

وی با تاکید بر اینکه موضوع شناور شدن ساعات کاری کارمندان پیشنهاد بسیار خوبی در جهت کنترل شلوغی وسایل نقلیه عمومی و ترددها است، اظهار کرد: زمانی که مرحله به مرحله افراد در محل کار حاضر شوند، به کنترل تردد یاری می نماید. اکنون در رفت و آمد صبحگاهی تغییری ایجاد نشده زیرا کسبه و بازاری ها که مشاغلشان تعطیل شده عموما ساعت 9 یا 10 صبح مغازه ها را باز می کردند که اکنون هم تعطیل هستند؛ بنابراین تغییری در لود ترافیک صبحگاهی نداشتیم و شناور کردن ساعت کار تا حدی شرایط را بهتر می نماید.

وی درخصوص طرح محله محور مقابله با کرونا، بیان نمود: فرایندهای اجرایی طرح در استان تهران به تازگی آغاز شده است البته پیش از این در مناطق تحت پوشش دانشگاه ایران تاحدودی اجرا شده بود و به نظر می رسد طرح بسیار یاری کننده است. این طرح شامل شامل سه بخش نظارتی، حمایتی و مراقبتی است که بخش حمایتی از همه مهم تر است تا پس از بیماریابی بتوانیم بیمار را تحت رسیدگی و حمایت قرار دهیم و فرایند قرنطینه و جداسازی او را آغاز کنیم.

توکلی با بیان اینکه در استان تهران 105 بیمارستان در حال خدمت رسانی به مبتلایان کرونا هستند، اضافه نمود: خوشبختانه در این یک هفته که از آغاز محدودیت ها می گذرد، فرایند مراجعه به بیمارستان ها افزایشی نبوده و تقریبا فرایند ثابتی داشته است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به سرد شدن هوا فرایند ابتلا به ویروس آنفلوآنزا آغاز شده است یا خیر؟، گفت: تاحدی می توان میان کرونا و آنفلوآنزا تفاوت قائل شد؛ چون علائم انفلوانزا آغاز حادتری دارد که این موضوع برخلاف آغاز بیماری کرونا است. نگرانی فعلی ما همزمان شدن بروز آنفلوآنزا و کرونا است. در هر حال همچنان خواهش ما از مردم رعایت پروتکل های بهداشتی است تا به موازات محدودیت ها بتوانیم با ویروس کرونا مقابله کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1352

به "اهمیت شناور شدن ساعات کار ادارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهمیت شناور شدن ساعات کار ادارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید