12 سفر اقیانوسی ماجراجویانه و مهیج

به گزارش وبلاگ مجله پریها، خبرنگاران: گاهی اوقات به جای تماشای برخورد موج ها با شن های سفید یا زل زدن به غروب آفتاب در افق، مسافران به سفرهای ماجراجویانه و جذاب تری احتیاج دارند. تجربه نزدیک بودن به اقیانوس و پدیده های جالب داخل و اطراف آن تنها برای افرادی اتفاق میفتد که در کانادا، آمریکا، جزایر کارائیب، آلاسکا، استرالیا یا حتی قطب جنوب هستند یا به آنجا سفر می نمایند و می توانند سرگرمی و ماجراجویی جالب داشته باشند که آدرنالین آن ها را دستکاری می نماید و لذتی وصف ناپذیر به دنبال دارد.

12 سفر اقیانوسی ماجراجویانه و مهیج

آیا تا به حال از خود پرسیده اید هنگام روبرو شدن با نهنگ قاتل چه خواهید کرد؟ آیا تا به حال فکر نموده اید موج سواری بر روی آب های یخ زده ای که تا به حال هیچ کس آن را امتحان ننموده است چه حال و هوایی دارد؟ این ها مثال هایی کوچکی از ماجراجویی هایی هستند که مسافرانی به آن ها علاقه دارند که خواستار تجربه اتفاقاتی بیش از تفریح های معمولی اند. در اینجا به 12 مورد از مهیج ترین و جذاب ترین ماجراجویی های مسافران اشاره می کنیم که می¬توان آنها را در اقیانوس و اطراف آن تجربه کرد.

12- شیرجه در گودال های آبی رنگ، بلیز

گودال آبی به عمق حدود 122 متر است و تنها شیرجه زنان و شناگران ماهر و باتجربه می توانند در این گودال عمیق و و سیع بسیار مشهور شیرجه بزنند. در واقع، این تجربه ماجراجویی بزرگی است و هر فردی که آن را یکبار انجام داده است نتوانسته آن حس را تا خاتمه عمر خود فراموش کند. شیرجه زن ها در امتداد دیوار تا عمق 130 فوت پایین خواهند رفت و به جایی خواهند رسید که ساختار سنگ آهکی و طاقدیس های بسیار عجیب و غریب نمایان می شوند.

در این عمق از زمین هیچ ماهی رنگارنگ یا هیچ گونه مرجان زیبایی وجود ندارد اما ممکن است کوسه سرچکشی یا موجوداتی از این دست به چشم بخورد. در عمق 40 متری تنها چیزی که بیش از همه قابل درک و کمی ترسناک است، سکوت محض است که شما را با طاقدیس های غار فروریخته شده احاطه می نماید. شیرجه زدن و رفتن به چنین جایی می تواند یکی از جالب ترین ماجراجویی های مسافران باشد. اگر شما غواص نیستید باز هم می توانید سطح گودال آبی را به عنوان یکی از وهم آورترین و در عین حال زیباترین و نفس گیرترین مکان های دنیا تجربه کنید.

11- کایاک سواری در اقیانوس/ سراسر دنیا

اگر شما خواستار موج سواری یا قایق سواری در اقیانوس یا علاقمند به کشف غارهای پنهان شده در دریاها یا حتی جهت یابی در سخره های پیچ در پیچ اقیانوس ها هستید، کایاک سواری بهترین ماجراجویی ممکن برای شما خواهد بود. کایاک سواری در آب اغلب سرگرم نماینده ترین تفریح در ساحل اقیانوس آرام در سراسر کانادا و آمریکا است چراکه اقیانوس ها آنقدر باصلابت و عظیم هستند که به شما احساسی خوب، برشی از حیات وحش باورنکردنی و تجربیات فراوانی می بخشند.

در این سفر کوتاه یا بلند طی کایاک سواری با گوش دادن به دستورالعمل ها و پدال زدن های گاه و بیگاه ساعات خوبی را خواهید گذراند. اگر کمی در این کار حرفه ای و باتجربه باشید می توایند با موج ها بازی کنید و آبشارهای مخفی کوچک و بزرگی برای خودتان درست کنید و لذت ببرید. اگر هوا مطبوع و دریا آرام باشد می توانید از کایاک خود ماهی گیری نیز کنید یا از لوله غواصی بهره ببرید و در زیر آب نفس بکشید و حسابی آب تنی کنید.

10- غواصی در قطب جنوب

ماسک و لوله تنفس از جمله وسایل غواصی هستند که به تنفس شما در زیر آب یاری می نمایند. اگر می خواهید آب های شفاف قطب جنوب را لمس کنید و وارد آن ها شوید، می توانید از لوله تنفسی غواصی بهره ببرید به خصوص اگر از علاقمندان به ماجراجویی های جالب و حیرت آور هستید.برای آن دسته از ماجراجویانی که خواستار شنا در آب های سرد قطب جنوب هستند، شرکت های متفاوت بسیاری امکانات و تجهیزات غواصی و شنا در چنین آب هایی را فراهم می نمایند.

در سطح آب های قطب جنوب، مناظر و حیات وحش هایی همچون شیرجه زدن های فک ها و پرش های پنگوئن ها، زندگی سخت پوستان، ستاره های دریایی، لیسه دریایی و موجودات جالب دیگری را تماشا خواهید کرد که تا به حال هرگز بر روی سطح زمین ندیده اید. شرکت های ارائه دهنده امکانات و تجهیزات این کار فکر همه جا را نموده اند و در صورت همکاری با آن ها نگرانی و خطری شما را تهدید نخواهد نمود. جزیره های ساحلی، گشت و گذار در خلیج ها و مشاهده کشتی های غرق شده از جمله ماجراجویی های جالب در اقیانوس ها است.

9- جت سواری، مکزیک

اگر تا به حال راجع به پرواز کردن فکر نموده اید یا به این کار علاقمند هستید، ماجراجویی جت پک برای شما بسیار جالب خواهد بود. این سرگرمی بسیار جدید و جذاب است به طوری که با افزایش ترشح آدرنالین در بدنتان شما را هیجان زده خواهد نمود. اساسا سرگرمی جت پک روی آب با وسیله ای انجام می گردد که به پشت بدن شما بسته می گردد و سبب می گردد بتوانید بر فراز آب ها پرواز کنید به همین دلیل سن افراد ماجراجویی که می خواهند آن را تجربه نمایند باید بیشتر از 18 سال باشد، البته افراد 16 و 17 ساله نیز می توانند با رضایت نامه کتبی ولی یا قیم این کار را انجام دهند.

تصور کنید بر فراز اقیانوس هستید و خودتان جت را به هر سمتی که بخواهید راهنمایی می کنید و خودتان به آن سرعت می دهید. تفریح جت سواری یا فلایبردینگ اخیرا میان افراد به خصوص ماجراجویان بسیار محبوب شده است. تخته ای زیر پاهایتان قرار می گیرد و دستانتان به دسته های جت بسته می گردد که سبب می گردد شما از سطح دریا فاصله بگیرید و بالا بروید. با تغییر وزن خود از یک سمت تخته به سمت دیگر می توانید حسابی جت سواری کنید و لذت ببرید.

8- گشت و گذار در کنار صخره های وحشتناک بلوف شیپ استرن در تاسمانی، استرالیا

بعضی افراد بر این باورند قبل از مردن باید بر سطوح مختلف و گوناگون تخته سواری کرد. شیپ استرن در تاسمانی یکی از مهم ترین مکان ها در فهرست موج سواری مخصوص افراد ماجراجو است. بلوف تاسمانی در واقع سرازیری یا صخره کنار ساحل یا رودخانه است و امواج فوق العاده قدرتمندی دارد. رفتن به آنجا تنها به وسیله قایق یا سفر چندساعته به وسیله راه های ناهموار پارک ملی تاسمان انجام می گیرد. آنچه این مکان را بسیار ترسناک می نماید وجود صخره های مجانی بسیار تیز و خطرناک در کف اقیانوس، کوسه های سفید در مجاورت آن ها و دور بودن بیمارستان ها و مراکز پزشکی از این مکان است.

به همین دلیل همه چیز باید دقیق و حساب شده پیش برود. گاهی با وزش بادهایی از شمال غرب تخته سواری را غیرممکن یا دست کم بیش از حد خطرناک می نماید به طوری که فردی استرالیایی با برخورد این بادها قایقش شکسته شد و موج های فراوانی با آن ها برخورد کرد. به همین دلیل بادها و موج های تشکیل شده بر اثر آن ها در این مکان بسیار قوی و خطرناک هستند.

7- کایت سواری در آب، جزایر ویرجین بریتانیا

ماه های زمستان بهترین زمان برای رفتن به جزایر ویرجین بریتانیا و کایتینک است زیرا در این زمان بادهای قوی و آب و هوایی مطبوع بر آنجا حکمفرما است. کایتینگ تفریحی بسیار دلنشین و ترکیبی از موج سواری و اسکیت روی آب با امکانات هوایی پاراگلایدر است.

کایت بی وی آی بهترین سرگرمی را برای چندروز در جزایر ویرجین برای شما به ارمغان می آورد و جوابگوی احتیاج افراد مبتدی، حرفه ای و حتی تماشاگران است. این تفریح شامل شنای آزاد، موج سواری و مسابقه در مسافت های طولانی می گردد و در پربادترین و پربازدیدترین مکان ها همچون ساند شمالی و جزیره نکر با حضور تماشاگران زیادی اتفاق میفتد. اگر شما تجربه تفریحات ورزشی داشته باشید این تفریح نیز برای شما بسیار لذت بخش و جالب خواهد بود.

6- غواصی با وال کوهان دار، سیلور بنک، جمهوری دومینیکن

شنا با هرکدام از جانوران عظیم موجود در اقیانوس ها تفریحی بسیار لذت بخش برای بسیاری از افراد است اما غواصی با وال های کوهان دار فرصتی است که به راحتی در اختیار همه افراد قرار نمی گیرد. بهترین مکان برای انجام چنین کاری سلیور بنک واقع در جمهوری دومینیکن، بخشی از پناهگاه پستاندارن دریایی است.

این مکان یکی از معدود مکان هایی است که اجازه و مجوز چنین کاری را دارد. شنا با چنین جاندارن غول پیکر ولی در عین حال مهربانی بیشتر از یک شنای معمولی ارزش دارد و لذتی وصف ناپذیر را به همراه دارد. در این تفریح در ابتدا شما به داخل آب می روید و خود وال به سمت شما می آید و به مدتی نه چندان کوتاه شما و تماشاگران را سرگرم خواهند کرد.

5- شنا با کوسه های بزرگ سفیدرنگ، آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی اولین کشوری است که در سال 1991 از کوسه های سفید مراقبت می نماید و بنابراین بهترین مکان برای شنا با چنین موجودات مهیب و ترسناکی در سطح اقیانوس است. البته امنیتتان با قرارگیری در قفسه های امن و محافظت شده تضمین می گردد و احتیاج به هیچ گونه آموزش یا تجربه خاصی برای انجام این کار ندارید. در مجموع 8 مجموعه می توانند در آفریقای جنوبی این کار را انجام دهند که همگی مشهور هستند و گواهی کار معتبر دارند.

یک دوره از این سفر حدود 3 تا 4 ساعت طول می کشد و با یک جلسه توضیحات ایمنی آغاز شده و با قایق سواری و پیدا کردن کوسه ها ادامه پیدا می نماید. با انجام کارهایی کوسه ها جذب می شوند و در آن موقع قفسه ای پایین می آید و در 99 درصد از موارد به راحتی کوسه را خواهید دید و هیچ خطری شما را تهدید نخواهد نمود. بر هیچ فردی پوشیده نیست که لذتی بالاتر از روبه رو شدن از فاصله چند سانتی متری با کوسه وجود نخواهد داشت.

4- سازه ها و بقایای دریایی، سراسر دنیا

بعضی افراد نسبت به کاوش بعضی از مکان های بکر باقی مانده در دنیا بسیار علاقمند و پرشور هستند و ماجراجویی آن ها با جستجوی دورافتاده ترین و جالب ترین مکان های مخصوص موج سواری و کایتینگ ادامه پیدا می نماید. شاید شما نیز دوست داشته باشید با این افراد سراسر دنیا را بگردید و ماجراجویی کنید. در حال حاضر، در آب ها کابرینا کوئت در حال کاوش اقیانوس آرام است. مسافرانی که می خواهند به این سفر و کاوش ملحق شوند، باید تقاضانامه همکاری را پر نمایند که این تقاضانامه بسیار طولانی است و هزینه حق عضویت سنگینی دارد.

با این سفر شما به مدت 10 روز رویدادهای باورنکردنی را تجربه خواهید کرد. برای ملحق شدن به آن شما باید فردی ریسک طلب و ماجراجو باشید زیرا تجربه هایی این سفر شامل شنای آزاد، شیرجه آزاد، ماهی گیری، صخره های مرجانی، موج سواری، کایت سواری، جت سواری روی اقیانوس و غیره می گردد. اگر می خواهید به جایی بروید که تا به حال هیچکس نرفته است یا اگر می خواهید چیزهایی را تجربه کنید که تا به حال هیچ فردی تجربه ننموده است، همراهی با این گروه بهترین گزینه انتخابی شما خواهد بود.

3- شرکت هیئت های اعزامی محیط زیست دریایی مارین، سراسر دنیا

اگر شما هم تا به حال به این فکر نموده اید که حامی فعال برای اقیانوس و حفاظت از محیط دریایی باشید اما اطلاعات کافی راجع به آن ندارید، شرکت هیئت های اعزامی حفاظت از محیط دریا مارین به شما یاری خواهد نمود. این شرکت به ماجراجویان و علاقه مندان فرصتی طولانی می دهد تا تعطیلاتی خارق العاده در کنار همکاری عالی با این شرکت حفاظت از محیط دریا داشته باشند.

تجربیات قبلی این شرکت شامل بلیز می گردد که در آن مهمانان از صخره های مرجانی باورنکردنی شیرجه می زنند، از گودال های آبی عکس های هوایی می گیرند، با کوسه ها و وال ها شنا می نمایند و در غذاخوری های دریایی بسیار زیبا و شگفت انگیز غذا می خورند. سفر به کاسناریکا در سال 2014 شامل غذا دادن به وال ها، حفاظت از لاک پشت های غول پیکر و خیلی وقایع جالب دیگر بود. مسافرانی که به ماجراجویی های عجیب و باورنکردی علاقمند هستند باید فرم تقاضای همکاری را به صورت اینترنتی پر نمایند و وارد مراحل گزینش و آموزش های ابتدایی شوند. در اینجا تضمین می کنیم که سپری کردن همه مراحل ارزش تجربه آن را دارد و پشیمان نخواهید شد.

2- گشت و گذار در آب های آلاسکا

اولین چیزی که هنگام شنیدن نام آلاسکا به فکر شما خطور می نماید سرد بودن آنجا است. در واقع آب های این مکان بسیار سرد است اما با تجهیزات مناسب می تواند یکی از بهترین رویاها و تجربیات را برای شما رقم بزند. تصور کنید در سراشیبی یک فلات، کوه های پر از برف در اطراف شما، در کنار یخچال های طبیعی زیادی که شما را احاطه نموده اند به تماشای شیرهای دریایی که از صخره ها آویزان شده اند و تا به حال انسان ندیده اند نشسته اید.

هر نقطه از آنجا برای شما بکر و جالب خواهده بود. مسافرانی که به آنجا می روند باید بدانند ممکن است روزها یا ساعت ها در سفرهای اکتشافی باشند بدون آنکه قایقی ببینند دچار امواج قوی شوند اما همه این وقایع نیز جذابیت خود را دارند. تجربه این سفر با تماشای مناظر خارق العاده، امتحان مواد غذایی بسیار جالب و راهنماییگرانی مهربان و حامی که در انتظار شما هستند تکمیل می گردد.

1- شیرجه آزاد با وال های اورکا، نروژ

به نظر نمی رسد تجربه ای جالب تر و مهیج تر از شیرجه زدن با وال های اورکا در دنیا وجود داشته باشد. بسیاری افراد این وال ها را وال های قاتل خطاب می نمایند. برای بدست آوردن این تجربه باورنکردنی باید به نروژ بروید. فهرست مسافران این سفر مهیج زودتر از آنچه فکرش را کنید پر می گردد به این دلیل اگر قصد رفتن به آنجا را دارید هرچه زودتر برنامه ریزی کنید. مهمانان 5 روز را صرف تعقیب این وال ها در شمال نروژ می نمایند و به مدت 6 شب در کشتی اقامت خواهند داشت.

نزدیک شدن به این جاندارن غول پیکر از فاصله بسیار نزدیک قطعا برای قلب شما مناسب نیست اما گروه ایمنی و متخصصان بر این باور هستند که این وال ها بیشتر از آنچه که شما از آن ها بترسید از شما می ترسند. مهمانان در گروه های کوچک شیرجه خواهند زد تا وال ها نترسند به همین دلیل فریاد زدن به نفع شما نیست. اگر شما با کوسه های چکشی یا بعضی ماهی ها شیرجه بزنید هیجان انگیز تر خواهد شد. به شما توصیه می کنیم این سفر ماجراجویانه را امتحان کنید.

منبع: برترین ها
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 599

به "12 سفر اقیانوسی ماجراجویانه و مهیج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 سفر اقیانوسی ماجراجویانه و مهیج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید