ابداع یک میکروسکوپ برای مشاهده دی .ان .ای

به گزارش مجله پریها، اتحادیه اروپا اقدام به تأمین اقتصادی برای توسعه میکروسکوپی موسوم به سلی ویوئر نموده است که می تواند حوزه تشخیص پزشکی را متحول کند.

ابداع یک میکروسکوپ برای مشاهده دی .ان .ای

به گزارش مجله پریها و به نقل از میکروسکوپ مستر، یک میکروسکوپ فوق العاده واضح توسط اتحادیه اروپا در حال توسعه است که دانشمندان را قادر به دیدن کوچک ترین اجزای سلول های فردی از جمله دی ان ای می نماید.

پروژه سلی ویوئر(CELLVIEWER) در حال توسعه سخت افزار و نرم افزار مورد احتیاج برای این میکروسکوپ قدرتمند است.

این پروژه می تواند تغییرات اساسی در نحوه آنالیز سیستم های سلولی ایجاد کند و درک بهتری از فرآیندهای بیولوژیکی فراهم کند.

این میکروسکوپ در یک آزمون مورد استفاده قرار می گیرد که شامل بازیابی و تمایز سلول های بنیادی جنینی موش است.

این سلول های بنیادی می توانند به انواع دیگر سلول ها تبدیل شوند. با جمع آوری اطلاعات در سطح نانو، دانشمندان امیدوارند بتوانند یک مدل ایجاد نمایند که بتواند پیش بینی کند که محرک ها چه نوع فنوتیپی را در یک ارگانیسم فراوری می نمایند.

این پروژه به مدت سه سال است در حال اجراست و دانشمندان اکنون درک بهتری از نحوه تبدیل سلول های بنیادی جنینی به انواع دیگر سلول ها پیدا نموده اند.

این تحقیق در نهایت می تواند به پزشکی اعصاب یاری شایانی کند. سلی ویوئر احتمالاً تبدیل به یک ابزار تشخیصی مهم برای اهداف پزشکی آینده خواهد شد.

تیم پروژه پشتیبانی از توسعه سلی ویوئر از یک کنسرسیوم جهانی از مؤسسات تحقیقاتی پیشرو آمده است و شامل متخصصان شناخته شده بین المللی در زمینه زیست شناسی سلول های بنیادی و کروماتین، میکروسکوپ های فوق واضح، مدل سازی کمی از سیستم های بیولوژیکی و توسعه سخت افزار و نرم افزار است.

توسعه فناوری میکروسکوپی با پروژه های چند میلیون دلاری مانند سلی ویوئر توانایی بالقوه تغییر پزشکی مدرن را دارند. اما میکروسکوپ ها در خانه هم اثرگذار هستند، چرا که میکروسکوپ هایی که به گوشی هوشمند شما متصل می شوند می توانند دانشمندان نونهال را تحویل جامعه دهند.

آنها همچنین می توانند به بهبود سلامت افراد یاری نمایند. به عنوان مثال یک میکروسکوپ متصل به گوشی هوشمند که توسط پروفسور یوشیمیتو کوبوری از دانشگاه ایلینوی ساخته شده است به مردان اجازه می دهد تا میزان اسپرم خود را نظارت نمایند. سپس کاربران می توانند یک ویدئو از نمونه اسپرم خود ضبط نمایند و سپس آن را برای تجزیه و تحلیل به یک آزمایشگاه ارسال نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 236

به "ابداع یک میکروسکوپ برای مشاهده دی .ان .ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابداع یک میکروسکوپ برای مشاهده دی .ان .ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید