آمریکا و هند اطلاعات نظامی ماهواره ای به اشتراک می گذارند

به گزارش وبلاگ پریها، هند و آمریکا قصد دارند در تقابل با چین، طی یک توافقنامه نظامی اطلاعات مهم ماهواره ای را به اشتراک گذارند.

آمریکا و هند اطلاعات نظامی ماهواره ای به اشتراک می گذارند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین ا لملل خبرنگاران، هند و آمریکا قرار است طی یک توافقنامه نظامی اطلاعات مهم ماهواره ای را به اشتراک گذارند.

به نوشته خبرگزاری رویترز همزمان با دیدار مارک اسپر وزیر دفاع امریکا از هند و دیدار با همتایان هندی، آمریکا و هند قصد دارند یک توافقنامه نظامی (BECA) در زمینه به اشتراک گذاری اطلاعات نظامی را امضا نمایند. این توافقنامه این امکان را به هند می دهد تا با دسترسی به داده های توپوگرافی، دریایی و هوانوردی دقت موشک ها و هواپیما های بدون سرنشین خود را بیشتر کند.

در حالی مارک اسپر و مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا برای برگزاری یک نشست سطح بالای امنیتی وارد دهلی نو شده اند که این اقدام به عنوان بخشی از کوشش ها برای مقابله رشد فزاینده چین در منطقه لحاظ می گردد. وزارت دفاع هند پس از دیدار وزیر دفاع آمریکا با همتای هند خود اظهار داشت که وزرای دفاع هند و آمریکا امضای این توافقنامه طی این سفر را تایید کردند.

هند در دهه گذشته نیز تعداد زیادی تجهیزات نظامی آمریکایی از جمله بالگرد های آپاچی، بالگرد های شینوک، هواپیما های ترابری سی گلوب مستر و سوپر هرکولس سی-130 جی را آز آمریکا خریداری کرد. این دو کشور اینک در رایزنی برای خرید سامانه دفاع هوایی ناسامز هستند.

به گفته مقامات ارشد دفاعی آمریکا، روابط دفاعی آمریکا و هند در دهه گذشته به طور قابل توجهی تقویت شده و هند اکنون یک شریک نظامی محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1227

به "آمریکا و هند اطلاعات نظامی ماهواره ای به اشتراک می گذارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا و هند اطلاعات نظامی ماهواره ای به اشتراک می گذارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید