گزارش تصویری، قدرت طراحی استودیوی زاها حدید در ساخت کشتی تفریحی

به گزارش وبلاگ مجله پریها، زاها حدید با شرکت کشتی سازی Blohm+Voss مستقر در هامبورگ برای طراحی مفهومی تازه برای خانواده ای از یات های تفریحی همکاری نموده و محصولی تماشایی را خلق نموده است.

گزارش تصویری، قدرت طراحی استودیوی زاها حدید در ساخت کشتی تفریحی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، طراحی کلی به وسیله دینامیک سیالات و زیست بوم های زیر آب، با تحقیقات هیدرودینامیکی که طراحی بدنه را شکل می دهند شکل گرفته است.

به گفته استودیوی زاها حدید، بخش فوقانی اسکلت بیرونی، شبکه درهم تنیده ای از تکیه گاه ها است که ضخامت متفاوتی دارند و به ظاهر خارجی کشتی تفریحی، زیبایی طبیعی می بخشد. ساختار یات و اتصال سطوح و عرشه های مختلف کشتی، نمایش یکپارچه ای از امواج دریا است. با خروج از طراحی سنتی یات بادبانی، اسکلت بیرونی نمونه اولیه ارتباط عمیقی بین عرشه های مختلف و عناصر طراحی ایجاد می نماید.

این مجموعه از طراحی شامل 5 کشتی می گردد؛ یات بادبانی 90 متری JAZZ اولین نمونه از پنج کشتی منحصربه فرد است. به عنوان شیء پویایی که در محیط های پویا حرکت می نماید، طراحی یات باید پارامترهای دیگری فراتر از پارامترهای معماری را در خود داشته باشد استودیوی زاها حدید شرح داده که هر یات، پلتفرمی مهندسی است که نیازهای هیدرودینامیکی و ساختاری خاص را با بالاترین سطوح راحتی، کیفیت فضایی و ایمنی ادغام می نماید.

منبع: archdaily

227227

قایق تفریحی استودیوی زاها حدید قایق تفریحی استودیوی زاها حدید قایق تفریحی استودیوی زاها حدید قایق تفریحی استودیوی زاها حدید قایق تفریحی استودیوی زاها حدید قایق تفریحی استودیوی زاها حدید قایق تفریحی استودیوی زاها حدید قایق تفریحی استودیوی زاها حدید قایق تفریحی استودیوی زاها حدید

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 خرداد 1403 بروزرسانی: 17 خرداد 1403 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2318

به "گزارش تصویری، قدرت طراحی استودیوی زاها حدید در ساخت کشتی تفریحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش تصویری، قدرت طراحی استودیوی زاها حدید در ساخت کشتی تفریحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید