احتمال تلف شدن پرندگان میانکاله بر اثر سم بوتولیسم ، منشاء این سم کجاست؟

به گزارش مجله پریها، معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با احتمال اینکه علت تلف شدن پرندگان در میانکاله سم بوتولیسم باشد درباره منشاء فراوری آن شرح داد.

احتمال تلف شدن پرندگان میانکاله بر اثر سم بوتولیسم ، منشاء این سم کجاست؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، صفرعلی ماکنعلی معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور در نشست خبری در پاسخ به این سوال که آیا علت تلف شدن چندین هزار پرنده در میانکاله تعیین شده است یا خیر، گفت: براساس گزارش ها، حدود 2هزار قطعه پرنده در میانکاله تلف شده اند و تیم های دامپزشکی در حال بازدید میدانی، نمونه برداری و آزمایش هستند.

وی ادامه داد: ابتلا به بیماری نیوکاسل و آنفلوآنزا منتفی است و احتمال می رود سم بوتولیسم باشد، یعنی ریشه گیاهان پوسیده سمی فراوری می نمایند که بسیار کشنده است و ممکن است این موضوع عامل تلف شدن پرندگان باشد.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور اظهار کرد: علت این موضوع ظرف یک هفته آینده تعیین می گردد که چه نوع سمی بوده، همچنین در کنار آن نیز سایر علت ها همچون باکتری و انگل آنالیز می گردد.

وی با بیان اینکه پیش بینی ما از تجارب گذشته از جمله در منطقه ارس و رفتار پرندگان نشان می دهد که تلفات به حدود 4تا 5 هزار قطعه می رسد، گفت: در این منطقه تمام اقدامات دفن بهداشتی انجام می گردد و مشکل خاصی وجود ندارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 24 اسفند 1398 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 804

به "احتمال تلف شدن پرندگان میانکاله بر اثر سم بوتولیسم ، منشاء این سم کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تلف شدن پرندگان میانکاله بر اثر سم بوتولیسم ، منشاء این سم کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید